Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6266
Komentářů: 1523

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

HTC ve volném pádu?

Sponzorované odkazy:


Potíže společnosti HTC pokračují a situace vůbec nevypadá dobře. A to přesto, že HTC má nyní na trhu jeden z nejlákavějších modelů s Androidem na palubě.

Před časem se CEO HTC - pan Peter Chou nechal slyšet, že rezignuje ze své funkce, pokud model HTC One nebude úspěšný. HTC One sice úspěšný je, ale přesto se hospodářské výsledky firmy příliš nelepší, a co hůř, z firmy začali odcházet špičkoví odborníci a manažeři! To může znamenat brzkou katastrofu. Na druhou stranu si tato situace možná konečně vyžádá zásadní změny ve vedení společnosti a nastavení i nového kurzu při uvádění novinek na trh. Akcionáři firmy si jistě již dlouho nenechají líbit stav, kdy se jim firma doslova rozpadá před očima. Podle poslední zprávy jsou největšími zklamáními poslední doby faktický debakl HTC First (zaviněný spíše facebookem), kauza s ignorováním avizovaného problému se zajištěním komponent pro výrobu klíčového modelu HTC One, neúspěšnost marketingu a v poslední době odchody lidí jako je ředitel výroby HTC - pan Kouji Kodera a dalších.

Je to již dávno, co jsme situaci v HTC analyzovali a poukazovali na špatný marketing, nudné modely a tak podobně. Od té doby se změnilo pouze to, že HTC One nelze považovat za nudný nebo dokonce za špatný mobil. Chyba je tedy (a jako vždy) v marketingu a v řízení společnosti. Jestli vedení neposlouchá zprávy o problémech s komponenty a silou se snaží urychlit uvedení "pěkného" produktu na trh, jedná se o manažerskou hrubku. Kam to pak vede, je vidět na příkladu HTC.

Tato záležitost má ještě jeden zajímavý aspekt. Ukazuje, že zdaleka nestačí mít v nabídce krásný a výkonný model s populárním operačním systémem Android a celou sadou vlastních vychytávek. Navíc je aktuální situace HTC jasným varováním, jak by dopadla NOKIA, kdyby se nedejbože dala zlákat nesmyslnými a často i negativně motivovanými "nápady" na další androidí telefon nebo ještě hůře na opuštění platformy Windows Phone. Zákonitě by se tím zařadila mezi ta necelá 3% výrobců paběrkujících vedle Samsungu na platformě Android. Stoprocentně tady platí Caesarovo motto:

Radši budu prvním na vesnici než druhým v Římě.

Z mnoha důvodů je lepší být jedničkou ve svém segmentu než v šedé mase nějakého většinového prostoru. To je poměrně známá i když často zapomínaná poučka.

Ale vraťme se ještě k HTC. Je ještě reálná možnost, jak firmu zachránit? Jsme toho názoru, že ano, ale firma se musí rychle zbavit svého současného vedení, stabilizovat týmy a hlavně rychle najít cestu k srdcím zákazníků. Bez toho to nepůjde. HTC One je překrásný model, na kterém výborně lze začít stavět "novou HTC", ale chce to zásadní, rychlé a účinné změny.

Další zdroj zprávy je zde.

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 23.05, 2013  Autor: Josef Tkáč   Téma: Názory a polemiky
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 3.25
Účastníků: 4

Dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Názory a polemiky

"HTC ve volném pádu?" | Přihlásit/Registrovat | 17 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: HTC ve volném pádu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 23.05. 2013 - 07:53:10
Zatím jsem viděl HTC One jen jako nefunkční vzorek v prodejně T-Mobile, ale i tak mě nadchnul. Je to nejhezčí mobil současnosti. V designu konkuruje iphone a s náskokem překonává všechny samsungy.


[ Odpovědět ]
Re: HTC ve volném pádu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 23.05. 2013 - 09:00:50
 
Stále jsem nepochopil lidi vybírající si mobil podle vzhledu nebo foťáku. Když potřebuju jezdit do práce taky si nekoupím litrovou silniční motorku, protože je tak krásná a vytáhne přes 200kmh, protože v zimě bych byl víte kde... pěšky na chodníku nebo v MHD.

HTC One má zásadní nedostatky/nedomyšlenosti typu chybějící 3. tlačítko a tím pádem zbytečně nutná spodní vyskakovácí lišta atd. HTC poslední léta všechny svoje modely vždy zbytečně zazdí nějakou podobnou vychytávkou.


[ Odpovědět ]
Re: HTC ve volném pádu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 23.05. 2013 - 09:03:57
 
Přesně tak. Co to je proboha za lidi, kteří si kupují mobil podle vzhledu. Vždyť přece funkce a to jak se s tím pracuje je rozhodující. Podlě mě to jsou nevyzrálé děti nebo lidé, ktweří ten mobil v podstatě vůbec nepotřebují. A mě osobně se líbí víc kterýkoliv Samsung než HTC Second.


[ Odpovědět ]
Re: HTC ve volném pádu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 23.05. 2013 - 09:11:26
 
vzhled je jedno z kritérií, stejně jako u auta. Taky posuzuji, jestli se mi líbí nebo ne. Nehledě k tomu, že stejně 80% při nakpování rozhodují emoce. Kdo trvdí opak je většinou mírně řečeno "divný" :-))


[ Odpovědět ]
Re: HTC ve volném pádu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 23.05. 2013 - 09:35:16
 
jj předpokládám, že jezdíš v žigulíku, jehož bezprecedentní opravitelnost hravě překonává navoněné designové sračky moderních aut :-D


[ Odpovědět ]
Re: HTC ve volném pádu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 23.05. 2013 - 09:12:28
 
Nevidím důvod kupovat hnusné věci, na kterých si producent nedal zálažet ani po stránce designu a materiálu.


[ Odpovědět ]
Re: HTC ve volném pádu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 23.05. 2013 - 09:38:00
 
Já dávám přednost hliníku před plastem a propracovanost vzhledu je pro mě při ceně koloem 15.000 Kč stejně důležitá jako jiné parametry. nemyslím si, že to je špatně. Zajímalo by mě, jaký mobil máš ty. Umělohmotnou placku od samsungu, která neumí moc fotit?


[ Odpovědět ]
Re: HTC ve volném pádu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 23.05. 2013 - 12:27:59
 
Já nikde netvrdím, že by se měly kupovat hnusné věci, ALE
Pokud potřebuji smartphone, vyberu takové, které umí vše co potřebuji. Pak teprve se podívám na druhořadé parametry jako design(pozor nemyslím ergonomii), focení(z kterého lezou menší mazanice)...


[ Odpovědět ]
Re: HTC ve volném pádu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 23.05. 2013 - 10:12:39
 
Ano, foťák je pro mě důležitý. Jelikož mám Lumii 920, nemusím tahat kompakt a mám fotky o jakých se majitelům jiných mobilů ani nezdá. To nemluvím o jiných výhodách WP8, protože tohle je o jiném tématu, ale obecně Tě chápu. Mám totiž ve svém okolí podobné rádobypraktické typy, kterých je mi vesměs líto. Nikdy si nepořídí nic hezkého ani nic pro čistou zábavu. Nedávno jsem svezl manželku jednoho takového praktika na svém čopru. Je to kamarád, takže ve sví počestnosti, ale ten lítostivý pohled, když po jízdě sesedala a varacela se ke svému praktikovi, byl dost výmluvný. Žijeme jen jednou a když chci litrovou motorku nebo hezký udělaný mobil, tak mě někomu chybějící čudl nemůže zastavit. Carpe diem!


[ Odpovědět ]
Re: HTC ve volném pádu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 23.05. 2013 - 11:07:48
 
Jo a nejlepší je ten lítostivý pohled manželky když jí ukážu místo pěkných fotek z foťáku mazanici z mobilu/Lumie. Je mi vesměs líto podobných rádobycool lidí, kteří koupí kompromisní zařízení neschopné jak v oblasti foťáků tak smartphonů.
To přesně opak mého příkladu s motorkou. Tu si samozřejmě pořídím, ale ne jako primární přibližovadlo do práce.


[ Odpovědět ]
Re: HTC ve volném pádu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 23.05. 2013 - 11:33:08
 
Jasně tvůj nexus nebo samsung jistě fotí 10x lépe než Luia 920 :-DDD O tom si nech zdát ťunťo! A co se týká kompromisů, tak Microsoft tady dělal akci, kdy ZÁKLADNÍ postupy běžných operací na WP dělali v 99% případů rychleji a pohodlněji než joudové s blikátkovým androidem. Avotomtoje. Já na svém mobilu s WP udělám většinu věcí s výrazně menším počtem ťuknutí na displej než na jakékoli jiném androidu. Sám jsem měl androida, takže to mohu posoudit objektivně. Stačí nebýt fanatik a nemít klapky na očích.


[ Odpovědět ]
Re: HTC ve volném pádu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 23.05. 2013 - 12:21:19
 
Nauč se číst ťunťo. O žádných Nexusech apod. tu nebyla řeč.


[ Odpovědět ]

Re: HTC ve volném pádu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 23.05. 2013 - 10:48:05
Nokia, vládce nezajímavých minoritních platforem.


[ Odpovědět ]
Re: HTC ve volném pádu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 23.05. 2013 - 11:34:52
 
jen do doby, kdy ostatní pochopí, jak to je ve skutečnosti s tím "populárním androidem" a o co více jim WinPhone nabízí.


[ Odpovědět ]
Re: HTC ve volném pádu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 23.05. 2013 - 21:14:27
 
Vždy mě udivují troubové, co tvrdí, že něco je lepšího než to druhý, protože si to ten dotyčný myslí. Lidé jsou různí, mají různé požadavky, různé potřeby a každý si vybere co uzná za vhodné a na co má...

Tak už s těmi doporučeními, že nakouslé jabko je lepší než ten systém s tím marťanem či nejlepší je ten nástupce founu s widlema .... Jeden má úžasný fotky z Lumie a nepochopí, že zrcadlo je zrcadlo a borec se zrcadlem nepochopí, že kompakt je kompakt a borec s kompaktem nepochopí, že i expert s tím nejobyčejnějším mobilem fotí pro někoho naprosto skvěle a může být šťastný a spokojený s tím co má. Teprve tehdy, když nebude s něčím spokojený mu poraďte, proč by si měl zrovna koupit to, co se líbí vám. A ty widle si prosím zatím strčte někam ...


[ Odpovědět ]

Re: HTC ve volném pádu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 24.05. 2013 - 08:24:04
Diskuze úplně mimo téma docela dobrého článku a nějaký frustrát si tady svoje mindráky léčí nízkým hodnocením článku, protože se mu ekluje diskuze.


[ Odpovědět ]

Re: HTC ve volném pádu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 24.05. 2013 - 10:57:29
Osobně vidím jako největší problém HTC právě ty zmíněné nudné modely a "novému" HTC přeju, aby se zbavili filozofie výroby mnoha modelů, z nichž každému něco chybí. Na One se chci jít podívat a vážně uvažuji o koupi, pokud se ovšem v obchodě nebudou snažit mi prodat již jednou prodaný kus, nebo kus se špatným lícováním, anebo prasklým sklíčkem fotoaparátu, což jsou největší stesky uživatelů na internetových fórech a jedna z možných příčin odchodu ředitele výroby. Odchod marketingářů pak může být spíš plusem.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.29 sekund