Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6266
Komentářů: 1523

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Proč se Motorola Moto X stane novým králem Androidu?

Sponzorované odkazy:


Je to jen naše spekulace, ale máme k ní několik docela dobrých důvodu. Ačkoli na první pohled Motorola Moto X vypadá jako svěží model střední třídy s nepříliš přesvědčivými parametry, má několik významných es v rukávu.

Jednak se jedná o první mobil kompletně vyráběný v USA, což pro vlastenecky založené Američany bude při správném marketingu prezentovat jistou hodnotu, kterou u nás díky jistým politickým manipulacím téměř neznáme a jednak Motorola vlastněná Google jde na marketing naprosto příkladně. Uživatele jistě osloví přes 300 druhů originálních příslušenství, které Motorola dopředu zajistila u 12 renomovaných značek, jako jsou Inka, Griffin, OtterBox, SOL REPUBLIKA a další. K tomu bude mít Motorola Moto X nebývale širokou paletu různých barevných nebo materiálově odlišných krytů, přičemž zastoupeny budou i tak ušlechtilé materiály jako je dřevo.

Pro zákazníky jednoho z amerických operátorů je k dispozici speciální web Moto Maker, který umožňuje vytvořit si z barevných krytů a rámečků vlasní variantu. A že jich bude...

Všechna příslušenství by měla mít značku M4DE a půjde o různé druhy sluchátek, špuntů, obalů, dokovacích stanic a tak podobně.

Motorola tak vytvořila přesně to, co bude trh milovat. Milovat Moto X budou nejen Amaričané, kterým se nabídne špičkový americký produkt, ale také obchodníci, kteří díky velkému množství doplňkového zboží mohou vydělávat, tvarovat nabídky a připravovat různé akce. Ale to není vše.

Na své si přijdou i geekové. Ačkoli na první pohled Moto X sotva dosahuje parametrů nejlepších Androidů (úhlopříčka, rozlišení, hustota pixelů atd), tak má 2 doslova fantastické vychytávky. Tou první je aktivace funkcí hlasem a tou druhou, a podle našeho soudu klíčovou, je možnost selektivního zapínání vybraných pixelů 4.7" 720p AMOLED displeje. Dají se s tím dělat neuvěřitelné věci a brzká budoucnost a fantazie tvůrců aplikací nám dá jistě za pravdu. Moto X to například dovolí nabídnou dosud nevídané formy notifikací, a to bez LED! Motorola tomu bůhvíproč říká "aktívní displej", což v době dotykových displejů není příliš inteligentní označení, ale konkurence to brzy bude muset nabídnout také. Tato vychytávka může vyřešit spousty problémů a dát uživatelů další nebývalé možnosti individuálních úprav.

Celá Moto X je oproti konkurenci vlastně udělaná jinak. Jako by tvůrci více přemýšleli nad tím, co uživatel skutečně potřebuje(!) a ne nad tím, co by teoreticky "mohl chtít". Na videích, které jsme shlédli je patrná zcela jiná filosofie než nabízí konkurence s Android OS. Zní to možná nelogicky, ale Moto X má po stránce vnitřní filozofie blíže k Windows Phone nebo k iPhone než k asijským Androidům.

Individualizace obecně je nejsilnější zbraní Moto X, a to opět hraje na americkém trhu velmi důležitou roli. Dokážeme si snadno představit, že Moto X v popularitě odsune na vedlejší kolej i Samsung, který vedle Apple má významnou pozici v USA. Pokud se Moto X prosadí v USA, snadno získá silný vliv i na další trhy. Google tak mimo své asijské řady NEXUS nabídne ještě svůj americký Moto X, což nejspíše zvýší napětí v platformě Android a povede k zajímavým změnám na trhu. Již nyní Google například nabízí uživatelům Moto X zvýšenou kapacitu na svém cloudu Google Drive, a to zdarma až 50 GB!

To vše může vytvořit nebývalou popularitu produktu, který bude zjevně nejvíce ujídat z krajíce androidí konkurence, která nepochopila, že milimetry nejsou všechno. Minimálně v USA tak nastanou různým asijským výrobcům krušnější časy. Bohužel do Evropy asi Moto X hned tak nepřijde. Snad se dočkáme v 1.Q.2014 a možná, že vůbec. Pro Motorolu je klíčový americký trh.

Amerika se během krize naučila jednu tuze důležitou věc. Vytvářet pracovní místa doma a dávat přednost americké produkci. To Moto X nesmírně pomůže ve všech ohledech. Zdroj zprávy zde a další jsou zde. Tady se můžete podívat na jednu z prvních minirecenzí...

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 02.08, 2013  Autor: Josef Tkáč   Téma: Názory a polemiky
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Názory a polemiky

"Proč se Motorola Moto X stane novým králem Androidu?" | Přihlásit/Registrovat | 7 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Proč se Motorola Moto X stane novým králem Androidu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 02.08. 2013 - 06:43:40
Ten aktivní displej je vážně pecka! Škoda, že do EU to má cestu dalekou.


[ Odpovědět ]

Re: Proč se Motorola Moto X stane novým králem Androidu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 02.08. 2013 - 06:46:05
co to melete? Aktivní displej má i LG, jinak by neuměl tohle:

http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=12159


[ Odpovědět ]

Re: Proč se Motorola Moto X stane novým králem Androidu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 02.08. 2013 - 07:11:58
Parametry ve srovnání s mým Samsungem Galaxy S4 to má mizerné, dřevo je fajn na topení a nábytek. Jediné co tam vypadá zajímavě je ten nový foťák a navíc to k nám dojde až někdy v roce 2014, a to ještě jako šedý dovoz. Tak proč ty orgazmy?


[ Odpovědět ]

Re: Proč se Motorola Moto X stane novým králem Androidu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 02.08. 2013 - 07:20:29
Upřímně, zklamání! Čekal jsem kovovou pecku a přišel plast a dřevo. Kdyby alespoň to dřevo mělo kovový rám! Tohle je tak na úrovni HTC Desire něco


[ Odpovědět ]

Re: Proč se Motorola Moto X stane novým králem Androidu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 02.08. 2013 - 07:44:30
Tak jediné co vypadá opravdu zajímavě je ten display, jinak naprosto průměrný mobil, který si, jako třeba Nokia, sice pár zákazníků najde, ale nebude to nic tržně významného čeho by se měl bát Samsung nebo Apple.


[ Odpovědět ]
Re: Proč se Motorola Moto X stane novým králem Androidu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 02.08. 2013 - 08:15:46
 
Nesouhlasím! Displej + foťák + aktivace hlasem + bezkonkurenční příslušenství a možnost individuálních úprav vzhledu převyšuje asi všechno, co zatím na androidu bylo. Druhou věcí je nulová podpora Motoroly v ČR, ale to je jiná věc. Jestli je Samsung schopný prodávat svoje klony S4 ve slabších variantách (S4 mini, Active, Mega atd), tak právě pro tyto modely bude MotoX smrtelným nebezpečím, což znamená velký problém pro Samsung, protože SGS4 je sice vlajkový, ale živí ho hlavně střední třída a prodeje operátorů.


[ Odpovědět ]

Re: Proč se Motorola Moto X stane novým králem Androidu? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 02.08. 2013 - 08:47:40
Typický produkt Google - mišmaš nápadů obšlehnutých od ostatních, falešný octa-core CPU a hnusný vzhled (kromě supr dřeva). Jestli to má být echt americký produkt, tak OK, ale žádná velká sláva, která by někdy mohla zbourat evropský trh to není.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.27 sekund