Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6261
Komentářů: 1503

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Jaký byl INVEX 2007? Pomůžete nám s dalším?

Sponzorované odkazy:


Slíbili jsme vám, že se k letošnímu INVEXu vrátíme a tímto článkem svůj slib plníme. Jaký tedy byl letošní INVEX? Má vůbec smysl o tom diskutovat? Můžeme něco udělat pro jeho zachování, změnu nebo je taková snaha marná?

Nejprve se podívejme na přehled článků, které jsme k letošnímu INVEXu vydali. První dva se týkali spíše organizačních záležitostí a teké rozhodování jestli jet nebo nejet. Další 4 články se pokusily monitorovat průběh veletrhu a formou fotoreportáží informovat o tom, co je k vidění. Tyto informace byly určeny těm, kteří na INVEX z různých důvodů nejeli a také těm, kteří se na INVEX teprve připravovali a mohli si tak lépe naplánovat, co kde chtějí vidět...

Líbil nebo nelíbil?
Na Internetu proběhlo několik anket, jestli se INVEX líbil nebo nelíbil. Je pravda, že takové hodnocení není jednoduché a hodně záleží jaké byly kladené otázky, komu a možná i kdy. Jistě existuje nemalá skupina návštěvníků, která příště nepřijede, ale stejně tak existuje velká skupina těch kteří přijedou a také nových návštěvníků, kteří navštíví příští veletrh poprvé.

Úroveň takové rozsáhlé akce se měří velice obtížně mj. proto, že se týká velice nesourodé množiny lidí. Máme zde děti ze škol, nadšence, hráče, obchodníky, novináře, majitele firem, malé i velké vystavovatele, politiky, zástupce obcí a různých organizací a mnoho dalších. Vnímání úspěšnosti tedy pravděpodobně bude také roztříštěné a navíc bude poplatné výsledkům, resp. porovnání původních očekávání a dosažených výsledků nebo pocitů a zážitků. Lze tedy testovat spokojenost jednou a poměrně malou sadou otázek?

Podle našeho přesvědčení je jediným kritériem úspěšnosti veletrhu to, co jeho průběh vygeneruje v následujícím roce. Ubude nebo přibude vystavovatelů? Ubude nebo přibude návštěvníků? Tyto dvě otázky by asi měly být hlavním měřítkem. Pokud veletrh poroste, tak jeho předcházející ročník byl úspěšný. V opačném případě se zjevně o úspěchu hovořit nedá. Co jiného přitáhne návštěvníky a vystavovatele, když ne předchozí pozitivní dojmy a výsledky? Snad také sliby nových zážitků a možná i nižší ceny pro vystavovatele, ale myslíme si, že zkušenosti z předchozí akce rozhodují více. Můžeme se ovšem mýlit.

Na velikosti nezáleží?
Zřejmě jsme nebyli sami, komu letošní INVEX připadal skromnější a celkově menší. Za "optickou" chybu považujeme například nevyužití pavilonů "E" a asi i "B". Možná, že plochy modernějších pavilonů V, F, G1 a G2 jsou v součtu větší, ale jestli něco spolehlivě vyvolalo "dojem prázdnoty", tak to byla cesta od brány v "Éčku" ke skupině obsazených pavilonů V,F,G. Tento "dojem" byl samozřejmě pojištěn i nutnou zpáteční cestou. Veletrh tohoto typu je samozřejmě z části o dojmech a z části o výsledcích jednání, obchodů atd. Jsme přesvědčeni, že podcenění "dojmů" škodí INVEXu více, než si organizátoři uvědomují.

Co se týký obchodů, schůzek, jednání a podobných záležitostí, tak tady je spokojenost nebo nespokojenost z větší části na jednotlivých subjektech, návštěvnících a vystavovatelích. Organizátoři jsou více méně z obliga, pokud zajistí fungování všech potřebných služeb atd.

Další věcí jsou doprovodné akce. Ty jsou možná někdy trochu přeceňovány. Zvláště pro jednodenního návštěvníka, který asi nestráví 2 hodiny na nějaké konferenci mohou být naprosto nezajímavou záležitostí a jasnou ztrátou času. Naopak, určitě se najde skupina zájemců, kteří se na takové akce těší nebo je považují za velice užitečný zdroj informací, což je samozřejmě v pořádku. Otázkou je, o jak početnou skupinu se jedná a jestli z hlediska tohoto počtu nejde o marginální záležitost, která na celkový úspěch veletrhu nemá větší vliv. Toto hodnocení přísluší organizátorům, kteří by si to měli umět spočítat. Nápad na doprovodnou akci a "čárka" za její přípravu může těšit, ale jak se na Ostravsku říká "Snaha není koksovatelná". Důležitý je výsledek, tj. ohlas akce a počet lidí, které přitahuje. Nic proti tématické pestrosti nebo podpoře menšinových témat, ale pokud jde o přežití...

Co dále?
Jak jsme již psali v předchozích článcích, kdo chce a umí hledat, svoje si na INVEXu najde. My jsme byli spokojeni, protože se nám podařilo splnit cíle, pro které jsme na INVEX jeli. Nicméně, reakce obecné veřejnosti nejsou tak pozitivní a je tedy opět otázkou, co s INVEXEm, aby ten další byl lepší.

Pravda, můžeme to nechat na týmu BVV a příští rok zase vést hlubokomyslné úvahy nad touto akcí. Nebo se můžeme pokusit INVEXu alespoň nějak pomoci a oragnizátorům dodat náměty k přemýšlení nebo třeba jen zpětnou vazbu, aby si lépe uvědomili, co dělají špatně a co by mohli dělat lépe. Ačkoliv nás o to nikdo nežádá (považujeme INVEX za tak trochu "naši" společnou záležitost), rádi bychom BVV tlumočili vaše připomínky a náměty. Nevíme, jestli o to budou stát a jestli je vezmou v potaz při dalším ročníku INVEXu, ale zdá se nám, že aktivní přístup (byťby samozvaný) je lepší než každoroční remcání a pasivní čekání na "Jaké to zase bude?".

Pomůžete INVEXu?
Pokud si uděláte malinkou chviličku a do diskuse pod článek napíšete vaše připomínky, náměty a dojmy, budeme vám vděčni a slibujeme, že vše předáme týmu BVV, který má INVEX na starosti. Třeba ten následující ročník bude lepší i díky vám! To za pár minut zamyšlení a pár napsaných vět stojí, co říkáte?

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 01.11, 2007  Autor: Josef Tkáč   Téma: Názory a polemiky
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Názory a polemiky

"Jaký byl INVEX 2007? Pomůžete nám s dalším?" | Přihlásit/Registrovat | 7 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Jaký byl INVEX 2007? Pomůžete nám s dalším? (Hodnocení: 1)
Od: Jan (neu.tron@post.cz) - Čtvrtek, 01.11. 2007 - 10:01:08
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Já bych přímo v v Ečku udělal alespoň 1 nebo 2 patra malých stánků s pronájmem v řádu max. 1000 Kč za den pro malé firmičky, začínající podnikatele a individuální programátory. Invex by tím pořádně ožil. ti úspěšnější by se vraceli a ještě by přitáhli známe. Navíc by se naučili vystavovat na veletrhu. Myslí, že by tam byl pěkný hukot. Nechápu jak se jim může vyplatit mít prázdné pavilony.
Honza


[ Odpovědět ]
Re: Jaký byl INVEX 2007? Pomůžete nám s dalším? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 01.11. 2007 - 13:50:15
 
určitě je to pro ně výhodnější, než pronajímat stánky za pár šupů :)


[ Odpovědět ]
Re: Jaký byl INVEX 2007? Pomůžete nám s dalším? (Hodnocení: 1)
Od: Jan (neu.tron@post.cz) - Čtvrtek, 01.11. 2007 - 15:54:44
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Jenže nejde jen o pronájmy, ale také o zajímavost pro návštěvníky a jednou ten, který začne se stánkem za pár šupů může vyrůst a snažit se dostat mezi ty větší expozice. Investice do budoucnosti se tomu tuším říká.


[ Odpovědět ]
Re: Jaký byl INVEX 2007? Pomůžete nám s dalším? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 01.11. 2007 - 17:20:37
 
Ale ono to funguje, např. na německých veletrzích, ale pánové/dámy v Čechách jsou holt "chytřejší".....


[ Odpovědět ]
Re: Jaký byl INVEX 2007? Pomůžete nám s dalším? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 02.11. 2007 - 07:03:55
 
Droid: Honza má pravdu, taky si to myslím. A pár šupů? Řekněme 50 stánků po 1000 kč za den je 250.000 kč za Invex. To zas tak málo není a je otázka jestli by zájem nebyl mnohem větší. Možná by šlo o 100 nebo i více stánků. Už jenom takový inkubátor pidifirem by byl zajímavější než ty různé gamehally pro puberťáky a přitáhl by spoustu návštěvníků. Taková "invexová tržnice" by se mi moc líbila. Pamatuji doby, kdy Ečko bylo plné malých firem. Kam zmizely a proč už nevystavují? Za tím pravděpodobně budou ceny lužeb BVV a nájmy za m2. A možná i to bude důvod, proč se Invex zmenšuje.


[ Odpovědět ]

Re: Jaký byl INVEX 2007? Pomůžete nám s dalším? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 01.11. 2007 - 21:36:30
S dalsim vam nepomuzu, toto byl definitivne muj posledni Invex. Je me lito lidi, kteri si zaplatili vstupenku ze sveho. A zklamal me jak Invex, tak jeste vice mozna Digitex.


[ Odpovědět ]
Re: Jaký byl INVEX 2007? Pomůžete nám s dalším? (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 02.11. 2007 - 07:18:45
 
Droid: A co konkrétně Ti tam chybělo? Mi sice vadila ten šílený výšlap z Ečka (parkovali jsme v té kryté garáži), ale nemůžu říct, že bych se tam nudil. Pravda trochu mě zklamalo, že tam nebyl HP, Aponia a pár dalších no a stánek Sunnysoftu byl taky takový ušlápnutý. Navíc tam byli jen dva a ti měli furt plno, takže jsme se tam musel 2x vrátit. Ale jinak mi to zas tak špatné nepřišlo.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.35 sekund