Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6262
Komentářů: 1504

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Technologický den společnosti Smartdata

Sponzorované odkazy:


Odborný seminář s tímto názvem se uskutečnil 13. prosince v konferenčním sále hotelu Leonardo v centru Prahy. Jeho dopolední část byla věnována mobilním řešením zejména pro operační systém Microsoft Windows Mobile s důrazem na jeden z hlavních produktů společnosti, kterým je aplikace pro mobilní telefony a PDA - Mobilní obchodní zástupce.

Ve druhé odpolední části se přednášející, jednatel společnosti Smartdata Ing. Jan Bartoš, soustředil na možnosti využití sice již dobře známého, stále však ne ve všech směrech dostatečně využívaného, čárového kódu. Právě mobilní řešení s použitím tohoto velice lukrativního a technicky nenáročného způsobu identifikace objektů je dalším směrem, kterému se společnost mimo jiné věnuje. Příkladem je i nejnovější produkt společnosti, aplikace EvU, Evidence úkonů, která pomocí miniaturní mobilní čtečky čárových kódů například dovoluje plynule zaznamenávat jednotlivé kroky kteréhokoliv standardního procesu, evidovat jeho průběh a zajišťovat tak jeho spolehlivou a mnohdy velice důležitou dokumentaci. Součástí prezentace byl i přehled dalších možností identifikace jako jsou magnetické karty, RFID a bezdotykové karty, nebo snímání otisků prstů.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Ve stále se bouřlivě rozvíjejícím světě komunikací se ukazuje, že naprosto nejmohutnější přílivovou vlnou jsou procesy založené na dnes již celosvětově propojených sítích mobilních operátorů a internetu, které jsou v praxi navíc de facto funkčně provázány do jednoho celku. Pomocí této soustavy je dnes možné se v oblasti informací dostat „kdykoliv odkudkoliv kamkoliv“. Vlastnost KOK se stává v době stále většího důrazu na efektivitu provozu rozhodujícím kritériem při posuzování výhodnosti konkrétních řídících systémů. Právě to je důvod, proč se společnost Smartdata těmto otázkám věnuje.

Podobně novým efektivnějším řešením otevřený je i svět identifikace objektů. „Většina členů zapojených do systému GS1 (dříve EAN-UCC) využívá pouze jeho základní funkce. … Systém však dokáže mnohem víc. V zásadě podporuje různé technologie automatické identifikace a komunikace v různých oborech a ve všech částech globálního logistického řetězce,“ říká ředitelka GS1 Czech Republic Pavla Cihlářová v rozhovoru pro časopis Packaging. Zároveň upozorňuje na další důležitý aspekt: „Pro skutečně efektivní a smysluplné využívání systému GS1 je rozhodující naučit se využívat kódů v co největší míře, v plném rozsahu jejich možností, … Jednoduchost kódů (v porovnání s RFID), jak se ukazuje v praxi, … dokonce mnohdy může být výhodnější. Důležité je, že v dnešních systémech spolu čipy i kódy opravdu kamarádí.“ I tyto skutečnosti jsou motivací pro společnost Smartdata, která svými produkty sleduje právě co nejširší využití možností, dosud mnohdy ještě ukrytých v čárovém kódu.

Protože praxe se od teorie zásadně liší svojí košatostí, nemělo by smysl jednotlivá softwarová řešení v této chvíli detailně popisovat. Typický je pro ně obvykle společný základ, schéma, kostra, která je pak rozvinuta do zcela specifického systému, vytvořeného přesně na potřeby zákazníka. Tato customizace každé jednotlivé zakázky je pro produkty společnosti charakteristická, přitom ale neznamená nějaké významné nárůsty ceny, protože se zpravidla jedná o kombinace předem připravených, a tedy ne znovu vyvíjených, modulů.

O společnosti Smartdata s.r.o
Společnost Smartdata se věnuje vývoji a dodávkám specializovaných zákaznických řešení, manažerským informačním systémům (MIS), mobilním řešením na platformě Windows Mobile a různým technologiím identifikace (čárové kody, RFID apod.) V rámci segmentu mobilních řešení nabízí společnost Smartdata s.r.o také aplikace SMS Processing System, Mobile Portal, Elektronický Číšník - Smart Waiter a další. O široké nabídce produktů a služeb si můžete více přečíst na internetových stránkách - www.smartdata.cz, kde naleznete i reference a seznam spolupracujících partnerů.

Kontakty:
Smartdata,s.r.o., 28. pluku 8/814, 101 00 Praha 10, Tel.: 242441747, Email: info@smartdata.cz

Připravil:
Mgr. Josef Kroupa, Fotart publicity service

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 19.12, 2007  Autor: Josef Tkáč   Téma: Tiskové zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Tiskové zprávy

"Technologický den společnosti Smartdata" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.28 sekund