Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6273
Komentářů: 1560

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Consumer reports doporučuje starší Samsung Galaxy S5

Sponzorované odkazy:


Známý testovací magazín Consumer reports, který je obdobou českého dTestu dává přednost staršímu modelu Galaxy S5 před novějším Galaxy S6. Má k tomu docela přesvědčivé argumenty.

Nám se Galaxy S6/S6 Edge velice líbí a oceňujeme výrazné zlepšení designu i materiálového zpracování, ale populární Consumer reports, který je obávaným rádcem spotřebitelů, to vidí jinak. Argumentuje tím, že nový Galaxy S6 opustil 3 poměrně důležité pozitivní vlastnosti, které předchozí model měl. Posuďte sami, jestli jsou tyto vlastnosti důležité i pro vás nebo jestli Samsung jen obětoval banální záležitosti...

Jedná se o vyměnitelnou baterii, microSD slot a voděodolnost. Pokusíme se na chvíli dělat arbitra Samsungu a uvedeme několik málo argumentů na podporu jeho řešení...

1) Nevyměnitelná baterie nemusí být problém, dokud funguje. Samsung slibuje bezplatnou výměnu baterie, pokud nabíjecí kapacita klesne pod 80 procent v průběhu prvního roku, což je spíše marketingová záležitost, která má uklidnit uživatele. Na základě našich zkušeností si myslíme , že 2-3 roky baterie v mobilu běžně vydrží, což je asi i spotřebitelský cyklus pro většinu náročnějších uživatelů, kteří si tak drahé TOP mobily pořizují a nejpozději po této době si koupí další nový model. Problém bude s bazarovým zbožím až po cca 2 letech, kdy následující majitelé asi budou muset investovat do servisu, resp. do výměny baterie za novou. Výměnná baterie je výhodným řešení i pro ty, kdo potřebují více baterií pro fungování na delších cestách, ale to se dnes řeší poměrně levně a účinně externími bateriovými nabíječkami, takže jako vyložená nezbytnost to určitě není.

2) Nedostupnost microSD nemusí vadit, pokud se rozumně využívá systémové úložiště a případně i cloud. Asi vždy budou existovat jedinci, kteří supernutně potřebují sebou tahat gigantické fotogalerie, hudební produkci USA a Velké Británie za posledních 50 let a k tomu obrovskou FullHD nebo dokonce 42K/K videotéku a k tomu minimálně stovku her. Ti mají smůlu a budou se muset smířit buď s externí databankou, s cloudem nebo s jiným podobným řešením včetně speciálních USB flashdisků atd. Většina běžných uživatelů se v pohodě vejde do 32 GB a ti náročnější nebo movitější do 64 GB nebo dokonce do 128GB varianty. Občasný úklid v mobilu a odstranění digitálních mrtvolek také ještě nikoho nezabilo. Stačí půl hodinky a zase je volného místa dostatek. Jedná se o zvyk na hranici zlozvyku © a spíše využívání možností než nutnost. Mnoho mobilů s microSD sloty nemá vnější dvířka a často se musí takový mobil otevírat aby se uživatel ke kartě dostal. Proto to málokdo častěji dělá. Kompaktní provedení mobilu, který nemá vnitřní slot a výměnnou baterii je celkově pevnější, nevrže a tak podobně. Také může mít tenčí konstrukci.

3) Voděodolnost Samsung nikdy pořádně neuměl (na rozdíl například od SONY), takže je dobře, že si na ni přestal hrát. Ono označení IP67 sice láká, ale tahanice při reklamacích za to nestojí. Dokazování, že mobil jen zmoknul, že ve vaně nebyla moc silná prcha nebo při focení v bazénu se nedostal moc hluboko pod hladinu je převelice obtížné. Smiřte se s tím, že mobil do vody nepatří a když už, tak s pořádným voděodolným obalem. Samsung Galaxy S6/S6Edge je vyložená stylovka a ne outdoor. Mnoho lidí s tím mít potíže nebude. Kdyby měli, šli by do SONY XPERIA Z3.

Suma sumárum to vidíme tak, že materiálově kvalitnější, designově hezčí a výkonově i funkčně lepší Samsung Galaxy S6 je lepší volbou než Galaxy S5, který nás nadchnul ve své době jen velice kvalitním displejem, ale to bylo asi tak vše. Je to náš subjektivní názor, se kterým nikdo nemusí nutně souhlasit.

Zdroj zprávy je zde a tady je dotyčné video...

Články na podobné téma:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 14.05, 2015  Autor: Josef Tkáč   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Krátké zprávy

"Consumer reports doporučuje starší Samsung Galaxy S5" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Consumer reports doporučuje starší Samsung Galaxy S5 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 14.05. 2015 - 12:21:36
1) BATERIE
Osobně oceňuji, zejména na dovolené, kde celý den člověk točí, fotí. To pak letí baterka dolů. Daleko praktičtější je hned vyměnit malou baterii než tahat o něco větší powerbank a kabel, pak ještě čekat na nabíjení.

2) SD karta
Stačí jedna navigace, nějaký Google Earth, pár videí, pár fotek a volný prostor se začne prudce snížovat, zejména pokud ještě dochází k update systémových aplikací. Nemluvě o tom, že odinstalovávání aplikaci z důvodu vyzkoušení po sobě nechávají balast. Dalším žroutem je zalohování mobilu, protože Android to do teď pořádně neumi, přes Helium take vezme pekný kousek prostoru.

3) VODOTESNOST
Lepší něco než nic. Viděl jsem SONY použité v Aquaparku, které stejně nevydrželo. Prostě beru, že to je jenom ochrona proti vodě a ne, že to je vodotěsné. Tak jak tomu už dávno rozumíme u hodinek s označením "vodotěsné do 30 metrů".


[ Odpovědět ]
Re: Consumer reports doporučuje starší Samsung Galaxy S5 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 14.05. 2015 - 12:52:47
 
1) jsou i malé powerbanky o velikosti kreditky, kkteré mají 2200mAh (jednu takovou mám z tesca, ale hlavně větší powerbanka mi mobil nabije 3-4x, kdežto náhradní baterka jen jednou.

2)mám už 3. android a ještě se mi nepodařilo zaplnit více než 8 GB i s koupenou plnohodnotnou navigací, cca 350 skladbami mp3 a hromadou fotek

3)souhlas až na ten akvapark. Bůhví co to bylo za SONY. Moje Z3 fotí i metr pod vodou a v klidu přežila i dovču u moře.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.23 sekund