Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6243
Komentářů: 1373

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Samsung rezignoval: Ukončení výroby a prodeje Galaxy Note 7

Sponzorované odkazy:


To, co se zpočátku zdálo nemožné, se stává skutečností. Řešení problému, za kterým stála údajně vadná série baterií, jenž měla být vyřešena výměnou za nový telefon, se minulo účinkem. Vybuchují totiž i nově vyměněné telefony a Samsungu nezbylo nic jiného, než oficiálně podruhé uznat chybu a výrobu i prodej Galaxy Note 7 zcela ukončit. Původně odhadovaná ztráta tedy naroste do astronomických čísel.

Letošní rok měl být pro Samsung po mnoha letech nevýrazných úspěchů přímo rekordní. Po obrovském úspěchu Galaxy S7 a S7 Edge se očekávaly obrovské zisky. Těm měl napomoci i velmi kladně hodnocený Galaxy Note 7. Tyto odhady se ovšem brzy po zahájení prodeje posledně jmenovaného vypařily jako pára nad hrncem. Ihned po uvedení na trh se objevilo několik hlášení o údajném samovznícení Galaxy Note 7. Po eskalaci tohoto problému (kdy v USA údajně došlo i k vyhoření jednoho auta a domu) Samsung uznal a uvedl, že za problémem stojí vadná série baterií divize Samsung SDI, která tvoří přibližně 70% prodaných telefonů. Zbylých 30% baterií pro Galaxy Note 7, které byly označené jako bezporuchové vyráběla pro Samsung čínská společnost ATL.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Samsung se rozhodl pro pozastavení prodejů, svolání vadných kusů a výměnu za údajně bezproblémovou variantu. Tato chyba měla Samsung, včetně jejího řešení stát přibližně 100 miliard, což je v porovnání s tím, co přišlo poté, ještě poměrně malá částka.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Vše se na okamžik zdálo v pořádku. I mistr tesař se někdy utne. Po zahájení programu výměny a startu prodejů nových, údajně bezproblémových kusů, se ale problém opakuje. Zdá se, že Samsung celou situaci špatně vyhodnotil a extrémně podcenil. Druhá vlna výměny již nepřichází v úvahu. Jméno produktu a značky je totiž prakticky na nule a opětovný restart se prostě a jednoduše Samsungu nevyplatí. Rozhodl se tedy pro radikální a jediné možné řešení: Galaxy Note 7 kompletně odepsat, ukončit výrobu i prodej a zákazníkům vrátit peníze. Celá tato sranda vyjde společnost na přibližně 400 miliard korun, což je pro představu přibližně 1/3 nákladů chodu České republiky po dobu jednoho roku. Toto kolosální selhání bude mít zcela jistě za následek silné zemětřesení na vrcholných manažerských pozicích, nehledě na pověst a renomé této jihokorejské značky. Jaká bude budoucnost řady Note je ve hvězdách.

Samsungu se musí v první řadě oklepat a následně soustředit všechny síly na uvedení jarní novinky: Galaxy S8, u kterého si již další podobné zaváhání jednoduše nemůže dovolit.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Zdroj:Phonearena.com

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 11.10, 2016  Autor: Zdenek Foral   Téma: Krátké zprávy
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Android

"Samsung rezignoval: Ukončení výroby a prodeje Galaxy Note 7" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Samsung rezignoval: Ukončení výroby a prodeje Galaxy Note 7 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 26.10. 2016 - 08:53:42
Real Estate Pakistan [rightproperty.pk] Buy Plots In Islamabad [rightproperty.pk] Buy Plots In Rawalpindi [rightproperty.pk] Buy Plots In Lahore [rightproperty.pk] Buy Plots In Quetta [rightproperty.pk] Buy Plots In Peshawar [rightproperty.pk] Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

lzm (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 30.11. 2016 - 13:17:49
nike basketball shoes [www.basketballshoes.in.net]
nike jordan shoes [www.nike-jordan-shoes.us]
michael kors outlet [www.michaelkorsoutletbing.us]
burberry outlet [www.burberry--outlet.org]
jordan shoes [www.jordanshoes.co]


Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 1.97 sekund