Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnost



Výsledky
Další ankety

Účastníků: 6263
Komentářů: 1505

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Co je ''modu''? Vítězný návrat REXe? Tajemné video!

Sponzorované odkazy:


Na Internetu se objevilo tajůplné video, které ukazuje jakýsi stavebnicový systém pro mobilní přístroje. Jeho základem je modul, který pamětníkům může připomínat legendární kapesní minipočítač Xircom REX 6000. Klip je úžasný a velice profesionální, přesto se nám jeho tajemství podařilo rozluštit. Bez nadsázky se dá hovořit o další generaci mobilit, která by modla ovlivnit vývoj celého odvětví.

Nejprve se vraťme kousek do historie mobilit a vzpomeňme parádní Xircom REX 6000. Počátkem roku 2001 jsme vydali snad první recenzi na Palmserveru a ta se týkala právě REXe. Šlo o články TYRANOSAURUS REX aneb něco o nejplacatějším PDA díl I. a TYRANOSAURUS REX aneb něco o nejplacatějším PDA díl II.. V obou dílech popisujeme možnosti REXe, což bylo PDA velikosti PCMCIA karty. Tento počítač se také dal do slotu PCMCIA vložit a tím docházelo k transferu dat a synchronizaci. Na tu dobu to byla úžasná záležitost a možná se i dnes najdou spokojení uživatelé tohoto zázraku s monochromatickým, ale dotykovým displejem, který se pohodlně vešel do peněženky.

Právě na REXe jsme se vzpoměli, když jsme uviděli tento videoklip, který na první pohled nic podstatného neříká a spíše připomíná stresy každodenního pracovního dne...

O moc chytřejší jsme nebyli ani po návštěvě oficiálních stránek projektu, které naleznete na www.modumobile.com. V podstatě tam není nic jiného než pár informací o společnosti a video, které jste si mohli prohlédnout výše. Takže jsme video trochu "rozpitvali" a tady je výsledek...

Modul "modu" a autorádio...

Modul "modu" a vkládání do slotu notebooku...

Tento obrázek je zásadní, ukazuje vkládání do mobilu...

Vkládání do GPS...

Domácí telefon a komunikační centrum...

Mobil nebo digitální fotoaparát?

Vkládání modulu do multimediálního přehrávače...

Koncept "modu" si vzal to nejlepší z REXe, iPODa a dalších zařízení a vytvořil vysoce modulární systém elektroniky, mobilit atd., kde základním prvkem je samostatně funkční modul "modu", který se vkládá do různých přístrojů. Modul se může vložit do mobilu, GPS, multimediálního přehrávače, autorádia, notebooku, tabletu, domácího multimediálního systému a dalších zařízení. Slouží nejen jako úložiště dat, ale jako sofistikovaný řídící a informační systém, který si můžeme brát všude sebou a používat ho v různých formách.

Na fotografijích je patrné, že hlavní modul "modu" má velký displej, který zobrazuje čas, signál, přijaté zprávy (SMS a e-maily?) a patrně slouží i jako přehrávač MP3. S velkou praděpodobností tedy obsahuje nejen úložný prostor a řídící systém, ale i bezdrátové technologie a telefonní čip. Spekulovat lze i o funkci pageru. Lze jej tedy používat nejen jako modul pro vkládání do výše uvedených zařízení, ale také jej lze používat samostatně. Unikátní záležitost.

Stránky společnosti, která "modu" vyvíjí, nám mnoho neprozradily, ale v sekci Job jsme našli, že hledají programátory zaměřené na Linux. Je tedy velice pravděpodobné, že jde o další linuxový projekt pro mobility. Koncept vypadá opravdu skvěle. Doufejme, že se dočká realizace a úspěchu na trhu. Jak se líbí vám?

Sponzorované odkazy:




Publikováno: 23.01, 2008  Autor: Josef Tkáč   Téma: Koncepty
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Koncepty

"Co je ''modu''? Vítězný návrat REXe? Tajemné video!" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Co je ''modu''? Vítězný návrat REXe? Tajemné video! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 23.01. 2008 - 07:19:59
Technicky super, ale pořízení všech těch přístrojů asi přijde na pěkný balík peněz!


[ Odpovědět ]

Re: Co je ''modu''? Vítězný návrat REXe? Tajemné video! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 24.01. 2008 - 08:51:21
Dle mě by byl lepší koncept osobního serveru a připojování se na něj z různých zařízení. Net je přeci jen standardizovanější než nějaký slot, i kdyby to byl třebas PCe nebo SDIO.


[ Odpovědět ]
Re: Co je ''modu''? Vítězný návrat REXe? Tajemné video! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 24.01. 2008 - 11:50:52
 
Obávám se, že net ti nijak nezmění hardwarovou výbavu, a o tu taddy jde především. Navíc by ta konektivita neměla smysl a byla by složitější a hlavně nebezpečnější. Bluetooth tu už je nějaký pátek, ale tohle teky nedovede.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.35 sekund