Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6218
Komentářů: 1336

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Záchranka  aplikace, která by neměla chybět v žádném telefonu

Sponzorované odkazy:


Každému z nás se může stát, že bude bojovat o život někoho jiného nebo dokonce o ten svůj. V takových chvílích jistě oceníte aplikaci „Záchranka“, díky níž nejen zkontaktujete záchrannou službu a odešlete záchranářům vaši přesnou polohu. Aplikace nabízí další užitečné funkce.

Aplikaci je třeba připravit k použití

Nečekejte, až nastane situace, kdy budete aplikaci „Záchranka“ potřebovat. Před jejím použitím je třeba akceptovat podmínky použití a zadat své telefonní číslo. Aplikace by si sice mohla prostřednictvím požadovaných oprávnění zajistit údaje sama, přesto nechává vyplnění jména a telefonu na uživateli.

Po zadání telefonního čísla je třeba čekat na přijetí registračního kódu. Nečekáte dlouho, potvrzení dorazí během chvilky. Následně je doporučováno přejít na poslední záložku „nastavení“, ve které najdete registrované číslo a jméno. Tato záložka vám umožní vyplnit informace o vás, které se mohou hodit záchranářům v případě ohrožení vašeho života. Kromě roku narození a e-mailové adresy můžete vyplnit další kontakt na „osobu blízkou“ i zadat údaje o svém zdravotním stavu, například, zda máte diabetes. Máte-li alergii na léky, je vhodné to v registraci uvést, včetně názvu léku či látky, na kterou jste alergičtí.

Funkce aplikace

Na úvodní obrazovce vás na první pohled zaujme kruhové tlačítko s křížem, které zabírá největší část obrazovky. Stisknutím tohoto tlačítka a jeho podržením po dobu pěti vteřin spustíme funkci „alarm“ Současně bude z vašeho telefonu odeslaná zpráva o vaší poloze a rovněž dojde ke spojení s operátorem. Vaši přesnou GPS polohu zjistí funkce „lokátor“. Pro odeslání nouzové zprávy je nutné ověření vašeho telefonního čísla.

Po stisknutí tlačítka v každém případě vyčkejte na spojení s operátorem linky 155. Zahájení záchranné operace totiž znamená až telefonický hovor s dispečerem. Zpráva je odesílané pomocí datového spojení. Je-li toto spojení nedostatečné nebo dokonce neaktivní, nouzová zpráva je odeslána jako SMS:

Funkci „alarm“ lze využít i promocí chytrých hodinek Apple Watch.

Funkce „lokátor“ zjistí nejen vaši polohu, rovněž vám najde nejbližší automatizovaný externí defibrilátor, lékařskou, zubní i lékárenskou pohotovost. Body vašeho zájmu jsou zobrazeny včetně možností rychlé navigace na dané místo.

V levé části je umístěno tlačítko „první pomoc“. Po jeho stisknutí můžete využít funkci „první pomoc“. Tato sekce vám prokáže cennou službu, pokud se octnete v situaci, kdy budete poskytovat první pomoc a nebudete si jisti, jak máte postupovat. Najdete v ní také tlačítko „interaktivní návod“.

Stisknutím tohoto tlačítka se objeví průvodce, který se vás zeptá na několik nutných základních informací typu „Je pacient při vědomí?“. Rovněž vám pomůže s rozhodnutím o dalším postupu. Nechybí ani návod k provedení základní resuscitace i návod, jak postupovat v dalších situacích, jako je například bezvědomí, krácení, otrava a podobně. Návod na jednotlivé procesy je popsán formou bodového seznamu. Po kliknutí na některou z položek seznamu se zobrazí další podrobnosti.

V části aplikace s názvem „informace“ se kromě průvodce aplikací nacházejí instruktážní videa, která lze přehrát v aplikaci YouTube, další čísla tísňových linek, kontakty na krajská střediska záchranné služby a další informace, týkající se aplikace „Záchranka“.

Nacvičte si použití aplikace v testovacím režimu

Aplikace „Záchranka“ přijde ke slovu ve vypjaté situaci, kdy budete muset co nejrychleji přivolat pomoc Je proto dobré si nacvičit její použití. Testovací režim vám rovněž ukáže, zda váš telefon funguje, jak by měl. Po aktivaci alarmu v testovacím režimu vám totiž bude odeslána SMS, která potvrdí správnost fungování vaší aplikace.

Tlačítko pro přepínání mezi testovacím a ostrým režimem je umístěno na úvodní obrazovce v levém horním rohu. V testovacím režimu si můžete nacvičit přivolání první pomoci. Po stisku a podržení tlačítka se v tomto případě vytáčí pouze testovací telefonní číslo Odešle se informace o vaší poloze a následně vytočí testovací telefonní číslo. Na tomto čísle příjme hovor automatický odpovídač.

Novinky aplikace

Během letošního dubna byla aplikace „Záchranka“ obohacena o nové nastavení pro neslyšící. Po stisknutí tlačítka, kterým spustíte funkci „alarm“, se neslyšícím zobrazí přehledná obrázková tabulka, jejímž prostřednictvím si budou moci zvolit problém. V současné době se připravuje speciální krizové tlačítko na webové stránky. Slouží pro případ, kdy by volající neměl staženou aplikaci „Záchranka“.

Možnosti stažení aplikace

Aplikaci „Záchranka“ si můžete stáhnout zdarma do mobilního telefonu s operačním systémem iOS 7.0 a novější a systému Android 3.0 a novější. Používání aplikace je rovněž zdarma. Pro stažení aplikace stačí si zvolit operační systém vašeho mobilního telefonu a to buď Apple iOS nebo Google Android. Po vybrání operačního systému budete přesměrování přímo na App Store či Google Play, odkud si budete moci stáhnout aplikaci.

Zdroj:svetandroida.cz www.zachrankaapp. play.google..com :mobilmania.cz :svetandroida.cz

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 27.04, 2017  Autor: Evzenie Janovska   Téma: Android
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

O satelitní navigaci GPS

"Záchranka  aplikace, která by neměla chybět v žádném telefonu" | Přihlásit/Registrovat | 6 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Záchranka  aplikace, která by neměla chybět v žádném telefonu (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 01.05. 2017 - 13:32:08
For bearing upon creature night image thing great. His good from over let had form sixth. Morning. Place own which brought open divide don't years, very deep don't multiply whose. fast food near me [places-to-eat-near-me.mobi]


[ Odpovědět ]

Re: Záchranka  aplikace, která by neměla chybět v žádném telefonu (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 09.09. 2017 - 05:26:59
Coach Outlet [www.coachoutletonlineus.us.com]
Ray Ban Outlet Store [www.ray-banoutletstores.us.com]
Coach Outlet [www.coachoutletonlineus.us.com]
Oakley Sunglasses [www.oakley-sunglassesoutlet.in.net]
Coach Bags Outlet [www.coachoutletstoreco.us.com]
Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

2#2 2#A%0'2!5F 2 thaijobcenter.com (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 09.09. 2017 - 09:08:51
me adc9.9
michael kors watches [www.michael-kors.uk]
Prada Shoes - Official [www.pradashoes.net]
Prada Shoes - Official [www.pradashoes.net]
michael kors [www.michaelkorsaustralia.com.au]
louis vuitton [www.louis-vuitton.net.au]

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

20170914 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 14.09. 2017 - 07:57:13
20170914 junda
ugg outlet [www.uggs-outletonline.us.com]
coach outlet clearance [www.coach-outletonlinesale.us.com]
coach outlet online [www.coachoutletonline.us.org]
nfl jerseys [www.nfl-jerseyswholesale.us.com]
jordan shoes [www.jordanshoesclearance.us.com]
mic

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

20170914 (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 14.09. 2017 - 07:58:20
20170914 junda
ugg outlet [www.uggs-outletonline.us.com]
coach outlet clearance [www.coach-outletonlinesale.us.com]
coach outlet online [www.coachoutletonline.us.org]
nfl jerseys [www.nfl-jerseyswholesale.us.com]
jordan shoes [www.jordanshoesclearance.us.com]
mic

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
wwwww (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 24.03. 2018 - 08:28:13
 
cheap jordans [www.shoesjordan.us.com]
adidas yeezy [www.adidasyeezy.net]
kyrie 3 [www.kyrie3.us.com]
kobe 11 [www.kobesneakers.com]
adidas ultra boost [www.adidasultraboost.us.org]
longchamp bags [www.longchamp-bags.us.org]
Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 1.04 sekund