Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6272
Komentářů: 1559

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

iPhony 2018: jak to s nimi zatím vypadá?

Sponzorované odkazy:


Apple nám v loňském roce představil tři iPhony, a to iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X. iPhone 8 a 8 Plus následovali tradiční iPhone design, zatímco iPhone X má design zcela odlišný než předchozí modely.


V letošním roce se můžeme těšit jak iPhone 9 a iPhone 9 Plus, tak na nástupce iPhonu X nazvaný nejspíše jako XI.


Bude home button na iPhonech nadobro smazán? Převezme design iPhonu X i hlavní série modelů? Je to velmi pravděpodobné, ale ne jisté. Zde je vše, co jsme slyšeli o letošních nejlepších iPhonech.


Apple iPhone 2018: datum vydání


  • iPhone nebude vydán do září 2018
  • je nepravděpodobné, že se objeví jakékoliv fámy a odhady do srpna 2018
  • odborný odhad by byl kolem 11. září 2018

Mohli bychom vidět nástupce iPhonu SE, menšího iPhonu, v březnu 2018, ale informace o iPhonu 9 a ani o nástupci iPhonu X nebudeme moci vědět až do září 2018.


Tradičně, Apple v září uskutečnil své akce během prvních pár týdnů v měsíci a zařízení se dala předběžně objednat obvykle v úterý. Tyto předběžné objednávky se pak daly vyzvednout v pátek.


iPhone X byl ale výjimkou z tohoto vzoru. Jeho předběžné objednávky nezačaly šest týdnů poté, v pozdním říjnu.


Bude to trvat několik dobrých měsíců, než se objeví nějaké první fámy o vydání nových modelů. Nejspíš se žádné fámy neobjeví do srpna 2018.


Pokud bychom si měli nyní vsadit, odhadujeme vydání nového iPhonu kolem 11. září 2018, plus mínus pár týdnů. Asi by bylo dobré vzít si tužku a papír, pokud budete sledovat Tima Cooka a jeho kolegy na jevišti.


Apple iPhone XI nebo X2 nebo X Plus?


Jak společnost Apple nazve své modely v roce 2018? No, není to otázka milionů dolarů? Odpověď, na kterou pravděpodobně ví jen velmi málo vybraných ze společnosti Cupertino.


Mohli bychom vidět iPhone 9 a iPhone 9 Plus, nebo bychom mohli být svědky toho, jak Apple přeskočí "9" úplně. Předpokládá se, že se objeví větší iPhone X se 6,5palcovým OLED displejem, další model by pak měl mít 5,8palcový OLED displej a další také 6,1palcový zařízení s LCD displejem.


Možná to bude znamenat, že nové iPhony budou převážně pokračovat s názvem "X", což bude mít za následek iPhone XI nebo iPhone X2 a iPhone X Plus pro modely OLED se standardním názvem iPhone 9 vyhrazeným pro LCD model. Jak jsme však říkali, toto je pouze odhad.


Design


Apple provedl velké změny designu u modelu iPhone X. Největší bum vyvolal fakt, že odstranili tlačítko TouchID, domovské tlačítko vpředu a nahradili ho výřezem v horní části displeje s novou technologií FaceID.


iPhone X však není vkusný pro každého a mnozí nemají rádi tyto velké změny, což je pravděpodobně jeden z důvodů, proč se společnost rozhodla vydat také tradiční modely iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Letos by měli zvolit jinou strategii.


Ming Chi-Kuo, analytik společnosti KGI Securities, který miluje sdílení svých předpovědí Applu, se domnívá, že v příštím roce budou mít dva iPhony OLED, z nichž budou oba z nerezové oceli, ale budou nabízet zlepšení pro Wi-Fi přenosy. Také tvrdí, že třetí model, který bude mít LCD displej, bude ta levnější volba.


Kuo předpovídá, že všechny tři modely ztratí TouchID ve prospěch FaceID, což však dává smysl.


DisplejPodle Minga Chi-Kua bude k dispozici moled OLED o rozměru 6,5 palců, moled OLED o rozměrech 5,8 palců a 6,1palcový LCD model. Kuo také předpovídal, že 6,5palcový model by nabídl hustotu pixelů mezi 480 a 500ppi, 5,8-palcový nabídne 458ppi, což je stejně jako současný iPhone X, a 6,1-palcový model by měl mít mezi 320 a 330 pixelů na palec. Pokud tomu tak je, tak žádný z modelů 2018 nenabízí rozlišení Quad HD, jako má Samsung Galaxy S8 nebo LG V30.


Fotoaparát


Apple iPhone X je vybaven fotoaparátem dual-rear, stejně jako iPhone 8, takže bychom se nedivili, kdyby měly dvojitý fotoaparát všechny nadcházející modely 2018.


Hardware


Všechny modely Apple iPhonu 2017 měly stejný čip - A11 Bionic s 64- bitovou architekturou, neuronový motor a vestavěný pohybový koprocesor M11.


Jako vždy, nový rok přináší nový čip. To znamená, že letos bude pravděpodobně použit procesor A11X nebo čip A12, v závislosti na tom, co si Apple vybere. Ať tak či tak, bude to znamenat zlepšení výkonu a možná i zlepšení baterie, pokud budete mít štěstí.


Žádný z modelů 2018 pravděpodobně nebude obsahovat paměťovou kartu microSD pro rozšíření paměti. Také není pravděpodobné, že by Apple obnovil konektor 3,5mm pro sluchátka.


Aktuální kapacity úložiště iPhonu 8, 8 Plus a iPhonu X jsou 64GB a 256GB, takže se domníváme, že to samé bude platit pro všechny modely 2018. Určitě neočekávejte nižší než 64GB.


Podle analytika Ming-chi Kua bude nová vlajková loď iPhonu mít 2 článkovou baterii, která zvýší životnost telefonu přibližně o 25% (3 300 až 4 400mAh).


Software


Možná nevíme, jaké funkce se ještě objeví, ale víme, že iPhony 2018 budou spuštěny na iOS 12, na který budeme mít náhled, jakmile bude konference Apple Worldwide Developer v červnu 2018.


Zdroj:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 09.02, 2018  Autor: Michaela Hnatkova   Téma: iPhone
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Apple

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.29 sekund