Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6273
Komentářů: 1560

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Android P: nové rozhraní založené na gestech!

Sponzorované odkazy:


Android 9 P je tu!

No, zatím ne tak docela, neboť bude trvat celé měsíce než se dostaví do našich zařízeních, nicméně Google konečně oficiálně představil nejnovější verzi Androidu - obrovský redesign platformy s novými funkcemi a se zaměřením na zcela nové gesta, které Apple poprvé implementoval na iPhonu X.

Tak co je nového?

Gesta!Na prvním místě - gesta! Android P představuje zcela nový způsob navigace vašich zařízení pomocí gest, které jsou.. no, jsou poněkud podobné gestům v novém iPhonu X, ale nejsou zcela stejné.

Ve spodní části displeje můžeme provádět různé gesta. Namísto přejetí prstem nahoru pro návrat na domovskou obrazovku, jak je tomu u iPhonu X, můžete pouze klepnout na home button. A pokud se chcete vrátit o krok zpět, nechybí zde vyhrazené tlačítko pro tuto funkci. Přejetím prstem nahoru v zařízení s Androidem P se objeví nové multitaskingové menu a při opakovaném přejetí se otevře další okno. A nakonec - přejetím prstem vlevo nebo vpravo na home indikátoru můžeme rychle přepínat mezi aplikacemi.

Zábavné je, že společnost Palm byla vlastně první společností, která měla telefon s rozhraním zcela založeným na gestech (již před osmdesáti lety s webOS). Telefony, jako je Palm Pre, však nemohly získat trakci a jeden z nejlepších designerů společnosti Palm - Matias Duarte - se přemístil do společnosti Google a nyní přináší podobné rozhraní do Androidu.

Digitální blahobytPravděpodobně všichni používáme naše inteligentní zařízení až příliš. Společnost Google ve skutečnosti zjistila, že více než 70 % lidí si přeje lépe spravovat svůj čas na digitálních zařízeních a je to také první společnost, která s tím něco dělá na systémové úrovni.

Díky novému jednotnému ovládacímu panelu zaměřenému na váš digitální blahobyt můžete v Androidu P zjistit, kolikrát jste každý den probudili svůj telefon, kolik upozornění jste obdrželi, kolik času jste strávili v různých aplikacích a informace o tom, jak efektivněji používat svůj telefon. Android P vám také umožňuje nastavit časové limity strávené v aplikacích.


Dalším skvělým novým prvkem, který vám pomůže získat přestávku od konstantního toku upozornění, je funkce nazvaná "Shush". Jednoduše otočte telefon s obrazovkou směrem dolů a zařízení tak vstoupí do režimu Nerušit, vypne vibrace a další rozptýlení. Samozřejmě si můžete označit kontakty, které telefon nikdy ignorovat nebude, abyste nepropásli něco důležitého.

A pokud jste jedním z těch lidí, kteří se dívají na svůj telefon těsně před spaním a trávíte poté hodiny přerušovaného spánku, Android P přináší pomoc s novým režimem Wind Down. Obrazovka se automaticky změní na noční režim a šedou stupnici, což je pro mozek méně stimulující.

Android Intelligence


Ve službě Android Intelligence získáte spoustu nových funkcí, které vám pomohou maximálně využít zařízení.


Tato funkce zjišťuje, které aplikace budete pravděpodobně používat v příštích několika hodinách, a které naopak používat během dne nebudete. S využitím těchto informací, které zůstávají zcela soukromé, se systém Android může přizpůsobit vašemu jedinečnému způsobu používání, což mělo v praktických testech na Googlu za následek 30% snížení CPU probuzení a celkové zlepšení životnosti baterie.

Nový automatický jas

Většina smartphonů se v současné době spoléhá na okolní prostředí, podle kterého upravuje jas obrazovky. Různí uživatelé si však stejně upravují svůj jas manuálně. S novou funkcí nazvanou "Adaptivní jas" můžete provést manuální úpravy a telefon se naučí vaše předvolby jasu.

Akce


V loňském roce vám Android ukázal, že máte pět nejpoužívanějších aplikací, které se vám zobrazili v horní části spouštěče aplikací. S Androidem P vám společnost Google umožní různé akce aplikací předvídané na základě stavu telefonu. Například pokud jste připojili k zařízení sluchátka, zobrazí se výzva k automatickému spuštění hudby. Nebo pokud váš telefon zjistí, že jste v posilovně, doporučí vám, abyste si pustili seznam skladeb vhodné na cvičení.

MLKit

MLKit umožňuje rozpoznávání obličejů, skenování čárových kódů, inteligentní odpovědi a tak dále.

Jednoduchost


Některé změny, které uživatelé ocení nejvíce, jsou ve skutečnosti velmi drobné.

Příklad - snazší nastavitelnost hlasitosti médií, aniž byste museli řešit komplikované zvukové ovládání. Ve výchozím nastavení teď jednoduše nastavíte hlasitost média pomocí tlačítek pro snížení hlasitosti, protože to je to, co chcete změnit nejčastěji, zatímco pro hlasitost vyzvánění máte tlačítko, které vám umožňuje rychle přepnout do tichého nebo vibračního režimu.

Zdroj: Zdroj:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 12.05, 2018  Autor: Michaela Hnatkova   Téma: Android
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.23 sekund