Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6273
Komentářů: 1560

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

HTC U12+

Sponzorované odkazy:


V loňském roce jsme zaznamenali obrovské změny s přesměrováním vlajkových lodí společnosti HTC, což vedlo mnoho lidí k otázce, zda se společnost může vrátit ke své bývalé slávě. Jistě, mohla by se znovu spojit se společností Google s telefonem Pixel 2, ale ničemu z jejich společné tvorby se nepodařilo získat stejnou úroveň uznání.

S blížící se polovinou roku, jeho nejnovější vlajkový model, HTC U12+, má za cíl zachránit reputaci společnosti a nasměrovat ji zpět do příznivých podmínek. Vzhledem k tomu, že měla společnost HTC dostatek času na vývoj tohoto smartphonu, lidé mají vysoké očekávání.

Design


Společnost HTC v loňském roce obhájila své kovové vzory spolu s představením modelů HTC U11 a U11+, přičemž oba modely přijaly celoskleněnou konstrukci. Není divu, že to je to, co nyní také shledáváme na U12+. Z větší části se estetika řídí stejným designem kapalného povrchového designu, který jsme již dříve v jeho telefonech viděli. Jedná se o obecně známý design. Ve skutečnosti jsme si ho nejdříve spletli s telefonem LG V30, když jsme pohlédli na jeho zadní stranu - podobnost je přinejmenším neobvyklá! Co se týče skla pokrývajícího telefon, HTC se rozhodla držet Corningova Gorilla Glass 3.


Určitě se však shodneme na tom, že HTC U12+ vlastní nejlépe vypadající barevné verze v porovnání s jakoukoliv vlajkovou lodí, která byla v tomto roce vydána. Plamenově červená a průsvitně modrá barva jsou pravděpodobně nejvíce přesvědčivé, a to dokonce i v porovnáním barevného gradientu viděném u Huawei P20. S průsvitnou modrou můžete totiž vidět některé z vnitřních částí smartphonu, a co je ještě lepší, plamenově červená verze se při různém úhlu mění od červené barvy až po žlutou.

Jeho hodnocení IP68 zajišťuje, že zvládne i ponoření do vody. Chtěli bychom však poukázat na to, že nemá konektor pro sluchátka, ale došla k nám informace, že se telefon dodává se stejným párem sluchátek USB typu C jako v předchozích vlajkových lodí. A ano, jeho reprosoustava HTC BoomSound se skládá z jednoho reproduktoru pro vyšší zvukové hladiny a na spodním okraji je druhý pro nižší rozsah zvuku.Displej


S ohledem na to, co nabízejí jeho současníci, HTC U12+ je vybaven 6-palcovým displejem QHD+ (1440x2880) Super LCD 6, který jasně vyzařuje některé skvělé vlastnosti. I když je detailnější a jeho barvy prudší, vypadá to však, že trpí špatnými pozorovacími úhly. I v jasně osvětlených podmínkách je totiž vidět velké zkreslení displeje.

Naštěstí se společnost HTC rozhodla nepřijmout displej s výřezem, a místo toho zvolila jednotný. Pokrývá sice téměř celou přední stranu, ale rozhodně má větší rámečky, než některé dnešní vlajkové lodě. Tato skutečnost je pravděpodobně dána dvojicí fotoaparátů na přední straně, ale o tom až později.

Uživatelské rozhraní


Ponořením do softwaru, který běží na platformě Android 8.0 Oreo, se ve svých stopách předchůdce nadále využívá stejných funkcí Edge Sense. Stejně jako dříve můžete telefon "stisknout" buď rychle, nebo po delší dobu, abyste mohli provádět určité funkce - například zapnutí baterky, spuštění aplikace fotoaparátu, fotografování a mnoho dalšího. Novinkou je však nová funkce klepání, při níž můžete klepnout na levý nebo pravý okraj telefonu, abyste provedli určitou funkci. Tyto funkce si můžete samozřejmě také nastavit.

HTC U12+ je vybaven chipsetem Qualcomm Snapdragon 845 SoC s 6GB paměti RAM. Jeho výkon, podobně jako u vrstevníků využívajících stejnou čipovou sadu, docela dobře reaguje od samého začátku. Pro náročné uživatele by stačil zvládat i ty nejnáročnější operace - například hry. Pokud jde o konfigurace ukládání dat, bude k dispozici buď s kapacitou 64GB, nebo 128GB, s možností rozšíření přes slot pro kartu microSD.

Fotoaparát


HTC U12+ má nejen duální zadní fotoaparát, ale i přední! Se zadním párem se dělí na 12MP širokoúhlý snímač UltraPixel f/1.76 a 16MP 2x optický zoom s clonou f/2.6. Přirozeně - telefonu to umožňuje pořídit fotku, kde předmět zůstane zaostřen a pozadí je rozmazané.

Co je nové a odlišné, je duální fotoaparát na přední straně - 8MP f/2.0. Tento pár je určen k portrétu s obvyklými bokehovými efekty. Nejsme z toho tak nadšeni, především proto, že na trhu již je několik telefonů, které dokáží vyfotit portrétní fotografie a spoléhají se pouze na jeden fotoaparát - takže by bylo lepší, kdyby tato implementace dokázala například zachytit širší selfies.Baterie


Ve svém podvozku HTC U12+ nese baterii o kapacitě 3500mAh, což je méně než předchozí HTC U11+. I přes to, že je to celkem podstatné, doufáme, že optimalizace s novějším softwarem kombinovaným s čipem Snapdragon 845 přinesou životnost baterie, která je stejně dobrá jako u HTC U11+. Pokud jde o samotné nabíjení, říká se, že funkce Quick Charge 3.0 umožňuje dosáhnout nabití 50 % za 30 minut (bezdrátové nabíjení chybí).

Zdroj:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 26.05, 2018  Autor: Michaela Hnatkova   Téma: 
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.28 sekund