Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6273
Komentářů: 1560

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Cestujte časem pomocí virtuální reality a buďte svědky oživení Golema!

Sponzorované odkazy:


Kdo by neznal Golema a jeho tvůrce rabbiho Löweho! Díky virtuální realitě můžeme o Golemovi nejen číst, můžeme být dokonce svědky jeho oživení. Stačí navštívit pražské hračkářství Hamleys v ulici Na Příkopě a pomocí virtuální reality se přenést do 16. století, do doby císaře Rudolfa II. a rabbiho Löweho.

Projekt Golem VR

Virtuální realita není v současné době nic nového, zato projekt Golem VR ano. Jedná se o unikátní zážitkovou hru, která spojuje virtuální realitu s pohybem ve skutečném světě. Pochází z dílny české společnosti t DIVR Labs, její vytvoření trvalo dvanácti vývojářům této společnosti rok. Projekt přišel na desítky milionů korun, výsledek však rozhodně stojí za to.

Kromě virtuální reality si můžete doslova ohmatat dobu, ve které se octnete. Nechybí ani vnímání tepla či chladného vzduchu. A nejen to. Klepete-li na dveře, skutečně na ně klepete. Pokud uvidíte před sebou zeď, na rozdíl od klasické virtuální reality do ní skutečně narazíte. Octnete-li se před mříží, skutečně jí cítíte, stejně jako cítíte v tajemné komnatě teplo hořících kamen, kolem nichž procházíte.

Děj hry se odehrává v suterénu pražského hračkářství Hamleys, na ploše 240 m2, kde vás bude snímat osmdesát kamer Optitrack. Hru může hrát jednotlivec i skupina, maximálně však čtyři hráči. Problém může nastat, pokud je hráč příliš malý, může totiž docházet k jemným zásekům ve hře, která je jinak zcela plynulá. To je důvod, proč by měl být hráč vysoký minimálně 130 cm.

Pokud chcete zažít Prahu císaře Rudolfa II. na vlastní kůži a být svědky oživení Golema, stačí jít do suterénu pražského hračkářství Hamleys, nasadit si na záda batoh s notebookem XMG a na hlavu brýle Oculus, které jsou vybaveny Leap Motion senzorem na sledování pohybů rukou. A potom už jen stačí vyrazit do Prahy 16. století.

Co vás čeká v zážitkové hře Golem VR?

Po stisknutí červeného tlačítka projdete portálem, připomínající sci-fi portál z Hvězdné brány a rázem se octnete v Praze 16. století. Stojíte před Karlovým mostem, ovívá vás větřík, kocháte se siluetou Pražského Hradu a nahlížíte do místní krčmy. To však trvá pouze chvilku. Je třeba pomoci místnímu obyvateli, kterému utečou slepice z ohrady, jinak totiž nemůžete pokračovat dál. Slepice na vás opravdu reagují, když je zaháníte do kurníku. Vděčný majitel slepic vám za odměnu otevře dveře a pustí vás dál, k objevování krás magické Prahy císaře Rudolfa II. a k plnění dalších úkolů. Hned na Karlově mostě vás čeká jeden z dalších úkolů, a to najít na domech a pilířích kolem Karlova mostu čtyři symboly v hebrejštině.

Na své cestě mimo jiné nahlédnete do krčmy, setkáte se s trhovci, nechybí ani poletující mouchy, navštívíte starý židovský hřbitov, místo posledního odpočinku Golemova tvůrce. Při tom plníte rozličné úkoly, například odkrýváte pohybem rukou tajné symboly na zdi, otevíráte speciálními tlačítky tajný vchod, luštíte různé rébusy. Během plnění úkolů si vyslechnete příběh o Golemovi. Vaše cesta končí v tajemné pracovně rabbiho Löweho, kde budete nejen svědky, nýbrž i jeho pomocníky při provozování magického rituálu, kterým oživí Golema.

Na této cestě nejste sami. Provází vás elektronický průvodce. Zážitkovou hru doplňují promluvy dalších postav a zvuky z okolí. Po 25 minutách se vracíte zpět do současnosti. Stojíte opět v suterénu pražského hračkářství Hamleys, sundáváte si veškerou výbavu a vyrážíte zpět do Prahy 21. století.

Malou ochutnávku, toho, co vás čeká v zážitkové hře Golem VR, můžete vidět zde

Zábava budoucnosti

Projekt Golem VR je ukázkou zábavy budoucnosti, propojení virtuální reality a pohybem ve skutečném světě. Není pochyb, že tato kombinace působí velice sugestivně. Není divu, že autor projektu, společnost DIVR Labs, nemá téměř žádnou konkurenci. Jedinou její konkurenci představuje americká společnost The VOID a australská společnost Zero Latency VR VR atrakce bylo dosud možné spatřit pouze v Londýně, Neě Yorku, Tokiu. Posledních pár týdnů máme VR atrakci i v Praze.

DIVR Labs je mladá společnost, která má slibnou budoucnost. Vzhledem k tomu, že se v Hamleys prodá 400 vstupenek denně, měla by se investice do zážitkové hry Golem VR zhruba do jednoho roku vrátit. Vývojáři této společnosti si uvědomují, že pokrok jde rychle kupředu. To je jeden z důvodů, proč chtějí Golema zdokonalovat. Kromě toho mají spoustu další práce. Poptávka po více smyslové zábavě v kombinaci s virtuální realitou roste nejen u nás, nýbrž na celém světě.

Golem VR je jednou z prvních vlaštovek zážitkových her, spojujících virtuální realitu s pohybem ve skutečném světě. Můžeme se těšit, že se brzy objeví další zážitkové hry na tomto principu.

Zdroj:mobilmania.cz novinky.cz aplikacky.mediar.cz lupa.cz koule.cz tyinternety.cz

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 30.05, 2018  Autor: Evzenie Janovska   Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Všeobecné a nadplatformní záležitosti

"Cestujte časem pomocí virtuální reality a buďte svědky oživení Golema!" | Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Cestujte časem pomocí virtuální reality a buďte svědky oživení Golema! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Sobota, 02.06. 2018 - 03:48:48
jordan 11 win like 82 [www.jordan11swinlike82.us.com]
converse outlet [www.converseoutlet.us]
barbour [www.barbourjacket.us.com]
fitflops sale clearance [www.fitflops-sale-clearance.us]
birkenstocks [www.birkenstocks.us.org]
polo ralph lauren outlet [www.poralphlaurenfactorystore.us.com]
skechers outle

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

Re: Cestujte časem pomocí virtuální reality a buďte svědky oživení Golema! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 21.06. 2018 - 03:12:44
zhen20186.21
skechers shoes [www.skechers-sale.us.com]
jordan shoes [www.jordanshoesformen.us]
red bottom heels [www.redbottom-heels.us]
clarks shoes [www.clarkshoes.us.com]
nike kyrie [www.nike-kyrie.us]
north face jackets [www.north-face-jackets.us.com]
canadian goose jacket [www.canadiangoosejacket.us.com]
Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

Re: Cestujte časem pomocí virtuální reality a buďte svědky oživení Golema! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pondělí, 25.06. 2018 - 04:08:52
asd20180625
kyrie irving shoes [www.kyrieirving-shoes.us]
north face outlet online [www.northface-outletonline.us.com]
pandora jewelry 70 off clearance [www.pandorajewelry70offclearance.us.com]
off white nike [www.offwhitenike.us]
under armour outlet online [www.underarmouroutletonline.us]
win like 82 [www.airjordan11swinlike82.us]
Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]

Re: Cestujte časem pomocí virtuální reality a buďte svědky oživení Golema! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Čtvrtek, 26.07. 2018 - 09:22:06
2018-0726y
philipp plein instagram [www.philipp-plein.us]
adidas yeezy [www.adidas-yeezy.org]
adidas nmd [www.adidasnmd.org]
tory burch shoes [www.toryburchshoes.com.co]
pandora bracelet [www.bracelet-pandora.us.com]
air max 95 [www.airmax95.com.co]
coach purses [www.coach-purses.us.org]
jorda

Přečíst zbytek komentáře...


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.36 sekund