Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6273
Komentářů: 1560

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Bude mít nový iPad výřez?

Sponzorované odkazy:


Je velmi pravděpodobné, že iPad s Face ID, nebo alespoň iPad bez fyzického domovského tlačítka, vyjde v letošním nebo příštím roce. Napovídá tomu hned několik změn v iOS 12 pro iPady, včetně řady gest, které jsou stejné jako v iPhonu X. A co víc, známý analytik trhu Ming-Chi Kuo z firmy KGI Securities oznámil, že věří tomu, že nadcházející model iPad Pro bude podporovat Face ID, což otvírá vrátka spekulacím o iPadu s výřezem.

Po přečtení nesčetných reportů a úniků jsme se rozhodli, že vám vysvětlíme, proč si nemyslíme, že iPad nutně potřebuje výřez a proč si myslíme, že iPad s mnohem užšími rámečky a bez fyzického tlačítka je ta správná volba.

Proč iPad nepotřebuje výřez


Pokud jde o smartphony, výřez telefonu rozhodně není kosmetická volba, je tam, aby sloužil účelu. Nebo přinejmenším, je tam, aby sloužil účelu na iPhonu X, jelikož nemá žádné další obruby. Tento výřez je jednoduše vyzařující horní rámeček, který obsahuje infračervenou kameru, povodňový iluminátor, snímač blízkosti, snímač okolního světa, reproduktor, mikrofon, přední fotoaparát a dotykový projektor. To dělá celkem osm senzorů a po stranách je stále trochu místa, aby "rohy" zobrazovaly čas, signál a další upozornění.

Pokud by měl Apple přenést Face ID do iPadu, potřeboval by pouze čtyři z těchto senzorů a iPad je mnohem, mnohem větší. Takže i v případě, že by Apple přesto chtěl použít výřez, mohl by být mnohem menší než v případě iPhonu X, a zabral by ještě menší část obrazovky. Výřezu by bylo zapotřebí jen tehdy, pokud by byly rámečky tak štíhlé, že by pro tyto čtyři senzory nebylo dostatek prostoru a my si nemyslíme, že by byl dobrý nápad mít iPad s obroučky tak štíhlými, jako je má iPhone X.


iPad je potřeba držet oběma rukama, tudíž potřebujete nějaké rámečky, abyste ho mohli pohodlně držet. Palm rejection na současných modelech sice dělá zázraky, ale pokud zúžíte obruby tak, aby odpovídaly iPhonu X, vyvolá to potíže. Tablet s tak tenkými rámečky by nepochybně vypadal skvěle - jako plovoucí displej - ale uživatelé by ho často překrývali nebo nechtěně komunikovali s uživatelským rozhraním, což by pak vedlo k nekonečné frustraci ze strany uživatele.

Přesto existuje možnost, že bude mít nový iPad výřez..


Jedna z menších změn uživatelského rozhraní, které představil iOS 12, je jemné přizpůsobení stavové lišty, kde byly hodiny přesunuty na levou stranu z původní polohy. Tato změna nyní ponechává středu značnou prázdnou oblast, která by mohla být snadno obsazena výřezem v budoucím upgradu. Kromě toho, tento výřez se stal synonymem pro iPhone X a společnost Apple ji úmyslně používá jako nástroj pro rozpoznání značky. Vzhledem k tomu by nebylo příliš překvapující, kdyby se Apple rozhodl držet výřezu a vytvořil nové iPad modely, které by tak vynikly.

Tato skutečnost vyvolává mnoho otázek, například jak široké budou ostatní rámečky, a jak se Apple vypořádá s obouručním použití iPadu. Samozřejmě, že inženýři společnosti Apple mohou vyjít s úžasným novým řešením, které poupraví prvky uživatelského rozhraní, aby se ujistili, že v cestě uživatelových dlaní nic nestojí, ale to je v tomto okamžiku pouhá domněnka.


Bezrámečkový iPad by vypadal úžasně v bílé barvě, ale pokud Apple použije výřez, je pravděpodobné, že možnost bílé barvy nebude. Apple a většina ostatních firem, které tento design používají (ačkoliv existují výjimky), se rozhodly udržet přední část telefonů v černé barvě, aby mohl výřez "splynout" s rámem.

Další věc, u které jsme nezacházeli příliš do detailů, je skutečnost, že Apple bude muset pro dosažení tohoto designu použít OLED (nebo microLED) technologii, jelikož displej musí být flexibilní a zakřivený po stranách, aby skutečně dosáhl odstranění (nebo zúžení) rámečků. Ale když víme, že iPhone X již OLED displej má, vypadá to jen jako přirozená evoluce pro iPad lineup.

Zdroj:

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 09.06, 2018  Autor: Michaela Hnatkova   Téma: 
 

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Apple

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.32 sekund