Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6273
Komentářů: 1560

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Android oficiálně představen - revoluce se nekoná

Sponzorované odkazy:


Jak jsme vás již informovali, včera se odbyla premiéra komunikátoru G1, který představil operátor T-Mobile. K dispozici jsou tedy čerstvé poznatky a dojmy a samozřejmě specifikace, obrázky a videa. Přístroj vyrobila taiwanská společnost HTC.

Na konferenci v New Yorku byl představen HTC Dream, ato jako model G1 pro T-Mobile. Přístroj by se měl prodávat za 175 USD při úpisu operátorovi. Přístroj bude na trhu v USA již 22.10., ve Velké Británii by se měl objevit počátkem listopadu a v ostatních zemích EU až počátkem příštího roku. Lze ovšem docela snadno předvídat, že G1 nebo HTC Dream se objeví jako tzv. "šedé dovozy" mnohem dříve.

HTC Dream se již objevil i na oficiálních stránkách HTC, které můžete shlédnout tady. Je tam plná technická specifikace a fotogalerie, z které přinášíme několik obrázků...

Z konference vyplývá to, co jsme předpokládali a o čem jsme psali v našich předchozích úvahách o Androidu. Ani vydatná marketingová masáž nedokáže eliminovat zjevné nedostatky nové platformy a od prvního přístroje se nedají očekávat žádné velké zázraky. Prozatím nenabízí nic podstatného, co bychom neznali odjinud. Jedna věc jsou optimistické vize a nadšení tvůrců nebo několika fandů a jiná je realita. HTC Dream působí levně a nudně a zdaleka nenabízí tolik jako špičkové přístroje konkurenčních platforem z dílny stejného výrobce.

Mezi závažnější nedostatky patří absence podpory Exchange, chybí A2DP, přístroj má pouze prohlížečku souborů MS Office, neumí Skype atd, atd. To vše velmi omezuje jeho použití. Mezi povedenější věci patří slušný 3,2" displej nebo browser založený na Webkitu a funkčně podobný Chrome. Pochválit asi můžeme i GUI, které skutečně připomíná mix PalmOS a iPhone a vypadá stejně intuitivně, ale i velmi podobně jako většina alternativních GUI nové generace (TouchFlo a další) nebo dobrou výbavu bezdrátovými techlologiemi. Celá "revoluce" se dle našeho názoru scvrkla na to, že se jedná o linuxovou rádoby konkurenci vůči Windows Mobile. Jinak je přístroj třeba brát spíše jako funkčně (nikoli hardwarově) jednodušší a cenově přijatelnou variantu pro uživatele, kterým nevadí nedostatek aplikací a rádi si počkají až je někdo doprogramuje. Další uživatelské zkušenosti ukáží jak se tvůrci přístroje i operačního systému vypořádali s mnoha úskalimi, které mobilní platformy často řeší. Je to první přístroj nové platformy, takže je na místě trocha schovívavosti a také trpělivosti.

Tisková zpráva o uvedení přístroje je zde. Technickou specifikaci v přehledné tabulce naleznete tady. Specifikace je velice podobná ostatním přístrojům HTC. Vytknout lze snad jen slabší baterii...

 • Operační systém - Android
 • Procesor - Qualcomm® MSM7201A™, 528 MHz
 • Paměť - 256 MB ROM, 192 MB RAM
 • Displej - 3,2" 320 x 480 px. dotykový,
 • Rozšíření - microSD
 • Mobil - Quad-band GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz, HSDPA
 • Komunikace - WiFi 802.11b/g, Bluetooth 2.0 + EDR, GPS
 • Foto - 3.2 megapixel s pevným ohniskem
 • Další - QWERTY klávesnička, HTC ExtUSB™, pohybový senzor
 • Baterie - Li-Ion 1150 mAh
 • Rozměry - 117.7 mm x 55.7 mm x 17.1 mm
 • Váha - 158 gramů
 • Cena - 175 USD + plnění dle smlouvy

Na závěr videa...

Sponzorované odkazy:
Publikováno: 24.09, 2008  Autor: Josef Tkáč   Téma: Android
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 3.66
Účastníků: 3

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Android

"Android oficiálně představen - revoluce se nekoná" | Přihlásit/Registrovat | 20 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Android oficiálně představen - revoluce se nekoná (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 24.09. 2008 - 09:16:03
Smíšené pocity. Je pravda, že vychloubání se revolucí je značně nadnesené a je pravda, že design přístroje je jak z 90sátých let. Snad jediné co se mi na něm líbí je nízká výška a ten displej taky nevypadá špatně, i když nemá multitouch, tak za iPhone 3G bude o kilometry vzadu. V MS to už pochopili a WM 7 má mít multitouch u všech nových modelů. Kdybych to měl shrnout, tak výraz "humbuk" by byl tak akorád. Na druhou staranu tohle je přece telefon pro linuxové lidi a těm bude 100% vyhovovat, takže vlastně je vše vpořádku.


[ Odpovědět ]
Re: Android oficiálně představen - revoluce se nekoná (Hodnocení: 1)
Od: peca (peca@email.cz) - Středa, 24.09. 2008 - 10:22:34
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Nejsem si jisty, jestli "multitouch" je to co chci. Alespon pokud je to realizovano kapacitnim snimacem jako u iPodu. Na Kapacitni snimac totiz nelze pouzit stylus, ale jenom prsty (hole, bez rukavic). Takze to, co je na jednu stranu vyhoda, je zaroven znacne omezujici.

Anichz bych se chtel Androidu nejak zastavat, tak mi prijde, ze clanek je psany s (dle meho neopodstatnenym) despektem a je znej citit znacna averze. Skoro, jako by ten "radoby" system linux byl neco eklhaft. Ja bych to vsak necha na uzivatelich, protoze treba me osobe Windows Mobile moc neoslovil (narozdil od PalmOS).

Jinymi slovy, uvital bych bud konkretni fakticky clanek, nebo jasne deklarovany osobni nazor, protoze uzasne fríkůlíní graficke rozhrani je to posledni, co od pocitace ocekavam.


[ Odpovědět ]
Re: Android oficiálně představen - revoluce se nekoná (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 24.09. 2008 - 12:43:26
 
To tedy promiň, ale asi tak hodnota limitně blížící se nule, co vyjadřuje? Počet uživatelů, které trápí, že nemohou ovládat iPhone v rukavicích.....


[ Odpovědět ]
Re: Android oficiálně představen - revoluce se nekoná (Hodnocení: 1)
Od: peca (peca@email.cz) - Středa, 24.09. 2008 - 13:40:33
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
1 - No, me osobne by rozhodne vadilo, ze na nem nemuzu normalne psat. Normalne u me znamena podobne jako na Palmovi v grafity 1.
2 - Nelze na tom mit rozumny nacrtnik, protoze nekdy je jednodussi si neco nakreslit, nez napsat.
3 - Jak nektere zjistili, je nekompatibilni s dlouhymi nehty (to ale neni muj problem) :-)


[ Odpovědět ]
Re: Android oficiálně představen - revoluce se nekoná (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 24.09. 2008 - 15:26:25
 
to máš sice pravdu, ale u takového přístroje, který zjevně není určen na práci a spíše se snaží konkurovat iPhonu to nutně nemusí vadit. Problém bych neviděl ani tak v tom psaní, které zastane QWERTY, ale to kreslení mě nepapadlo. To by mohl být problém.


[ Odpovědět ]

Re: Android oficiálně představen - revoluce se nekoná (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 24.09. 2008 - 10:11:24
Ta spodní část je pevná nebo ohybatelná? Doufejme, že příští Android bude vypadat líp :o/


[ Odpovědět ]

Re: Android oficiálně představen - revoluce se nekoná (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 24.09. 2008 - 10:15:10
Neumí editovat Excel a Word? Takže to je jen dotykový mobil s browserem, nepoužitelný pro rozumnou práci! Pokud si nemohu otevřít přílohu e-mailu, změnit ji a odeslat jinam, tak to je nepoužitelné 4me. A to se časem začneme dovídat, co to ještě neumí. Absence A2DP je nepochopitelná! To se někomu nechtělo napsat driver?


[ Odpovědět ]
Re: Android oficiálně představen - revoluce se nekoná (Hodnocení: 1)
Od: peca (peca@email.cz) - Středa, 24.09. 2008 - 10:42:15
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Ted nevim, jestlis to myslel vazne, nebo to melo vyznit ironicky. Protoze pokud vim, tak bez konverze ti DOC ci XLS neotevre ani pocketword ani pocketexcel. Krom toho, ze prace s wordem ci excelem na PDA je spise "prace" :-)

A2DP jsem na PDA zkusil jen jedno, abych se ujistil, ze se to opravdu neda poslouchat. Samozrejme pote, co jsem si podporu A2DP musel nejprve doinstalovat, protoze Windows Mobile 5 to v zakladu neumi.

:-)


[ Odpovědět ]
Re: Android oficiálně představen - revoluce se nekoná (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 24.09. 2008 - 15:32:44
 
to je mi novinka! Tak jak to, že si naprosto běžně otevírám přílohy z e-mailu? To asi bude jakos tím čmelákem, který neví, že nemůže létat a tak si klidně lítá co? :o)) Doporučil bych si podbné záležitosti nejprve ověřit a pak je někam psát! :o)


[ Odpovědět ]
Re: Android oficiálně představen - revoluce se nekoná (Hodnocení: 1)
Od: peca (peca@email.cz) - Středa, 24.09. 2008 - 16:14:42
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Tak jo, omlouvám se. Sice mi chvíli trvalo, než jsem našel nějaký doc a xls (v poště z úřadu), anžto mám jinak dokumenty většinou v textu nebo odt, ale funguje to.
Přiznávám, že jsem tuto informaci četl hodně dávno, a zřejmě se týkala starších WinCE/PocketPC. Vzhledem k tomu, že jsem nezachytil žádnou zprávu o změně, ale spíše protože to nepotřebuju, tak jsem tuto (pro někoho) významnou schopnost přehlédl.


[ Odpovědět ]
Re: Android oficiálně představen - revoluce se nekoná (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 24.09. 2008 - 17:43:05
 
To nic, to se stane. Já to používám už roky, tak jsem to věděl, ale mnoho lidí používá WM jinak a když to nepotřebují tak to samozřejmě vědět nemusí. Já zase nevím jiné věci :o)


[ Odpovědět ]

:-/ (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 24.09. 2008 - 11:33:40
vypadá to jak hračka pro děti


[ Odpovědět ]

vzhled a revoluce (Hodnocení: 1)
Od: peca (peca@email.cz) - Středa, 24.09. 2008 - 13:45:52
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Jak znamo je věcí vkusu a my to tu nerozhodneme. Sice budu vypadat jako "androidista", ale me se celkem libi. Nehodlam ho kupovat, stejne jako nehodlam kupovat iPhone, ani jiny SmartPhone.

Co se tyce revoluce, tak ja si myslim, ze se jedna o evoluci. Na androidu si totiz uzivatel muze online zakoupit a nainstalovat program primo z databanky aplikaci. To mi prijde hodne prinosne. Zvlaste, kdyz stejne snadno budou dostupne i programy zdarma (freeware). Kdo nepoznal moznost doinstalovani aplikaci za letu, primo ze site, tak to mozna na prvni pohled neoceni, ale je to prima.


[ Odpovědět ]
Re: vzhled a revoluce (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 24.09. 2008 - 15:23:00
 
Jo to je něco, co WM umí od základu už roky (CAB) a iPhone snad taky. Takže ani tady, žádnou revoluci nevidím. A shopů s WM programy je taky dost což je samozřejmě více než jeden téměř prázdný u androida.


[ Odpovědět ]
Re: vzhled a revoluce (Hodnocení: 1)
Od: peca (peca@email.cz) - Středa, 24.09. 2008 - 15:53:36
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Přímo z PDA? Bez domrvenýho ActiveSyncu a se zmrzačným PocketExplorerem?
:-D
No možná po instalaci lepšího prohlížeče by se online nákup v nějakém eShopu dal realizovat. Nevím, jak to má udělaný Android, ale já si takovouto službu představuju spíše jako Synaptic manager v Ubuntu, kdy si proste prolistuju nabídku SW, přečtu popis, zatrhnu instalovat a potom to nainstaluju jedním či dvěka tapnutími. Pochybuju, že něco takového ma WM v základu. Možná nějaká budoucí verze.


[ Odpovědět ]
Re: vzhled a revoluce (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 24.09. 2008 - 17:40:05
 
To přece nemusí být vlastností OS a není ani důvod. Větší prodejci sw pro WM mají PDA shopy. Normálně se přihlásíš na jejich Shop přes Browser nebo přes nějakou jejich aplikaci a nakoupíš nebo stáhneš freeware! Tohle přece už funguje roky! Naopak je úplná pitomost to strkat do OS jako nějakou uzavřenou aplikaci. Je to totéž jako bys mohl kupovat od jednoho jediného obchodníka resp. je to stejné jako iTunes


[ Odpovědět ]
Re: vzhled a revoluce (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 24.09. 2008 - 17:46:19
 
Dnes o tom dokonce píše přímo palmserver - článek o Spb Online - vyzkoušej ten Shop co tam mají integrovaný. Výhodou je, že takových shopů mohou býýt tisíce a jsou nezávislé. Kdežto u toho Androida to asi bude někde někdo schvalovat atd. To se mi moc nelíbí typické AppleStore v praxi


[ Odpovědět ]
Re: vzhled a revoluce (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 24.09. 2008 - 15:56:57
 
Ano .cab fici ale neviem o tom ze by na wm bola aplikacia ako na niektorych linux distribuciach, ze si spustis appz tam si vyberies napr. games - vyberies hru, ktora ma par kb a za par sekund ju uz hras..
Pretoze hry na wm nemaju a nikdy nebudu mat par kb a okrem toho nema wm tuto primitivnu vec.. minule som potreboval ping na wm a cez jeho je.. browser som to zhanal pol dna, kedze som bol na chate a potreboval som jednu IP otestovat, zohnat priamo .cab a este na tom prehliadaci spravne zobrazit stranku je na dlhe trate...


[ Odpovědět ]
Re: vzhled a revoluce (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 24.09. 2008 - 17:34:15
 
Bože můj! To že nevíš, že něco existuje přece neznamená, že něco neexistuje! Asi začátečník, že? Ty namáš browser v základu? Co to je za nesmysl? Všechny WM mají minimálně MSIE, některé i Operu nebo jiný. To s těmi KB je ptákovina. To víš, že WM má i jednoduché hry s pár KB, ale skutečně dobré ry s náročnou grafikou jsou větší a ty jsou větší i na tom tvém linuxu!!!


[ Odpovědět ]
Re: vzhled a revoluce (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Středa, 24.09. 2008 - 17:59:25
 
Zkuste Maemo, ma vsechny prednosti... protoze je to zalozene na debianu. Uz nikdy nechci nic jineho. Nejaky otvirani nativne wordu a excelu taky neni problem, doufam ze Nokia pujde s Maemem dal i do smartphonu a mobilu.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.36 sekund