Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnost



Výsledky
Další ankety

Účastníků: 6625
Komentářů: 2032

Doporučujeme

Zajišťujeme na míru kurzy a školení kybernetické bezpečnosti a informační bezpečnosti a to jak pro běžné uživatele, tak i pro IT odborníky a manažery.

Přesuňte starost o všechno IT na cloud pro podnikání od české společnosti Algotech s non-stop zákaznickou podporou.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

INVEX 2008: eGON se má k světu!

Sponzorované odkazy:


Projekty eGovermentu nebo přesněji projekty elektronizace komunikace mezi úřady, občany a firmami byly zahájeny koncem roku 2006. Vláda chtěla zjednodušit a "odbyrokratizovat" úřední styk, zefektivnit činnost úřadů a zlevnit jejich fungování. K dnešnímu dni již funguje několik částí a další se velmi rychle připravují.

V den zahájení veletrhu INVEX 2008 se v pavilonu "V" a konkrétně v expozici ministerstva vnitra konala krátká prezentace úspěchů projektů eGovermentu, a to za přímé účesti Ministra vnitra ČR MUDr. Mgr. Ivana Langera. Pan ministr krátce představil ideu eGovermentu i symbol eGONa, tj. panáčka, který se stal jeho logem.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Dále zdůraznil poslání projektu, jako informační soustavy tvořené čtyřmi základními registry jijichž prostřednictvím dojde k jednotně řízené komunikaci mezi základními registry veřejné správy navzájem a mezi základními registry a agendovými informačními systémy. Půjde o registr obyvatel (ROB), ve kterém budou údaje o fyzických osobách, dále registr osob (ROS), obsahující údaje o právnických osobách, podnikajících fyzických osobách a orgánech veřejné moci, registr územní identifikace, adres a nemovitostí (RÚIAN) a registr práv a povinností (RPP).

Občanům a firmám by tento systém měl přinést značné zjednodušení komunikace s úřady. Zbaví občany povinnosti opakovaně dokládat údaje různým úřadům. Každý údaj bude sdělen pouze jednou, následně se promítne do základního registru a jeho prostřednictvím do dalších informačních systémů veřejné správy. Obíhat tedy budou už pouze data a nikoliv občan. Velký důraz se klade na bezpečnost a ochranu osobních údajů.

10. září schválila Vláda ČR návrh zákona o základních registrech, který právně zakotvuje základní registry a informační systém základních registrů, vytváří legislativní podmínky pro sdílení dat orgány veřejné moci, upravuje institut referenčního údaje jakožto údaje, který úřady mohou považovat za správný, aniž by jeho správnost dále ověřovaly, a zavádí systém identifikátorů umožňující bezpečné sdílení dat. Na tento zákon budou navazovat čtyři zákony upravující jednotlivé základní registry. Návrhy těchto zákonů momentálně procházejí vnějším připomínkovým řízením.

Pan ministr se rovněž pochvalně zmínil o již fungujícím systému tzv. Czech POINTů, což je zkratka pro Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál. Jedná se tedy o jakousi elektronickou podatelnu, ověřovacího místa a informačního centra v jednom. Zdel bude možné získat všechna dostupná data z centrálních veřejných registrů, jako je obchodní rejstřík, částečně živnostenský rejstřík a katastr nemovitostí, ale i z neveřejných registrů spravovaných státem, například rejstřík trestů, včetně jejich ověření. Dále bude možné úředně ověřit dokumenty nebo podpisy na listinách a provést převod písemných dokumentů do elektronické podoby a obráceně, získat informace o postupu probíhajících správních řízení vztahujících se k danému občanovi či mít možnost předložit jakékoli podání pro zahájení řízení ve všech věcech, ve kterých veškeré správní orgány rozhodují o právech občana, o právem chráněných zájmech a povinnostech.

Prvním doprovodným cílem projektu je omezit nároky orgánů veřejné správy na dokládání údajů, které o osobách, věcech, právech a povinnostech vede a spravuje stát v centrálních registrech. Druhým doprovodným cílem projektu je umožnit uživatelům informačních technologií využívat služby eGovernmentu, kdy prostřednictvím virtuálního Czech POINTu bude možné samostatně získávat některá data z centrálních registrů včetně jejich ověření nebo informace o stavu řízení nebo učinit jakékoli podání pro zahájení řízení, aniž by bylo nutné využít služeb klasického Czech POINTu. Předpokladem realizace tohoto doprovodného cíle je existence nezpochybnitelné a ověřené pravosti podpisu žadatele i příslušného správního orgánu.

Projekt Czech POINT je v současně době nejviditelnějším projevem elektronizace veřejné správy.

Informace na toto téma (oficiální zdroje):

Sponzorované odkazy:




Publikováno: 07.10, 2008  Autor: Josef Tkáč   Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Všeobecné a nadplatformní záležitosti

"INVEX 2008: eGON se má k světu!" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: INVEX 2008: eGON se má k světu! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Pátek, 17.01. 2020 - 12:44:23
Paul George 2018 Wallpaper Jacket Printing Merch


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund