Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnost



Výsledky
Další ankety

Účastníků: 6261
Komentářů: 1503

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.

Pláč nad Windows Phone 7 series? Není důvod!

Sponzorované odkazy:


Nový operační systém společnosti Microsoft vyvolal očekávanou bouři protichůdných názorů. Některé jsou naprosto nesmyslné, jiné upozorňují na kritická místa, ale v celé záležitosti je ještě spousta neznámých.

Včera jsme spolu s vámi byli svědky uvedení Windows Phone 7 series a narychlo jsme spíchli jakousi "skoroonlinereportáž" jejímž úkolem bylo dodat vám co nejrychleji první dojmy a poznatky. Článek Už to začalo! Přímý přenos z uvedení Windows Phone 7! si rozhodně nedělal žádné ambice na preciznost, spíše na souhrn emocí a mix prvních informací. Nyní je tedy čas některé věci okomentovat v klidnější situaci.

Nejprve k reakcím. Velice rychle se vytvořila skupina uživatelů, které se jakými zázrakem zdá, že WP7s jsou zkopírovaný iPhone. Směšné! Na čem asi je tato doměnka založena? Je to bezstylusové a prstem se tam listují obrázky, tak to je klon iPhone? Nevidět unikátní o generaci pokročilou integraci sociálních sítí a spojení s online službami a s navigačními funkcemi, které na iPhone jsou spíše prvními pokusy, je základní chybou takového zkratkovitého hodnocení. Jednoduché hodnocení na základě jedné prezentace nám nepřipadá korektní a nelze jej brát ani trochu vážně.

Jsou zde ovšem i reakce, které právem poukazují na problémy s multitaskingem a hlavně s nahráváním aplikací třetích stran. Tady se shodneme. Marketplace považujeme za těžký omyl a zásadní chybu. Obětovat skvělý CAB formát za lákavou vidinu úspěchu konkurenčního AppStore a zcela jistě za ještě lákavější vidinu KONTROLY nad aplikacemi třetích stran se Microsoftu krutě vymstí! A dobře jim tak! Tentokráte jsme stejně rozhořčeni jako kamarádi programátoři, se kterými jsme během včerejšího odpoledne a večera celou věc diskutovali. Microsot si tímto znepřátelil mocnou skupinu lidí, kteří svými často freewarovými aplikacemi zvyšovali hodnotu jeho produktu.

Ale pozor! Všimněte si, že píšeme "znepřátelil", jako by to už bylo hotovou věcí. Co když je vše jinak? Co když jde jen o "průzkum bojem" a Microsoft si jen ověřuje, jak to veřejnost přijme? Co když se najde (a prozatím se vždycky našla) cesta jak takové omezení obejít? Myslíte si že vývojáři se nepokusí zlomit ROM a udělat v ní změny, které chtějí? Při vší úctě k vývojářům Microsoftu, kteří podle našeho soudu odvedli přes některé naše výhrady kus dobré práce, stojí proti nim mnohem mohutnější síla. Jen se podívejte co s Windows Mobile dokázali udělat programátoři z XDA-Developers a nejen oni. A vůbec, je takové omezení skutečně v zájmu Microsoftu? Zaznělo snad někde oficiálně? O tom nic nevíme, kromě jakéhosi neautorizovaného rozhovoru se subalterním zdrojem tato věc dosud nebyla potvrzena. WM7s se na prvních přístrojích objeví až koncem roku a jak známe Microsoft, klidně ty premiéry mohou být posunuty až na první čtvrtletí 2011! Do té doby se může změnit úplně vše. Možná to je šance, jak některé nežádoucí záležitosti ovlivnit. Myslíme si, že uživatelé Windows Mobile jsou schopni spustit takový "digitální křik", který v Redmondu vyvolá patřičné reakce a někdo se vzpamatuje, pokud tedy vůbec někdo uvažoval o tak strašlivé věci, jakou omezení aplikací třetích stran rozhodně je.

Windows Phone 7 Series je vlastně Zune Phone, jehož existenci Microsoft popíral. Samozřejmě jedná se o slovíčka a hru s pojmenováním, ale má to i druhou stranu. Microsoft totiž údajně chce nadále podporovat i Windows Mobile 6.xx. To dává tušit i zajímavější možnosti. WP7s (Zune Phone) se nám jako takové velice líbí a jistě bude drtivou protiváhou ve většinovém segmentu, kde se pohybuje iPhone a Android. Pro ty, kteří si mobilní kancelář představují jinak a stylus nepovažují za nakažlivou chorobu, může zůstat platforma Windows Mobile 6.x s mnoha dalšími facelifty a plnou zpětnou kompatibilitou po dalších x let. Jsme přesvědčeni, že tak nějak to i dopadne. Vždyť nejsilnější oporu má Windows Mobile ve firemní sféře a dovede si někdo představit WP7s -Zune Phone jako průmyslový terminál v logistice nebo pro dlouhou řadu jiných firemních aplikací? Asi ne.

Pak je ovšem vše v pořádku. Platforma WM jen tak nezahyne. ZunePhone bude dělat radost těm, kterým se líbí hezké věci, příjemné ovládání a sociální sítě spojené s množstvím služeb. Konečně ani většina manažerů a podnikatelů nemá čas ladit ROM, nastavovat GUI a vůbec věnovat tomuto nástroji více času, než je on schopen takovému zaměstnanému člověku ušetřit. SharePoint, podpora Exchange a OneNote bude pro mnoho lidí naprosto dostatečná a ve skvělém balení s multimédii a celkovou přitažlivostí Windows Phone 7 series bude stylovou záležitostí s mnoha zajímavými funkcemi.

Apple ani Android v současných verzích nelze považovat za souměřitelnou konkurenci. Nabídka jejich funkcí je velice skromná a náročnějšímu uživateli prostě nemůže vyhovovat. Pokud někomu stačí hezký stylový telefon s efektními dotykovými vychytávkami a s podporou několika Google služeb, tak může jít o výbornou volbu, ale v pracovní rovině to opravdu nejsou vyrovnaní soupeři. Pracně se doprogramovávají věci, které WM používá již dlouhá léta. To samozřejmě nevypovídá nic o kvalitě nebo nekvalitě platforem, pouze to potvrzuje pravidlo o individuálnosti volby platformy podle potřeb každého člověka, který chce mít přístroj s většími možnostmi než nabízí běžné mobily.

Než nás začnete kamenovat za naše subjektivní názory, podívejte se na nejnovější video, které podrobně ukazuje ovládání WP7s...

Sponzorované odkazy:




Publikováno: 16.02, 2010  Autor: Josef Tkáč   Téma: Názory a polemiky
 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Názory a polemiky

"Pláč nad Windows Phone 7 series? Není důvod!" | Přihlásit/Registrovat | 11 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Pláč nad Windows Phone 7 series? Není důvod! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 16.02. 2010 - 09:16:17
Výborně napsaný článek, který spolehlivě naštve různé chytrolíny. To video taky vypadá skvěle. Už jsem to psal jinde, ale já jsem z toho nadšen. Sice kapacitivní displej není můj šálek kávy, ale dokážu si předtavit, že bych něco takového začal používat i když by to znamenalo vzdát se některých oblíbených programů. Je ro indivindy


[ Odpovědět ]
Re: Pláč nad Windows Phone 7 series? Není důvod! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 16.02. 2010 - 19:43:36
 
Solipsismus...


[ Odpovědět ]

Re: Pláč nad Windows Phone 7 series? Není důvod! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 16.02. 2010 - 09:55:39
No takže kromě toho, že popíráte podobnost s iPhone, souhlasíte s téměř všemi výhradami, které jsem uvedl pod minulým článkem. Nevím, proč x krát zmiňujete sociální sítě. Jestli je někdo takový závislák a nevydrží bez Facebooku ani mimo domov, pak už není něco v pořádku a měl by se léčit. Navíc ne každý má datový paušál. A na práci tento systém není ani náhodou. Pár položek kalendáře na obrovském displayi? Prostě hračka pro děti, nic víc. Nadšení prostě nechápu. Prohlížení obrázků? Na focení jsem svoje HTC použil asi 3x za dva roky, obrázky si neprohlížím vůbec, mám PC a velkou obrazovku. O videu ani nemluvím. Sledovat Youtube nebo filmy na 3 palcovém displayi je úchylnost.


[ Odpovědět ]
Re: Pláč nad Windows Phone 7 series? Není důvod! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 16.02. 2010 - 10:12:23
 
Ja video na nem sleduji s oblibou, na serialy uplne idealni..

Jinak souhlasim, ze WM7 v tomto podani je opravdu hnus, pokud bych chtel ciste fancy UI, rovnou si koupim Apple, ktery je vzdycky o krok dal a ma obrovskou zakladnu her a aplikaci.. Propojeni socialnich siti, toje taky jen vlna..

Microsofte fuj, zustavam na WM6.5 a menit to tady za ten sunt opravdu nebudu


[ Odpovědět ]
Re: Pláč nad Windows Phone 7 series? Není důvod! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 16.02. 2010 - 10:39:28
 
škoda, že WM nemá žádné hry a žádné aplikace že? :o))) Myslím, že autor článku celkem správně napsal, že o systému víme vy i já vlastně úplný prd. Ukázali nám jen hezké GUI, které je určitě použitelné a také tu provázanost, se kterou už přišel Garmin a Asus, ale tady je ještě více dotažená a na kterou Apple prostě nemá.


[ Odpovědět ]
Re: Pláč nad Windows Phone 7 series? Není důvod! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 16.02. 2010 - 10:25:31
 
Souhlas.


[ Odpovědět ]
Re: Pláč nad Windows Phone 7 series? Není důvod! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 16.02. 2010 - 10:46:23
 
Jasně, každý to máme jinak a protoje fajn, že to je tak pěkně individuálně nastavitelné. Také patřím k těm jeskynním zaostalcům, kteří nemají svůj profil na facebooku a dokonce ani na Twitteru a kteří jen doufají, že to ještě není trestné, ale to propojení navigace a sociálních sítí má vyšší funkčnost než vést jalové kecy s lidmi, které nikdy nepotkám a navzájem si prohlížet alba fotek. Kalendář je asi ta poslední věc, která by se dala kritizovat. Barevné odlišení soukromých a pracovních záležitostí vypadá velice použitelně. Na videu se taky shodnem. Vydržel jsem kdysi dávno 1 film a víckrát to nebudu zkoušet. Rád bych na vlastní oči jednou viděl vnoučata. Přesto mi ten systém připadá jako ta správná cesta. Tu integraci s oneNote a Sharepoint bych určitě nepodceňoval.


[ Odpovědět ]

Pláč nad Windows Phone 7 series? Důvodů je ranec! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 16.02. 2010 - 15:35:42
Ačkoliv iPhone z duše nenávidím, tak myslím, že inspirace je zde zřejmá a dovolil bych si tvrdit, že nebýt iPhonu, tak zrůdnost jako WP7 nikdy nevznikne.

Co se týče prodeje, tak i když tady čtu, že by si to někdo byl ochoten koupit, tak jsem přesvědčen, že z komunity lidí cou jsou zvyklí se ve starých wm neustále šťourat a něco ladit to nebude příliš mnoho. V podstatě tento system na ně není ani zacílen. Jednoznačně můžeme tvrdit, že se jedná o něco co má naopak udělat vrásky na čele lidem z applu a z googlu. Problém ovšem bude ten, že uživatele androidu a iPhonu často koukají na Microsoft skrz prsty a i když nás tady autor přesvědčuje, že tyto dva systemy nejsou pro WP7 konkurence, tak myslím, že to bohužel nikoho zajímat nebude. Tento system je prakticky určen k zániku, v nejlepším případě do MP3 a protože s touto eventualitou MS počítá, tak wm6.x nechává stále ve vývoji, aby si zachránil, alespoň některé zákazníky mobilních platforem.


[ Odpovědět ]
Re: Pláč nad Windows Phone 7 series? Důvodů je ranec! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 16.02. 2010 - 22:01:25
 
uuuuuplny suhlas


[ Odpovědět ]

Re: Pláč nad Windows Phone 7 series? Není důvod! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 16.02. 2010 - 19:47:20
Proč MS dělá představení/nepředstavení? To je jednoznačně negativní signál.
Napůl recese, ale - funkční stroj s WM bude tak v půli roku 2011...
"No có? Dyk sou tu šestapůlky!"


[ Odpovědět ]
Re: Pláč nad Windows Phone 7 series? Není důvod! (Hodnocení: 0)
Od: Anonym - Úterý, 16.02. 2010 - 19:48:57
 
Mělo tam být WM7, ehm, WP7.


[ Odpovědět ]
Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.50 sekund