Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6273
Komentářů: 1560

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.
Komentář

Nahradí Stephen Elop dosluhujícího šéfa Microsoftu?
Od: Josef Tkáč - Úterý, 27.08. 2013 - 08:00:00

S oznámením konce Stevea Ballmera ve funkci CEO společnosti Microsoft nejenže stouply ceny akcií společnosti a začalo se bilancovat jeho období, ale ukazují se i první jména možných nástupců.

Momentálně se hovoří o 4 lidech. Zbožným přáním akcionářů Microsoftu je samozřejmě návrat Billa Gatese. Ten ovšem v minulosti svoje ambice na takovou pozici několikrát důrazně popřel a zdá se, že je šťastný a spokojený právě tam, kde je. Dovolíme si spekulovat, že ke změně postoje by ho mohla donutit snad jen velmi zlá situace Microsoftu, což nyní rozhodně není.

Dalším často citovaným jménem je Elon Musk, který je pro geeky živým představitelem Tonyho Starka (IronMan) a má za sebou neuvěřitelné realizace vlastních snů, a to včetně soukromé vesmírné lodi. Posuďte sami. Spoluzaložil internetový platební systém PayPal, založil kosmickou společnost SpaceX a spoluzaložil a v pozici CEO vede "elektroautomobilku" Tesla Motors. Takový vizionář s manažerskou praxí v náročných toptechnologických projektech by se Microsoftu jistě hodil. Otázkou ovšem je, jestli pro takového člověka je Microsoft dostatečným prostorem pro realizaci vlastních snů.

Další na řadě je prý Julie Larson-Green , která pracuje v Microsoftu od roku 1993 a nyní je na pozici šéfky šéf nově vytvořených zařízení (XBOX a další) a Studios Engineering Group (nastoupila na toto místo, když odešel Steven Sinofsky). Její výhodou je prý schopnost týmové práce a dar sjednocovat zaměstnance. Julie se podílela na vzniku prohlížeče Internet Explorer, aby v posledních letech dohlížela z vedoucí pozice na vývoj Microsoft Office a Windows 8. Otázkou je, jestli to není málo. Podle našeho soudu potřebuje Microsoft silného lídra a velmi kreativního vizionáře v jednom, tj. osobu typu Billa Gatese a Steva Jobse. Týmoví "roztleskávači" (mezi které lze bezesporu zařadit i Ballmera) mohou maximálně bojovat o udržení stávajícího statusu, ale neposunou společnost výrazně technologicky kupředu, jsou nejméně šťastnou volbou. Minimálně hrozí něco, co bychom s trochou ironie mohli nazvat "Hewlett-Packardizace".

Poslední z této čtveřice je Stephen Elop, současný CEO Nokia. Jeho volba by byla logická a zajímavá. Zkušenosti z fy NOKIA by nepochybně vedly k odstranění slabin ekosystému Windows Phone, maximální podpoře pro vývojáře Windows Phone a celkové orientaci na mobilní systémy. NOKIA by si nemohla přát lepší scénář. Na druhou stranu je zde reálná obava, že by desktopové Windows, MS Office a serverové aplikace zůstaly podhodnoceny a paběrkovaly na okraji zájmu nového šéfa redmondského giganta.

Samozřejmě se spekuluje i o dalších lidech, například již zmíněný Steven Sinofsky by byl asi také zajímavým kandidátem na takovou pozici, ale stále platí že „Mnoho je povolaných, ale málo vyvolených“. Do odchodu současného šéfa je ještě daleko a vše se může několikrát změnit. Spekulací na toto téma si jistě užijeme dost.

Zdroj zprávy je zde.
Vaše jméno: Anonym [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:  Bezpečnostní kód

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.23 sekund