Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6273
Komentářů: 1560

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.
Komentář

255.000 aplikací pro Windows Phone
Od: Josef Tkáč - Úterý, 24.06. 2014 - 09:00:00

V některých zemích se mobilní operační systém Microsoft Windows Phone dostal před Apple iOS, což je i případ České republiky. To má zřejmě pozitivní vliv i na vývojáře mobilních aplikací, kteří stále častěji vyvíjejí klíčové aplikace paralelně i pro Windows Phone nebo se dokonce tomuto systému věnují více z důvodu vyšší rentability.

Platforma Windows Phone utěšeně roste a dohání tak časovou ztrátu, kterou má na oba konkurenční systémy. Před časem jsme vydali článek Kde Windows Phone poráží iPhone?, kde se můžete podívat, v kterých zemích mají Windows Phone nejvíce příznivců.

Aplikací pro Windows Phone úspěšně přibývá, což dokazují i naše recenze. Zajímavá je ovšem dynamika, kdy od prosince minulého roku, se počet aplikací zvýšil o neuvěřitelných 25%! Za necelých 6 měsíců to je velmi výrazný skok vpřed.

Microsoft eviduje více než 510.000 registrovaných vývojářů na své platformě, což paradoxně převyšuje počet schválených aplikací, ale současně to ukazuje na značný potenciál růstu. Na Windows Phone Store prý denně přibývá 500 nových aplikací a prozatímní rekord je 10 milionů stažení denně.

Co je za rostoucím zájmem o Windows Phone? Jednak rentabilita pro vývojáře, o které jsme psali v článku Jak jsou na tom platformy se ziskovostí. Uživatelé Androidů obecně neradi platí za aplikace, takže pro vývojáře se stává lukrativnější platforma Windows Phone. Navíc je láká připravované a vlastně již započaté propojování aplikací mezi Windows 8.1 a Windows Phone 8.1, kdy z jedné práce budou moci vývojáři expandovat na dvě platformy současně, a to bez dodatečných nákladů a komplikací. Navíc může dojít, a pravděpodobně i dojde, k reverznímu efektu, kdy firmy vyvíjející aplikace primárně pro desktopová Windows, budou moci svoje aplikace velmi snadno nabízet i pro mobilní přístroje s Windows Phone. Tady je skryt neuvěřitelně silný potenciál!

Lákavá je patrně i masivní podpora Microsoftu pro vývojáře, ke které jsme se také svou "troškou do mlýna" přidali. Svět Windows Phone je velmi odlišný od iOS a Androidu, což je velmi dobře. Platforma se pomalu vrací ke svým kořenům z dob Windows Mobile a minimálně díky integraci kancelářského standardu MS Office, cloudu a dalších služeb se jedná o nejpracovněji zaměřenou mobilní platformu.

Myslíme si ovšem, že asi největší podíl na dynamickém růstu platformy má technologie PureView a potažmo Nokia Lumia 1020. Je to sice jen náš subjektivní pohled na věc, ale přestože v některých koutech světa Windows Phone boduje díky nejlevnější řadě Nokia Lumia 5xx nebo 6xx, tak teprve vysoce atraktivní modely Lumia 1020/925/930 dokázaly narušit bohorovný klídek konkurence. Tuto naši spekulaci potvrzuje i souběh uvedení těchto modelů a narůst popularity Windows Phone. Bezkonkurenční kvalita fotoaparátu s vlastním tlačítkem pro rychlé spuštění se ukázala jako účinnou zbraní a velkým lákadlem. Nutno ovšem dodat, že důležitý byl i souběh se zásadními vylepšeními systému Windows Phone 8 a prezentovanými novinkami 8.1. Samotný fotoaparát ani jiné vychytávky by jistě nestačily, ale systém se od verze 7 a 7.5 podstatně vylepšil a zbavil se původních dětských nemocí. Používání Windows Phone je díky unikátně ergonomickým dlaždicím a obecně vysoké intuitivnosti velmi příjemné, takže není divu, že si nachází nové příznivce. Tomu pochopitelně nahrává i situace s aplikacemi, kdy již uživatel nemusí mít strach, že nesežene alespoň vhodnou alternativu, když už ne oficiální variantu.

Na stránkách Palmserveru jste si mohli všimnout recenzí, které mají v názvu uvedeno "nejen pro Windows Phone". To jsou recenze aplikací, které mají své varianty pro Android a iPhone. Větší vývojáři si již nemohou dovolit ignorovat 2. nejrozšířenější platformu v ČR a hlavně si to nechtějí dovolit jejich klienti, kteří chtějí pomocí různých mobilních aplikací oslovovat svoje zákazníky. Lze tedy logicky předpokládat, že počet takových aplikací dále utěšeně poroste. Pokud se nemýlíme, měli bychom podobný článek vydat někde na podzim, kdy to bude o překonané hranici 300.000 aplikací. To samozřejmě s vědomím, že stejně jako na Androidu a iOS jsou počty aplikací nad určitou kritickou hranici pouze "poměřováním pindíků" marketingových týmů těchto platforem. Běžnému uživateli stačí základní sady softwarových nástrojů, meziplatformní komunikační aplikace (včetně aplikací pro sociální sítě) a vědomí, že občas může mít zajímavou novinku, která může být potenciálně lepší než stará aplikace. Zbývající stovky tisíc aplikací nikdy nevyzkouší, protože to ani není v lidských silách.

Zdroj zprávy je zde. Nedávno Microsoft vydal podrobnější popis novinek v systému Windows Phone 8.1 i v češtině a najdete ho tady.

Články na podobné téma:
Vaše jméno: Anonym [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:  Bezpečnostní kód

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.26 sekund