Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6218
Komentářů: 1336

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.
Komentář

Potvrzeno: Nokia chystá návrat - smartphony pod její značkou přijdou v roce 2017
Od: Zdenek Foral - Sobota, 19.11. 2016 - 23:18:16

Kdysi slavný a největší výrobce mobilních telefonů, finská Nokia, jež byla donucena prodat v roce 2014 svou mobilní divizi po neúspěšném pokusu opětovně naskočit na rozjetý business s chytrými telefony, chystá návrat.

Microsoft zároveň s odkoupením mobilní divize Nokie obdržel i práva pro užívání značky Nokia, jejichž část pro označení hloupých telefonů již v roce 2016 prodal čískému Foxconnu.

Smartphony jsou ovšem jiná kapitola a zde se do dění kolem této legendární značky zapojuje nově vzniklá společnost HMD Global. Už mnohé informace naznačovaly brzký návrat smartphonů pod značkou Nokia na trh. Nyní máme oficiálně potvrzeno, že k tomu dojde na začátku roku 2017. O této novince doslovně informuje část prezentace, která byla zachycena na akci pro invertory Nokie, jež se konala 15. listopadu. Podstatné je ovšem mít na paměti jednu důležitou informaci. Nokia již nevlastní žádné výrobní prostory a její celkové možnosti nějak výrazně zasáhnout do vývoje nových telefonů jsou při nejlepším velmi slabé. To hlavní co Nokia dodá je pouhý název značky a některé patenty.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

O vývoj a výrobu smartphonů, které budou běžet na operačním systému Android, se postará čínský obr Foxconn. Druhou stranu řetězce a tedy uvedení na trhy, prodej smartphonů a jejich příslušenství se postará společnost HMD Global, která zároveň odkoupila práva na výrobu a prodej smartphonů pod značkou Nokia na dobu 10-ti let.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Jedním z prvních smartphonů Nokia s operačním systémem Android v roce 2017 by měl být připravovaný (pod kódovým označením) D1C. Ten má podle informací z benchmarku Antutu nabídnou parametry střední třídy: 5,5 palcový Full HD displej, osmijádrový Snapdragon 430, 3 GB RAM a 32 GB ROM.

Zdroj:Phonearena.com


Vaše jméno: Anonym [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:  Bezpečnostní kód

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 1.17 sekund