Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6217
Komentářů: 1335

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.
Komentář

Evropský projekt satelitní navigace Galileo bude spuštěn tento čtvrtek
Od: Zdenek Foral - Středa, 14.12. 2016 - 19:53:40

Trvalo to sedmnáct let, ale nyní je konečně práce na navigačním systému Galileo z větší části hotová a jeho spuštění je plánováno na tento čtvrtek. Tento systém nejenže umožní EU osamostatnit se od amerického systému GPS a jeho ruského protějšku GLONASS, ale také slibuje, že bude rychlejší a přesnější než oba jeho konkurenti.

Projekt zatím stál zhruba 10 miliard €, ale ve svých prvních dvaceti letech fungování má podle předpokladů do evropské kasy napumpovat 90 miliard €. Jak se to má podařit? Budou dvě verze – verze zdarma určí vaši polohu s přesností na jeden metr, placená ji určí s přesností na centimetry.

První telefony kompatibilní se systémem Galileo již byly představeny. Patří mezi ně například BQ Aquaris X5 Plus (který je dostupný již od července), Huawei Mate 9, který má být uveden na trh v první čtvrtletí roku 2017 a také předčasně pochovaný Samsung Galaxy Note 7.

Co znamená zpuštění systému pro váš telefon? To závisí na SoC ve vašem přístroji. Pokud máte starší telefon, je dosti pravděpodobné, že se pro vás nic nezmění. Nicméně pokud má váš telefon SoC Snapdragon z roku 2014 (série SD400, 600 a 800), případně Mediatek MTK6595 a novější, pak bude vaše zařízení po firmwarové aktualizaci od výrobce softwarově kompatibilní (budete se moci připojit ke Galileu přes váš GPS modul a vaše poloha se najde rychleji než při použití GPS, ale celkově nebude navigace až tak rychlá jako u SoC s hardwarovou podporou).

Zdroj:gsmarena.com


Vaše jméno: Anonym [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:  Bezpečnostní kód

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.22 sekund