Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6217
Komentářů: 1336

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.
Komentář

Ohlédnutí za rokem 2016
Od: Patrik Grulich - Čtvrtek, 22.12. 2016 - 20:00:00

Každý rok zažívá mobilní ekosystém změny a rok 2016 nebyl v tomto ohledu výjimkou. Note 7 na nabíječkách vybuchovaly, Sony přešlo na nové značení řad svých telefonů, Google se začal plně angažovat na trhu vydáním Pixelů, Apple vypustil do světa nové iPhony a byly vydány nové operační systémy. Pojďme se nyní podívat retrospektivně na rok 2016 v mobilním světě.

Na celém světě existuje více než dva a půl tisíce unikátních modelů telefonů, které používají operační systém Android různých konfigurací od různých výrobců, nicméně v tabulce desíti nejpoužívanějších telefonů nenajdete jiného výrobce, než Samsung, který si nárokuje 38,5% podíl na trhu mobilních telefonů se systémem Android.

Společnost Apple naproti tomu vydala pouze 29 různých modelů, ale 10 nejpoužívanějších zařízení si pro sebe ukrojilo 52% podíl, přičemž telefony iPhone 6, 6S a 5S tvoří samy o sobě více než 39% podíl.

Jak si vedly vlajkové lodě? Na úvod můžeme říci, že veškeré vstupy na trh zastínil Samsung svým Note 7. Popravdě i po vrácení více než 90% všech jednotek jej využívá více lidí, než kolik si koupilo LG V20, OnePlus 3T a HTC 10 Evo (Bolt) dohromady. Jeho největšímu konkurentu, Xperii XZ od Sony (to, že byl na druhém místě a nyní je nejprodávanějším high-endovým telefonem je překvapením samo o sobě), trvalo 6 týdnů, než dosáhl stejného podílu – a to byl již Samsung dávno stahován z prodeje.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

A co nový iPhone 7 a 7 Plus? I když jsou šestým (respektive devátým) nejprodávanějším výrobkem od Applu, prodává se ve stejném časovém období podstatně hůře než iPhone 6. U 7 Plus a 6 Plus je ovšem situace opačná, což vysvětluje vyšší obliba phabletů.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Co se operačních systémů týče – od loňského roku se zase tolik nezměnilo. Začněme s iOS – Apple vypustil iOS 10 13. září. O tři měsíce později je tento systém nainstalován na 84% všech iOS zařízení. Musím uznat, že nutnost certifikovat aktualizaci u každého výrobce zvlášť je velkou slabinou Androidu, toto zpomaluje vydávání aktualizací a nutí Google vyčlenit velkou část dostupných zdrojů na opravy nejrozšířenější, nikoliv nejnovější verze, toto z principu vede k tomu, že iOS bude po svém vydání téměř vždy méně poruchový než Android.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Naproti tomu u Androidu má nejnovější verze operačního systému 7.x.x „Nougat“ tradičně nejmenší zastoupení (<1%). Nicméně je zde patrný posun a nejrozšířenější verzí je v současné době Android 6.0.x „Marshmallow“. Vzhledem k politice aktualizací Androidu je „Marshmallow“ také v současnosti nejlépe odladěnou verzí Androidu, zatímco „Nougat“ má v současné době nejvyšší poruchovost.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

V příštím roce patrně můžeme očekávat pomalý přesun pozornosti Googlu od Marshmallow k Nougatu a postupné snižování podílu Kit-Katu a starších verzí Androidu, nicméně je velmi těžké odhadnout, co pro nás kromě nového zaobleného, téměr bezrámečkového Iphone 8 chystá Apple.

Zdroj: Apteligent Data


Vaše jméno: Anonym [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:  Bezpečnostní kód

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.25 sekund