Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6230
Komentářů: 1352

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.
Komentář

Samsung představil nové bezpečnostní prvky pro chytré hodinky
Od: Patrik Grulich - Sobota, 07.01. 2017 - 20:00:00

Chytré hodinky jsou stále okrajovým segmentem trhu, jelikož jsou poměrně drahé a nemají až tolik funkcí, kterými by zaujaly. Uživatelé málokdy vidí jakékoliv výhody plynoucí z vlastnictví něčeho, co vypadá jako přeceněný fitness tracker, který je potřeba denně nabíjet.

Samsung ovšem věří, že někde tam venku jsou profesionálové, kteří by mohli používáním chytrých hodinek zefektivnit svou práci, jelikož jim handsfree displej dovolí pokračovat v práci bez přerušování.

Avšak společnosti mají z bezpečnostních důvodů obavy z používání hodinek zaměstnanci k přístupu k citlivým informacím a interní komunikaci. To že tato platforma ještě není zavedená totiž také znamená, že výrobci nevyvinuli mnoho cest jak zařízení chránit proti hackerům.

Právě toto se ovšem Samsung snaží změnit. Na CES 2017 společnost oznámila, že má nové řešení „Enterprise Mobility Management“, které vyvinul Samsung SDS. Bezpečnostní prvek funguje na operačním systému Tizen, což znamená, že bude fungovat i na Gear S2 a S3, a umožňuje společnostem instalovat jejich vlastní korporátní aplikace a spravovat zařízení na dálku (zamčení obrazovky, případně smazání dat pokud se hodinky ztratí, nebo budou ukradeny).

Další funkce dovolí uživatelům poněkud prodloužit životnost baterie – EMM totiž umožňuje vypnout GPS a NFC.

Bezpečnostní prvky splňují základní kritéria NIAP vytvořená minulý rok NSA. To z EMM dělá poměrně spolehlivou službu, což by mohlo vést některé společnosti ke zvážení toho, zda své zaměstnance hodinkami Gear S3 vybaví.

Phonearena, BusinessKorea


Vaše jméno: Anonym [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:  Bezpečnostní kód

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.21 sekund