Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6230
Komentářů: 1352

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.
Komentář

18.4 palcový tablet Nokia zpozorován na GFXBenchi
Od: Patrik Grulich - Úterý, 24.01. 2017 - 20:00:00

Pokud se vám nějakým zázrakem podařilo vyhnout všem novinkám o dlouho očekávaném návratu Nokie na trh s mobilními telefony, máme pro vás další bombu. HDM se rozhodlo vytvořit konkurenta pro Samsung Galaxy View.Je poněkud překvapivé, že nový tablet není nástupcem starší Nokie N1 (300gramového, osmipalcového tabletu), ale úplně novým přístrojem s úhlopříčkou 18.4“ a odhadovanou váhou okolo dvou a půl kilogramu.

Displej má rozlišení 2560 x 1440 a rozezná přinejmenším pět dotyků naráz. Srdcem přístroje je ovšem výkonný procesor Snapdragon 835. Na rozdíl od loňských čipů Snapdragon 820 a 821 je vyrobený 10nm výrobním procesem. To znamená, že je nejen o 27% výkonnější, avšak vývojáři z Qualcommu snížili spotřebu energie o 40%, přičemž snížili velikost SoC na o 30%. Zatímco SD 821 byl čtyřjádrový procesor se dvěma silnými jádry 2.35 GHz a dvěma slabšími jádry 1.6 GHz (oba páry jsou Kryo architektura), SD 835 je osmijádrovým procesorem s jádry Kryo 280, které jsou rozděleny do dvou čtveřic o taktech 2.45GHz a 1.9GHz.

Grafický čip Adreno 540 využívá stejnou základní architekturu jako Adreno 530, avšak v této generaci grafických čipů se rozhodl Qualcomm zaměřit na optimalizaci bottlenecků a snížení množství práce na pixel. Aritmeticko-Logické jednotky a soubory registrů také doznaly jistých vylepšení, avšak zde Qualcomm nespecifikoval prostředky, které použil.

Adreno 540 vykonává filtrování textur vyššího řádu při menší „ceně“ než předchozí GPU (kupříkladu ARM Mali-G71 zvládne 1 bilineárně filtrovaný texel na tik, ale jen 1 trilineárně filtrovaný texel za 2 tiky, zatímco Adreno 540 zvládne 16 trilineárně filtrovaných texelů za tik). To jí dává o 25% vyšší výkon než starší Adreno 530. Čip podporuje nejmodernější grafické api, včetně OpenGL ES 3.2, DirectX 12 a Vulkanu.

Úložiště má mít velikost 64GB, avšak skutečná velikost s nainstalovaným OS a systémovou particí je 52GB. Přístroj je vybavený zadním 15 megapixelovým fotoaparátem a předním 7 megapixelovým fotoaparátem

Celkově se bude jednat o velmi výkonné zařízení, avšak půjde o skutečně okrajový segment trhu, jelikož zařízení by měli využívat především projektoví manažeři.

Zdroje: Nokia Poweruser, GSMArena


Vaše jméno: Anonym [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:  Bezpečnostní kód

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.24 sekund