Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6230
Komentářů: 1352

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.
Komentář

Apple oficiálně oznámil nové iPady Pro
Od: Pavel Skala - Úterý, 06.06. 2017 - 17:30:00

Není žádné překvapení, že Apple na WWDC oznámil nové tablety pro svou řadu iPad Pro. Dvě velikosti – 10,5 a 12,9 palců jsou nástupci 9,7 palcového iPadu Pro z loňského roku a originálního iPadu Pro z roku 2015. A na přístrojích najdeme několik značných vylepšení.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Tím nejzajímavějším je pravděpodobně displej. Apple o něm říká, že jde o „nejpokročilejší diplej na této planetě“. Displej podporuje širokou paletu barev, díky čemuž si jejich uživatelé budou moci užít obsah podporující HDR. Velkou předností má být i vyšší jas (600nit) a nižší odrazivost světla. Největší předností těchto displejů však má být funkce ProMotion. Jde v podstatě o dynamickou frekvenci obnovování obrazu. Její maximum je 120Hz, hodnota se však bude snižovat s tím, jak bude potřeba šetřit energii v baterii.

Displeje by také měly lépe fungovat s Apple Pencil, která teď bude mít prodlevu jen 20ms. Systém iOS 11 bude také disponovat některými novými funkcemi podporujícími Pencil.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Nové iPady budou poháněny A10X Fusion chipem, který by měl nabízet až o 30 procent vyšší výkon CPU v porovnání s minulou generací. GPU by pak měly být dokonce o 40 procent lepší. Procesor bude šestijádrový, jednotlivá jádra se budou zapínat podle potřeby, aby ušetřila energii.

Kameru budou mít iPady totožnou s iPhone 7. Baterie by měly mít stejnou výdrž jako předchozí modely iPad Pro. Velkou změnou bude interní uložiště o minimální velikosti 64GB, menší a levnější už nebudou. Dalšími variantami bude 256GB a 512GB.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Oba přístroje budou dodávány s iOS 10, avšak iOS 11 bude k dispozici okamžitě po vydání. Zpráva je to skvělá, protože nový systém přináší řadu nových funkcí, a to včetně tolik žádané možnosti split-screenu.

Tím to však zdaleka nekončí. Dočkáme se řady dalších funkcionalit: augmentované reality, hlubší personalizaci založené na strojovém učení a Siri zvládne také něco navíc. Vylepšení se dočká i App Store, Apple Pay a další aplikace.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Nové iPady by měly být dostupné již dnes. Rozesílat se začnou příští týden. Menší iPad bude stát od 649 dolarů, tedy kolem 15 tisíc korun. Větší varianta pak téměř 19 tisíc. Budete-li chtít i modul na SIM kartu, připravte si obnos ještě vyšší.

Apple představil i několik nových doplňků určených k iPadům Pro. USB-C Lightning kabel, čtečku SD karet a adaptér pro USB kameru.

Zdroj: Phonearena, Apple


Vaše jméno: Anonym [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:  Bezpečnostní kód

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.24 sekund