Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6230
Komentářů: 1352

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.
Komentář

Apple postaví v Dánsku druhé zelené datacentrum
Od: Daniel Kolman - Pondělí, 10.07. 2017 - 22:27:26

Skandinávský manažer americké společnosti Apple Erik Stannow v jednom z rozhovorů oznámil, že v Dánsku vyroste další datové centrum této společnosti. Jedná se tak již o druhé datové centrum na území této severské země. Stannow také uvedl, že datové centrum bude využívat výhradně obnovitelné zdroje energie, a to již od prvního dne svého provozu.

Nové datové centrum by mělo „vyrůst“ v šestnáctitisícovém přístavním městečku Aabenraa, které se nachází u hranic s Německem. Investice do tohoto projektu by měly přesáhnout 21 miliard korun (921 milionů dollarů). Datové centrum má být podle plánu uvedeno do provozu v druhé čtvrtině roku 2019. Hlavním úkolem této stavby bude zajišťování plynulého běhu online služeb společnosti Apple (iTunes Store, App Store, iMessage, Mapy a Siri), které využívají zákazníci napříč Evropou.

Jak již bylo zmíněno výše, nejedná se o první datové centrum v Dánsku. První datové centrum společnosti Apple v Dánsku se nachází ve Viborgu a má být otevřeno již v letošním roce. Investice do něj dosáhly 22 miliard korun (850 milionů euro). Velkou předností tohoto datového centra je jeho integrace do dánských sítí. Toto datové centrum bude totiž "zachycovat" teplo, které bude vycházet z jejích zařízení, a dodávat ho do dánské teplovodní sítě. Oplátkou bude dostávat teplo z tamního systému, využívajícího k výrobě energie metan.


Vizualizace datového centra ve Viborgu

Za zmínku také stojí, že již od roku 2015 chystá Apple své datové centrum také v irském městě Athenry. Tento projekt je nyní ve fázi soudního přezkoumání a poté začne jeho realizace.

Zdroje: ČTK; Reuters
Vaše jméno: Anonym [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:  Bezpečnostní kód

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund