Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6230
Komentářů: 1352

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.
Komentář

5 užitečných aplikací, které se hodí na dovolenou
Od: Evzenie Janovska - Pondělí, 17.07. 2017 - 01:05:00

Léto je doba dovolených. Tuto dobu nám kromě mnoha věcí mohou zpříjemnit i různé užitečné mobilní aplikace. Existuje spousta mobilních aplikací, které nám na dovolené prokáží dobrou službu. Podívejme se na pět mobilních aplikací, které na dovolené oceníme. 1. TripAdvisor

 2. TripAdvisor je známá a velice užitečná aplikace, kterou bychom si měli stáhnout, než vyrazíme na dovolenou. Aplikace TripAdvisore je průvodce, který vám ukáže místní restaurace, hotely, památky a další zajímavá místa. Nechybí ani recenze a fotografie daných míst.

  Stačí se přihlásit a již se můžete dívat, jak hodnotili jednotlivá místa cestovatelé před vámi. Objevíte-li nějakou zajímavost nebo například restauraci, ve které jste si pochutnali, personál byl milý a ceny příznivé a chcete se o svůj objev, podělit s dalšími cestovateli, můžete využít možnosti hodnocení svých objevů a samozřejmě k nim přidat i fotografie.

  To není vše, co nám tato aplikace může nabídnout. Lze v ní například najít nejnižší ceny letenek, nejlevnější restaurace, kde si současně pochutnáte. V aplikaci můžete listovat a filtrovat podle spousty kritérií.

  Vyrazili jste na dovolenou a nemáte zarezervovaný hotel? S aplikací TripAdvisor si můžete během chvilky najít dobrý hotel a zarezervovat si v něm ubytování. Rovněž není problém si pomocí této aplikace zarezervovat letenky nebo místo v restauraci

 3. PackPoint

 4. Pack Point je málo známá, avšak velice užitečná aplikace, kterou využijete během příprav na dovolenou. Stres z balení a neustálé přemýšlení, zda máte vše potřebné, díky této aplikaci již nepoznáte. Stačí si stáhnout aplikaci a vyfiltrovat si svojí destinaci, určit datum, délku pobytu, a zda se jedná o dovolenou či služební cestu. Nakonec určíte aktivity, kterým se chcete na dovolené věnovat.

  Aplikace sama vytvoří a zobrazí odškrtávací seznam věcí a zavazadel vám na míru. Podle typu cesty i předpovědi počasí pro danou destinaci vám nabídne typ a množství oblečení k zabalení. Svůj seznam můžete sdílet s dalšími cestovateli. Aplikace vám umožňuje také vytvářet si vlastní specializované profily pro častější používání.

  Tato užitečná aplikace bohužel není přeložená do češtiny. K jejímu používání vám však postačí základní znalost angličtiny.

 5. Mapy Google

 6. Pokud nejedete na pobytovou dovolenou, kde například veškerý čas strávíte u moře, bude se vám hodit aplikace Mapy Google. Nejedná se o pouhé mapy, aplikace je vybavená GPS navigací s hlasovým naváděním pro cesty na kole pěšky i pro cesty autem. Nechybí ani aktuální dopravní informace, což vám může ušetřit spoustu času i nervů.

  Aplikace je vybavená funkcí Streer View, díky níž se vám zobrazí satelitní snímky a vy si můžete prohlédnout cíl své cesty ještě před návštěvou, nebo si znovu prohlédnout místa, kde jste již byli. Funkce Streer View vám rovněž nabídne snímky interiérů restaurací, hotelů, muzeí a dalších míst, které si můžete nejen prohlédnout. Dokonce si tam můžete zarezervovat místo.

  V aplikaci Mapy Google můžete rovněž najít recenze a fotografie restaurací a dalších míst, což vám usnadní rozhodování. Co se týká výběru zajímavých míst, recenzí a možností rezervace, aplikace Mapy Google je velice podobná aplikaci TripAdvisor. Aplikace TripAdvisor však v tomto směru nabízí širší možnosti

 7. XE Currency

 8. Rozhodli jste se jet na dovolenou do zahraničí? Pokud ano, neměla by ve vašem mobilním telefonu chybět tato aplikace. Poskytuje vám totiž přehled o místní ceně a umožňuje vám přepočítat si ceny na koruny. XE Currency vám rychle přepočítá měnu a rovněž bude sledovat aktuální kurzy.

  Jelikož podporuje více než 130 světových měn, můžete sledovat najednou deset z nich. S aplikací XE Currency nemáte problém s přehledem o místní měně i pokud budete cestovat po více zemích. Aplikaci můžete používat i offline. Nemusíte být připojeni k internetu, abyste pomocí této aplikace například zjistili, kolik přesně v českých korunách stojí věc, kterou si chcete koupit.

 9. Google Překladač

 10. Jedete-li na dovolenou do zahraničí a nejste dostatečně jazykově vybaveni, bude se vám hodit aplikace Google Překladač. Pomocí této aplikace přeložíte jednotlivá slova i krátké věty velice přesně. Můžete jí sice použít i na překlad delších textů, překlad však nebude přesný. Jeho přesnost klesá úměrně se stoupající délkou textu.

  Aplikace Google Překladač vám přeloží nejen text. Lze s ní překládat i to, co vyfotografujete. Stačí namířit kameru vašeho telefonu na text, například na značku nebo menu v restauraci a Google Překladač vám téměř okamžitě zobrazí překlad.

  Aplikace vám dokonce přeloží i mluvené slovo, což je velká výhoda. Díky ní si můžete popovídat s místními obyvateli i bez dobrých znalostí daného jazyka.

  Aplikace vám nabízí moznost uložit si i off-line slovník, do kterého si lze uložit fráze do oblíbených a dokonce si přehrát výslovnost již přeloženého textu.

  S aplikací Google Překladač si skvěle procvičíte jazyk země, kam míříte na dovolenou.

Zdroj:mobilenet.cz mobilmania.cz svetandroida.cz play.google.com play.google.com google.com


Vaše jméno: Anonym [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:  Bezpečnostní kód

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.25 sekund