Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6243
Komentářů: 1373

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.
Komentář

Vodafone plánuje na podzim pokrýt celou ČR sítí pro internet věcí
Od: Evzenie Janovska - Pondělí, 07.08. 2017 - 16:30:00

Vidlička, která vám začne vibrovat v ruce, pokud jíte příliš rychle, žárovky, které okamžitě přizpůsobí osvětlení sledovanému programu v televizi – to jsou příklady schopností internetu věcí a příklady blízké budoucnosti i v naší republice.

Internet věcí (Internet of Things, zkratka IoT), se stává běžnou záležitostí i v naší republice. Mobilní operátor Vodafone již letos na podzim zahájí celonárodní pokrytí sítí pro internet věcí. V současné době pokrývá Vodafone sítí pro internet věcí pouze vybrané lokality v Praze, Brně, Ostravě, Plzni a Českých Budějovicích.

Na celonárodním pokrytí sítí pro internet věcí (IoT), spolupracuje se společnostmi Jablotron, Landis+Gyr a Ústavem telekomunikací VUT Brno. Použitou technologii NB-IoT vyvinula organizace 3GPP. Tato technologie zajistí sedminásobně lepší pokrytí než klasická GMS síť. Rovněž se může pochlubit levným telekomunikačním hardware a nenáročným přenosem dat. Za zmínku stojí také nízká energetická náročnost, což umožňuje bateriím připojených zařízení fungovat 12 až 15 let.

První sítí pro internet věcí v naší republice je síť Sigfox, kterou v loňském roce spustil mobilní operátor T-Mobile spolu s firmou SimpleCel. Síť Sigfos pokrývá všechny obce nad 20 tisíc obyvatel, což je zhruba 80 % území naší republiky. Na budování sítě pro internet věcí v naší republice pracují také České Radiokomunikace.

Zdroj:systemonline.cz ltechnet.idnes.cz


Vaše jméno: Anonym [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:  Bezpečnostní kód

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.22 sekund