Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6230
Komentářů: 1352

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.
Komentář

Virtuální asistentky Alexa a Cortana vzájemně spolupracují
Od: Evzenie Janovska - Čtvrtek, 07.09. 2017 - 20:15:00

Virtuální asistentka není nic mimořádného, to se však nedá říci o jejich vzájemné spolupráci. Každá virtuální asistentka se věnuje určitým specifickým činnostem a funguje na jiném zařízení. Společnosti Microsoft a Amazon přišly s novinkou – jejich asistentky Cortana a Alexa vzájemně spolupracují.

V čem spočívá spolupráce Alexy a Cortany

Cortaninou parketou je obstarávání každodenní agendy. Je doslova vaší pravou rukou, která spravuje váš kalendář a plní další funkce asistentky. Vyskytuje se na počítačích Windows 10, na kterých dokáže ovládat systém i aplikace, zejména ty kancelářské.

Alexa je skvělá na objednávání zboží, kromě toho, že za vás nakoupí, vám pustí před spaním audioknihu. Jejích služeb lze využít především prostřednictvím malých krabiček Amazon Echo, které slouží zejména k nakupování a zábavě.

Spolupráce těchto virtuálních asistentek nespočívá v tom, že se Alexa naučí funkce Cortany a naopak. Na PC s Winodws 10, zařízeních, ve kterých pracuje Cortana bude možné zavolat Alexu pomocí příkazu: „Cortana, open Alexa.“ Naopak na chytrých reproduktorech a chytrých telefonech HTC U11, Huawei Mate 9, bude možné přivolat Cortanu příkazem „Alexa, open Cortana.“

Spolupráce Alexy a Cortany má začít ještě během letošního roku. Bohužel, zatím se vzájemná spolupráce těchto virtuálních asistentek nebude týkat naší republiky.

Spojení Cortany a Alexy jako konkurence Googlu a Applu

Společnosti Apple a Google jsou v oblasti fungování virtuálních asistentek mnohem úspěšnější než Amazon a Microsoft. Google využívá mobilní operační systém Android, zatímco virtuální asistentka Applu Siri se vyskytuje na iPhonech, v hodinkách i v chytrém reproduktoru.

Není pochyb, že mobilní zařízení umožňují nejlepší využití virtuální asistentky. Chytré telefony nejsou zrovna parketou Microsoftu a Amazonu, obě společnosti proto spojily své síly a zaměřují se na PC, herní konzole Xbox, chytré televize a chytré reproduktory. V budoucnosti by se měly virtuální asistentky rozšířit do chytrých aut, chytrých domácností.

Zdroj:cnews.cz technet.idnes.cz zive.cz/bleskovky


Vaše jméno: Anonym [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:  Bezpečnostní kód

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.21 sekund