Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6256
Komentářů: 1459

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.
Komentář

Essential - neslavný produkt slavného muže
Od: Robert Skvaril - Pátek, 29.09. 2017 - 23:34:50

Jistě jste již slyšeli o bájném mobilním telefonu Surface Phone, který má být skrytý někde v katakombách ústředí Microsoftu.
A právě k Surface Phonu by se dal přirovnat telefon Essential, na jehož vývoji pracoval jeden z původních tvůrců Androidu, Andy Rubin.Než se dostaneme k samotnému Essential Phonu, tak bychom si měli ujasnit, kdo to vlastně onen Andy Rubin je.

Kdysi dávno, kdy byl Google pouhým vyhledávačem se mezi technologickými společnostmi objevila firma pojmenovaná Android Incorporated. A právě tuto firmu společně s Richem Minerem, Nickem Searsem a Chrisem Whitem založil Andy Rubin.

V té době si již poměrně rostoucí Google všiml potenciálu této firmy a tak ji odkoupil.
Od roku 2005 až do roku 2013 působil Andy Rubin jako vicepresident divize pro mobilní a digitální obsah. Právě v roce 2013 přesunul Lary Page Rubina do divize pro vývoj robotiky a v jeho dosavadní pozici jej nahradil aktuální CEO Googlu Sundar Pichai.
Práce v oblasti robotiky však Rubina pravděpodobně dostatečně nenaplňovala a tak v roce 2014 z Googlu odešel.
Chvíli se věnoval hardwarovým startupům a zanedlouho poté založil firmu, kterou dnes známe jako Essential Products.

Nyní se však již dostáváme k samotnému Essential Phonu.
Rubin měl jistou vizi. Chtěl vytvořit unikátní telefon, který by se odlišoval od konkurence a ukázal ostatním nový směr, stejně tak, jako to kdysi udělal Steve Jobs s iPhonem a jak by to měl pravděpodobně v blízké době udělat Microsoft s již zmíněným Surface Phonem.
Již od oznámení práce na Essential Phonu se nad ním vznášely chomáče tajemnosti a spekulací. Když se lidem, řekne, že přijde na trh něco naprosto jiného a nového, vždy vzniknou vášnivé diskuze na téma "Jak asi bude produkt vypadat?", "Co to přinese přelomového?" a dost často také "Kolik mě to bude stát?". A těmto debatám se nevyhnul ani Essential Phone.

Na Surface Phone čekáme již dlouho a jak to tak vypadá, tak si ještě dlouho počkáme. Naproti tomu, Essential Phone byl představen poměrně nedlouho po vzniku firmy. Ta vznikla ke konci roku 2015 a telefon spatřil světlo světa v květnu tohoto roku.


Takto vypadá Essential Phone


Telefon disponuje QHD displejem o velikosti 5,7“, což je na můj vkus již poměrně velký moloch. Přední strana mobilu je bezrámečková, displej sahá až k hranám. Výjimkou je spodní část, kde je ponechán černý pruh, a samozřejmě nesmíme zapomenout na přední kameru. Zadní duální fotoaparát je 13ti megapixelový a je schopný zaznamenat video v rozlišení až 3 840 × 2 160 px. Telefon je poháněn výkoným osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 835 taktovaným na 2,45 GHz. Ruku v ruce s procesorem jde RAM o velikosti 4 Gb a grafický adaptér Adreno 540. O napájení telefonu se postará bohužel nevyměnitelná baterie o kapacitě 3040 mAh. Pokud patříte mezi ty, kterým 8 Gb vnitřního úložiště nestačí, můžete jásat. Essential Phone je obdařen UFS 2.1 úložištěm o velikosti 128 Gb. SD kartu do něj však nezasunete.
Dobře zapůsobí i konstrukce, která je vyrobena z titanu a také zadní strana s keramickým povrchem.

Až na malé nedostatky se může zdát, že se jedná o ideální telefon. Bohužel, nic není dokonalé, a toto pravidlo se vztahuje i na tento telefon.
Ze všeho nejvíce zamrzí pravděpodobně absence 3,5mm jacku. Spokojit se budete muset pouze s konektorem USB-C, případně s Bluetooth. Dle zákaznických recenzí, v nichž jsou telefonu kromě absence jacku vytýkány také špatná odladěnost systému, či fotoaparát, si tento mobil příliš valné hodnocení nevysloužil. Další velkou nevýhodou je skutečnost, že telefon je téměř nemožné opravit. Organizace iFixit mu udělila 1 bod z 10, což je hodnocení pro téměř neopravitelné zařízení. Pokud by stál telefon kolem 10 000 Kč, dalo by se to snad i překousnout, avšak s cenou v přepočtu 16 500 Kč již zákazníci očekávají nějakou úroveň kvality. Telefonu do karet nenahrál ani fakt, že se na trh dostal později, než původně měl. Do prvních obchodů se měl dostat měsíc po uvedení, k čemuž však nedošlo. A například v České republice není oficiálně k dostání do dnešních dní.

Na to, kolik bylo kolem Essential Products zpočátku rozruchu ona pomyslná bublina náhle splaskla. Navzdory očekáváním se Essential Phone téměř neprodává. Na chytrou domácnost Essential Home se podle všeho zapomnělo.
Jak se situace vyvine můžeme pouze hádat. Proto necháme téma "Essential" uležet a uvidíme, co s ním zub času udělá.

Zdroje:Vaše jméno: Anonym [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:  Bezpečnostní kód

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.23 sekund