Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6273
Komentářů: 1560

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.
Komentář

Rozpracovaný Edge na Google Play
Od: Robert Skvaril - Čtvrtek, 12.10. 2017 - 20:37:18

Jistě jste si všimli, že Microsoft v poslední době změnil svoji politiku, alespoň co se mobilních zařízení týče. A přesně s tím souvisí expanze prohlížeče Microsoft Edge na další mobilní platformy.Jak před pár dny informoval kolega Pavel Skála, Microsoft potvrdil ukončení vývoje mobilního systému Windows 10 Mobile. Slovem vývoj rozumějte vylepšování systému, bezpečnostní aktualizace budou poskytovány tak, jako doteď.

Microsoft po dlouhé době pochopil, že vlak jménem "smartphony" mu ujel, bohužel. Se zaříznutím vývoje Windows 10 Mobile však souvisí jedna věc, kterou musí Microsoft vyřešit. Tou věcí není nic jiného, než webový prohlížeč Edge.

Na desktopech si prozatím své místo nevydobyl, na mobilech by mu to při aktuální situaci šlo snad ještě hůře. Redmondská společnost chápe, že se v poslední době, kdy se mnoho služeb přesouvá čistě z desktopu na web, stává webový prohlížeč důležitější, než operační systém samotný.
Protentokrát se Microsoft rozhodl, že do rozjíždějícího-se vlaku stihne nastoupit a tak se rozhodl vydat Edge pro ostatní platformy, aktuálně pouze pro ty mobilní.
V nedávných dnech se rozpracovaná verze Edge objevila na Google Play. Najdete ji pod tímto odkazem. Zatím se nejedná o finální produkt a pokud tedy nejste vývojář, nedoporučuji vám ji používat pro normální surfování.

Můžeme namítnout, že Google Play je plný různých prohlížečů, příchod Edge tedy nezpůsobí žádnou revoluci. To pravděpodobně nezpůsobí, avšak má přijít s některými funkcemi, o kterých by si mohli někteří konkurenti nechat jen zdát.

Za zmínku stojí tyto:

  • "Continue on PC" - Díky této funkci začnete číst článek na mobilu a budete jej moci dočíst na počítači. Platí to i obráceně a je nutno podotknout, že na počítači musíte mít nainstalován minimálně Windows 10 Fall Creators Update.
  • "Hub View" - Jednoduchá správa osobního obsahu, rozumějte historie, oblíbených, apod.
  • "QR Code Reader" - Integrovaná čtečka QR kódů.
  • "Voice Search" - Hlasové vyhledávání, pravděpodobně pomocí Bingu.
Ve výbavě prohlížeče samozřejmě nesmí chybět synchronizace, anonymní režim, ani prohlížení v režimu čtečky.

Na desktopu je Edge ve srovnání například s Firefoxem funkčně opravdu chudý. Na desktopu to můžeme brát jako vadu, přiznejme si však, že na mobilech nám to už tak moc nevadí. Edge má rozhodně co nabídnout a nedivil bych se, kdyby přetáhl na svou stranu některé uživatele, v dnešní době už poměrně ohraného Chromu.

Na závěr bych dodal menší poznámku - není Edge jako Edge, alespoň co se vzhledu týče. Androidí verze má oproti původnímu Edgi z Windows 10 Mobile adresní řádek umístěn nahoře.

Zdroje
Vaše jméno: Anonym [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:  Bezpečnostní kód

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund