Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6273
Komentářů: 1560

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.
Komentář

Co o nás ví Facebook a jak to zjistit
Od: Evzenie Janovska - Neděle, 15.10. 2017 - 08:00:00

Facebook je pro mnohé lidi nástrojem zábavy, pro některé je pomocníkem v jejich podnikání. Facebook nám může prokázat cenné služby. Bohužel dokáže také nasbírat velké množství podrobných informací o nás. Jak zjistit co o nás Facebook ví a jak mu naopak poskytovat pouze takové informace, které chceme dát na vědomí co nevíce lidem?

Co o nás Facebook ví?

Facebook má o nás dokonalý přehled. Ví, jaké máme vzdělání, kde pracujeme, kolik si vyděláme peněz, jak trávíme volný čas, za co utrácíme své peníze, kolik máme dětí, jaký máme majetek, zná velmi dobře naše vztahy (s kým chodíme, s kým se přátelíme) i naše životní události, větší, jako je například svatba nebo stěhování i ty menší, jako je například, kde jsme v létě strávili dovolenou. Facebook je pro mnoho firem skvělý byznys, do kterého investují své peníze za účelem cílených reklam. Tyto peníze za reklamy tvoří hlavní příjmovou složku Facebooku.

Co Facebooku sami sdělíme?

Řekli byste lidem, které neznáte podrobné informace o sobě, o svém životě? Kdyby to někdo dělal, byl by přinejmenším považován za podivína. A přitom na Facebooku dáváme mnoha neznámým lidem velice důkladně nahlídnout do svého soukromí. Velice rafinovaným nástrojem Facebooku jsou různé kvízy, testy, kdy formou hry odhalujeme Facebooku svoji povahu, své názory, myšlenky. Rovněž se mu svěříme se svými herními návyky, včetně vlastnění herních konzolí.

Sběrači dat

Aplikace Facebook ve vašem mobilním telefonu je vynikajícím sběračem dat. Pokud patříte mezi lidi, kteří jsou často přihlášeni na Facebooku a používáte ho ve svém mobilu, Facebook ví naprosto přesně, kde se pohybujete.

Je dobré si dávat pozor na svoji konverzaci v Messengeru, funkci Facebooku. I tato konverzace je sledována a využívaná k zaměření reklamy, která je cílená na vás. Je samozřejmostí, že facebookový Messenger dokáže určit vaši polohu i polohu vašeho protějšku, se kterým konverzujete.

Jak pracují reklamy na Facebooku?

Je známou skutečností, že nejúčinnější reklama je reklama, která vás osloví, protože je zaměřená na vaše potřeby. Střílení od boku není zrovna úspěšná forma reklamy. K vytvoření cílené reklamy potřebuje co nejpodrobnější informace o vás, které současně pečlivě roztřídí a zařadí vás do určité skupinky. Potom stačí si dané, pečlivě uspořádané informace vytáhnout a využít je pro cílenou reklamu.

Dokonce sám Facebook vám na této stránce facebook.com prozradil, jak funguje cílená reklama.

Jak zjistit, jaké informace o vás Facebook nasbíral?

Zkusili jste si zjistit, co vše se podařilo Facebooku o vás nasbírat? Pokud ne, je dobré to zkusit, budete velice překvapení, co vše o vás Facebook ví a jak velice dobře vás zná. Stačí se dostat do hlavní nabídky v aplikaci Facebook, zvolit si „Nastavení“, „Nastavení účtu“.

Potom najít záložku „Reklamy“, kliknout na ní, zvolit si „Nastavení předvolby, které používáme pro zobrazení reklam“. Potom stačí kliknout na „Přejít na předvolby reklam“ a kliknout na záložku „Další!“ Výsledkem bude zobrazení několika kategorií, ze kterých si můžeme vybírat.

Můžeme využít také vyhledávač Facebooku, musíme se však přepnout do anglické lokalizace. Vyhledávač v české mutaci nic moc neumí. Po přepnutí do anglické lokalizace stačí zadat do vyhledávacího pole, co přesně chceme najít. Pokud umíte pracovat s URL, dozvíte se od Facebooku všechno.

Zdroj:svetandroida.cz lidovky.cz applenovinky.cz roklen24.cz coolmagazin.iprima.cz zive.cz


Vaše jméno: Anonym [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:  Bezpečnostní kód

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.30 sekund