Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6273
Komentářů: 1560

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.
Komentář

Pixel 2 je dostupný v Česku
Od: Robert Skvaril - Úterý, 24.10. 2017 - 19:55:39

Nový prémiový smartphone od Googlu můžete nyní koupit už i u nás. Jedná se však pouze o jeho základní verzi.Přesně tak, čtete správně. Bohužel se však zatím jedná pouze o menší model Pixel 2, který je k dostání ve variantě s 64 GB vnitřní paměti a 128 GB vnitřní paměti. Telefon v obou variantách je nabízen na eshopu CZC.cz.
Aktuálně probíhají předobjednávky, prodej bude zahájen až 26. října. Telefon bude k dostání pouze v černé barvě. Na webu CZC již najdete i Pixely 2 v bílé barvě, a dokonce i Pixely 2 XL. Internetový obchod však zatím nemá tušení, kdy prodej těchto telefonů začne.

Jak se však Google již dříve vyjádřil, on sám nebude v Česku své nové Pixely prodávat a ani distribuovat. CZC se tedy dovozu a prodeje ujalo samo, a musím uznat, že si za tuto "práci navíc" nechá řádně připlatit.

Například, levnější model s 64 GB úložištěm se ve Spojených státech amerických prodává za 629 dolarů, což je v přepočtu na české koruny přibližně 13 682 Kč.
Do tohoto čísla však není započítána daň, celkově, takzvaně "se vším všudy", by vás telefon přišel na 16 555 Kč. CZC tento telefon nabízí za 24 990 Kč, internetový obchod tedy na každém kusu vydělá částku kolem 8 400 Kč. Na druhou stranu, nesmíme zapomínat, že eshop má při opatřování telefonů i nějaké ty výdaje. Pro velkou část Čechů je to cena nepřijatelná, Pixel 2 se díky ní řadí do cenové kategorie iPhonů od Applu.

Na druhou stranu, do kategorie, v níž se nachází iPhony nezapadá jen svou cenou, ale také svou výbavou. Pro rekapitulaci, Pixel 2 oplývá 5ti palcovým AMOLED displejem o rozlišení 1920 x 1080, osmijádrovým procesorem Snapdragon 835, přičemž 4 jádra jsou taktována na 2.35 GHz a čtyři na 1.9 GHz. Ve výbavě se dále nachází 4 GB operační paměti, nebo například baterie s kapacitou 2700 mAh.

Trumfem v rukávu nových Pixelu 2 má být fotoaparát, který má fotit velice kvalitně. Samozřejmě, o pár úrovní výš je na tom větší varianta Pixelu s označením XL, avšak i základní model strčí do kapsy mnohé konkurenty.

Hardware však není to jediné, čím mají Pixely zaujmout. Jak jste si již určitě všimli, Pixely rozhodně nevypadají jako nějaký "levný číňan", mají svůj osobitý design. Dalším lákadlem má být naprosto čistý Android 8 (kódové označení Oreo), který je v základu vybaven základními aplikacemi Googlu a Pixel Launcherem, který přišel společně s první generací stejnojmenných telefonů.

Mobily od Googlu jsou jistě zajímavou alternativou vůči zažitým značkám. Jejich největší vadou není nic jiného než jejich vysoká cena v kombinaci s poměrnou novotou Pixelů. Zákazníci již vědí, co získají koupí např. již zmíněného iPhonu, zda-li bude telefon dlouho podporován, je kvalitně zpracován, apod. Přeci jen, je tu s námi již dlouho, Pixel však nikoliv, a pro některé zákazníky může být velkou neznámou.
Co myslíte, najdou si Pixely své místo na trhu, nebo skončí v zapomnění stejně tak, jako Nexusy?
Takto vypadá nový Pixel 2. Co na něj říkáte?


Zdroje:Vaše jméno: Anonym [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:  Bezpečnostní kód

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.22 sekund