Produkt dne

Anketa

Jaký tablet si vyberete?

iPAD od Apple
Android od ACERu
Android od Samsungu
Android od ASUSu
Android od jiného výrobce
Windows 8 od Microsoftu
Tablet považuji za zbytečnostVýsledky
Další ankety

Účastníků: 6273
Komentářů: 1560

Doporučujeme

Pořiďte kvalitní repasované PC a šetřete chytře.

O nás

Informace o Palmserver.CZ a kontakty na vydavatele jsou zde. Neposkytujeme rady ohledně software ani hardware! Není to v našich silách. Prosíme, abyste kontaktní informace nezneužívali pro výše uvedené účely.
Komentář

Prodeje tabletů dále stagnují
Od: Pavel Skala - Středa, 08.11. 2017 - 03:00:00

Ve třetím čtvrtletí letošního roku se celosvětově prodalo 40 milionů tabletů, oznamuje ve svém reportu IDC. Na vině je pravděpodobně sílící poptávka po smartphonech a tradičních PC na úkor tabletů. Tablety tak klesají už dvanáctý kvartál po sobě. Oproti loňskému Q3 o 5,4 %.

Přední výrobci tabletů však nemusí být zase až tak zklamaní. Z pěti firem s největším počtem prodaných tabletů zaznemenaly čtyři nárůst prodejů. Apple prodal více než 10 milionů tabletů, druhý Samsung jich zvládl prodat 6 milionů. Následují Amazon, Huawei a Lenovo.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Za celkovým poklesem prodejů tabletů stojí zbytek výrobců, těm se totiž dařilo podstatně hůře. Z 18-ti milionů prodaných kusů v období od června do září v roce 2016 se jejich počet smrsknul na letošních 13 milionů za stejné období.

Podle výzkumu IDC osoby vlastnící jak konvertibilní notebooky tak tablety s odjímatelnou klávesnicí doporučí spíše konvertibilní notebook. O tom, zda se tablety časem stanou okrajovou záležitostí, nám dost možná něco napoví prodeje o letošních Vánocích.

Zdroj: Phonearena, IDC


Vaše jméno: Anonym [ Registrovat ]

Předmět:


Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:  Bezpečnostní kód

Vzhled vytvořil Webdesign Dra-Go Copyright Œ 2007-2008. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.42 sekund