Palmserver.cz

Cortana pozřela celý Internet a dokáže to příští měsíc
Publikováno: Úterý, 04.03. 2014 - 05:00:00
Téma: Krátké zprávy


Virtuální asistentka Cortana přichází s aktualizací na Windows Phone 8.1. Vypadá to, že se teď o ní bude mluvit stále častěji. Momentálně se na Internetu potulují obrázky její virtuální postavy, ale jsou k dispozici i první screenshoty.

O Cortaně jsme psali nedávno v článku První video s asistentkou Cortana od Microsoftu. Nyní se můžete podívat na první screenshoty s nastavení...

Cortana by pravděpodobně měla postupně zcela vytlačit hlasové vyhledávání s Bingem (k dvojímu vyhledávání není důvod a Cortana bude efektivnější). Heslo Cortany je "Absorbovala jsem celý Internet". Může to znít nadneseně, ale přibližně to asi tak bude (za zády bude mít nejen vyhledávač Bing). Cortana se dá nastavit tak, aby uživatele oslovovala podle jeho přání, tj. například libovolnou přezdívkou nebo třeba zvolenou zdrobnělinou atd.

Již příští měsíc uvidíme, jak si konkurentka Siri od Apple povede v praxi a hlavně jak to bude s lokalizací do češtiny (jestli vůbec někdy bude). Možná to pro některé bude další motivace pro učení se angličtině a možná, že sama Cortana bude dobrou učitelkou anglické konverzace.

Zdroj zprávy je zde Aplikaci můžete zdarma stahovat z Windows Phone Store Aplikaci můžete zdarma stahovat z Google PlayTento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=13088