Palmserver.cz

Nahradí Telegram zatím ještě populární WhatsApp?
Publikováno: Úterý, 25.03. 2014 - 07:00:00
Téma: Krátké zprávy


Obliba je věcí ošidnou a často stačí málo, aby uživatelé nějakou službu zavrhli a hromadně začali zkoušet jinou. To je i případ komunikační aplikace Telegram, která rychle získává popularitu na Androidu a iOS. Služba raketově roste. V posledních 30ti dnech předala přes 8 miliard zpráv!

Služba má aktuálně přes 35.000.000 uživatelů. Oficiální stránky jsou na telegram.org. Služba si zakládá na rychlosti a bezpečnosti. Po akvizici WhatsApp facebbookem se popularita Telegramu rychle zvyšuje. Je to sice jen spekulace, ale někteří odborníci tvrdí, že tato akvizice lidem vadí a nechtějí spojení facebooku s WhatsApp. Pokud to je pravda, patrně se jedná o výsledek aktuální citlivosti veřejnosti na nekonečné aféry o šmírování. Podle našeho subjektivního názoru facebooku hodně uškodila drzá politika kolem SMSek. Lidé si pravděpodobně začínají konečně uvědomovat cenu svého soukromí a ti rozumnější jsou stále méně ochotni poskytovat svoje soukromí pro marketingové a reklamní záměry různých firem. Telegram je sofistikovaný kecálek, který má stejně jako WhatsApp oblíbené smajlíky. Funguje rychle a nevyžaduje nic, co by narušovalo soukromí. Bohužel nestačí si jej jen stáhnout a začít používat. Zájemce musí totiž přesvědčit i ostatní své přátele, aby ji používali také, a to nemusí být jednoduché. Na druhou stranu, takto přece začínal Skype, WhatsApp a další...

Některé služby Telegramu jsou unikátní. Jako například sdílení až 1GB videa nebo chat s až 200 uživateli. Výborné je, že vše se šifruje a po komunikaci nezůstává žádná stopa, protože se prostě neukládá na serverech společnosti. Chybí dokonce i jakýkoli záznam o tom, že nějaká komunikace proběhla! Pravda, je to asi ideální pro nekalé živly, ale svobodu nelze vyměnit za iluzi údajné bezpečnosti.

Zdroj zprávy je zde Aplikaci můžete zdarma stahovat z Google Play a také z iTunes.

Články na podobné téma:Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=13180