Palmserver.cz

Microsoft kupuje BlackBerry za 7.000.000.000 USD?
Publikováno: Pondělí, 25.05. 2015 - 03:00:00
Téma: Krátké zprávy


To je údajně nabídka, kterou má Microsoft připravenou na nákup upadající firmy, která má ovšem zajímavou historii, ale i patenty.

Původní nadšení manažerů R.I.M. se nevyplnilo a poslední modely BlackBerry se neprodávají příliš dobře. Firma propouští zaměstnance ztrácí i ve srovnání s Windows Phone, což by mohlo ukazovat na prostý fakt, že 4 mobilní systémy jsou na trhu zbytečné, ale možná jen, že současní manažeři R.I.M nedokáží správně posoudit, co trh chce. Podle předchozích zpráv o BlackBerry projevily zájem firmy: Microsoft, Xiaomi, Huawei a Lenovo, ale hovořilo se i o Samsungu, což bylo později vyvráceno. Není pochyb, že jednání se vedou a všichni zájemci zvažují, jestli se jim taková investice vyplatí. Otázkou je, jestli Microsoft, který se proslavil akvizicí části fy NOKIA, má zapotřebí kupovat další společnost vyrábějící mobily a co podstatného tím může získat.

Situace je poněkud nepřehledná. Občas R.I.M popře, že by byla firma na prodej, pak se ovšem konají schůzky se zájemci a tak dokola. Jelikož je možné i převzetí nákupem padajících akcií, je v tuto chvíli možné i to, co tvrdí nadpis. Microsoft prý prozatím má nejvyšší nabídku.

Zdroj zprávy je zde.

Články na podobné téma:Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=14625