Palmserver.cz

Microsoft testuje cloudovou schránku OneClip
Publikováno: Pondělí, 25.05. 2015 - 06:00:00
Téma: Krátké zprávy


OneClip je velmi užitečná multiplatformní vychytávka, která je založena na cloudu a umožňuje obsah virtuální schránky sdílet s různými zařízeními bez ohledu na operační systém.

Na PC většina z nás používá schránku na kopírování části textů, odkazů, názvů obrázků či souborů a tak podobně, ale přes schránku lze kopírovat i obrázky a další věci. Většinou se kopíruje mezi Internetem a textovými, tabulkovými nebo grafickými editory, ale také často křížem nebo i mezi jinými programy. Schránka se svého času objevila ve Windows a jako velice praktický pomocník se časem přenesla i na další platformy. Nyní v éře mobilů, tabletů a cloudových služeb by se mohlo hodit něco platformně univerzálního, co umožní sdílení vybraného mezi různými typy zařízení a přístrojů, a to bez ohledu na to, jaký operační systém na tom kterém zařízení běhá.

To je velmi zhruba popsaná funkce, jakou by měla mít připravovaná aplikace Microsoft OneClip. Prozatím se testuje na Windows 10, iPhone, Windows Phone a Androidu. Podle níže uvedeného videa to bude pecka! Oficiální uvedení je prý vzhledem k pokročilému stavu přípravy již na spadnutí. Možná se dokonce dočkáme již v tomto týdnu.

Zdroj zprávy je zde. Další podrobnosti pak najdete tady, a to včetně poměrně bohaté galerie screenshotů...

Články na podobné téma:Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=14628