Palmserver.cz

OnePlus 3 představen - zabiják vlajkových lodí potřetí
Publikováno: Středa, 15.06. 2016 - 19:18:29
Téma: Krátké zprávy


Čínská společnost OnePlus, založená na konci roku 2013, jejímž majoritním investorem jest další producent mobilní techniky za Velkou čínskou zdí, společnost Oppo, představila nástupce takzvaného zabijáka vlajkových lodí, OnePlus 3. Za cenu 10 999 korun nabídne špičkový Snapdragon 820 a nadstandardní porci 6 GB RAM.

Smartphony společnosti OnePlus vždy patřily k tomu nejlepšímu v kategorii poměru cena/výkon. Vždy to ovšem kazil otravný systém pozvánek a nekonečné čekání z důvodu podcenění obrovského zájmu spojeného s nízkými výrobními kapacitami. To by mělo být u OnePlus 3 minulostí.

Jak už jsme uvedli v úvodu, je OnePlus u svého OnePlus 3 schopno nabídnout špičkový hardware za prakticky poloviční cenu vlajkových modelů zavedených výrobců. Cíl je jediný: ukořistit z koláče tržního podílu díky své agresivní cenové politice pokud možno ten největší kus. Pojďme se nyní detailněji podívat na to, co OnePlus 3 za oněch baťovských 10 999 korun potencionálnímu zájemci nabízí.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Přední straně OnePlus 3 dominuje 5,5 palcový Full HD displej, přičemž se už nejedná o klasický IPS LCD, ale o tzv. Optic AMOLED panel. Ten by měl zajistit jak syté barvy a opravdu černou černou, ale i lepší čitelnost při venkovním požití díky snížené odrazivosti krycího skla, kterým je v tomto případě Gorilla Glass 4. Pod displejem se stejně jako u předchozí generace nachází čtečka otisků prstů umístěná v zaobleném domovském tlačítku a standardní ovládací prvky Androidu, což může u spousty uživatelů na první pohled evokovat okopírovaný vzhled smartphonů Samsungu. Tělo smartphonu (152,7 × 74,7 × 7,4 mm) je nově nerozebíratelné. Tvoří ho totiž jeden kus hliníku, který na horní a spodní straně přerušuje výrazný pás plastu oddělující antény. Hmotnost se i přes kovovou konstrukci zastavila na příjemných 158 gramech.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

V oblasti fotoaparátu vsadilo OnePlus na osvědčenou kombinaci 16 a 8 Mpx snímačů z dílen Sony. Přední 8 Mpx f/2.0 kamerku Sony IMX179 doplňuje zadní 16 Mpx f/2.0 čip Sony IMX298 doplněný o OIS, který si své místo našel například i u Xiaomi MI5 nebo Huawei Mate 8. Natáčet můžete jak 4K videa při 30 snímcích za sekundu, tak i slow motion video o 120 snímcích za sekundu při HD rozlišení. Nejedná se o absolutní špičku na poli fotoaparátů, nicméně ostudu s ním rozhodně neuděláte.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

O výpočetní výkon se postará špičkový Snapdragon 820 v součinnosti s grafickým čipem Adreno 530. Tomuto páru bude sekundovat obrovská porce 6 GB LPDDR4 RAM. Velikost vnitřního uložiště je u OnePlus 3 nově pouze jedna – 64 GB a bohužel bez možnosti dalšího rozšíření. Kapacita baterie oproti svému předchůdci doznala citelného poklesu z 3 300 mAh na stále dostačujících 3 000 mAh. Tu bude možno díky technologii rychlého nabíjení Dash charge nabít na 60% kapacity za 1 hodinu. To vše běží na aktuální verzi systému Android 6.1 Marshmallow a grafické nadstavbě Oxygen OS.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Co na nový OnePlus 3 říkáte? Vzbudil ve vás zájem? Kompromisů je vzhledem k ceně opravdu minimum.

Zdroj:Phonearena.com

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15134