Palmserver.cz

Unicode zveřejnil návrh Emoji 4.0
Publikováno: Čtvrtek, 25.08. 2016 - 22:46:58
Téma: Krátké zprávy


Klávesnice Emoji, která postupně nahrazuje obyčejné smajlíky z dvojteček a závorek, každým rokem získává na popularitě a i letos na podzim se můžeme těšit na přidání nových kousků do našich klávesnic. Unicode totiž dnes představil pracovní verzi 4.0.

Koncept přidává pohlaví u některých Emoji, nové profese, vlajky, upgrade některých znaků a dodatečnou podporu barvy pokožky. Unicode plánuje obohatit některé smajlíky o mužské či ženské pohlaví pro ty, které nyní disponují pouze v jednom z pohlavích. To se týká například pracovníka informační přepážky, běžkyně, policistky nebo muže s králičíma ušima.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Poté, co Apple i Google navrhly, aby se na klávesnicích objevilo více profesí, ohlásil Unicode šestnáct, respektive třicet dva (všechna zaměstnání budou mít jak ženskou, tak mužskou verzi), nových zaměstnání: zdravotník, soudce, pilot, farmář, kuchař, student, zpěvák, umělec, učitel, pracovník v továrně, technolog, úředník, mechanik, vědec, astronaut a požárník.

Nově přibydou i vlajky Gay Pride a OSN. Tři znaky se dočkají povýšení na „plnohodnotné“ Emoji – ženský symbol (♀), mužský symbol (♂) a symbol Aeskulapovy hole (⚕). Nakonec se deset postav dočká modifikace barvy pleti: rodina, golfista, snowboardista, wrestler, ženy s králičíma ušima, muž a žena držící se za ruce, dvě ženy držící se za ruce, dva muži držící se za ruce, spáče a businessmana.

Posouzení a kontrola nové verze populární klávesnice trvá ode dneška přesně dva měsíce a světlo světa by měla spatřit v listopadu letošního roku.

Detailní informace i návrhy nových Emoji si můžete prohlédnout zde.

Zdroj: Phonearena, EmojipediaTento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15152