Palmserver.cz

Návrat finské Nokie na mobilní trh nabírá obrysy
Publikováno: Sobota, 01.10. 2016 - 22:20:00
Téma: Android


Comeback Nokie zpět na mobilní trh začíná nabírat stále reálnějších obrysů. Ač na trhu je stále k dostání několik modelů, jež nesou tuto značku, fakticky jde o výtvory Microsoftu. To se však ještě letos s vysokou pravděpodobností změní.

Už nějakou dobu se po internetu nesou šeptem zprávy, které předpovídají návrat této legendy. Společnosti Foxconn a HMD global ve spolupráci s Nokia Technologies, tedy firmou patřící pod stejnou střechu jako mobilní Nokie před rokem 2014, hodlají ve čtvrtém kvartálu roku 2016 přijít s třemi až čtyřmi zařízeními se systémem Android Nougat.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Konkrétnější obrázek o novém zařízení si můžeme udělat z benchmarků, které se objevily na webu Geekbench. Kromě dat, která běžnému uživateli příliš neřeknou, se můžeme dozvědět, že Nokia D1C bude vybavena osmijádrovým procesorem o frekvenci 1,4GHz ARM Qualcomm. Zároveň jde o první důkaz existence tohoto zařízení. Kromě něj by měly vyjít ještě další dvě zařízení, ta by měla oproti tomuto být technologicky na výši. To jsou v tuhle chvíli však jen spekulace a nezbývá nám než počkat, dokud se Nokia sama nerozhodne svá zařízení představit.

Zdroj:Geekbench, Phonearena

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15168