Palmserver.cz

Qualcomm Snapdragon 830: superrychlé nabíjení Quick Charge 4.0 s výkonem až 28 W
Publikováno: Pátek, 11.11. 2016 - 22:01:13
Téma: Krátké zprávy


Narůstající výkon smartphonů dokáže současné standardní baterie doslova „vysát“ za jednotky hodin. To výrobci řeší neustálým navyšováním kapacity baterií, které se posléze standardní nabíječkou nabíjejí několik hodin. Tento problém řeší technologie rychlého nabíjení, kterou již skrz trh nabízí pod vlastním řešením celá řada značek. Jako průkopníka můžeme označit Qualcomm, který aktuálně chystá již čtvrtou generaci rychlého nabíjení Quick Charge 4.0.

Trend a honba za co pokud možno nejštíhlejším smartphonem naštěstí postupně upadá, nicméně zázračné baterie, které by smartphone udržely při životě i několik dnů náročnějšího používání jsou stále v nedohlednu. Spokojit se tedy musíme s alternativním řešením. Prvním z nich je možnost zakoupit smartphone, který je již z výroby osazený vysokokapacitním akumulátorem. Těch je na trhu ale poskromnu a jejich hardwarová výbava bohužel nebývá zcela oslňující a náročnější zákazníci mají jednoduše smůlu. Další řešení je pořízení přídavné baterie. Ty ovšem ze smartphonu vytvoří nevzhledné, tlusté a těžké cihly. Poslední záchranu tedy nabízí rychlé nabíjení, díky kterému je dnes možno baterii smartphonu nabít na přibližně 50% kapacity již za půl hodiny.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Připravovaný Quick Charge 4.0, který bude výsadou chystaného Snapdragonu 830 tuto pomyslnou laťku znovu o notný kus navýší. Smartphone osazený tímto SOC budeme moci nabíjet nabíjecími proudy až 5V/4.7A~5.6A popř. 9V/4A, což ve výsledku dává výkon 28 W. Pro srovnání: aktuální Quick Charge 3.0 nabízí pouhých 18 W. Čísla jsou to opravdu zajímavá, co na ně ovšem řekne životnost baterie, zůstává otázkou. Ne nadarmo tuto technologii například Apple nebo Sony stále ignorují.

Zdroj:Phonearena.com

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15185