Palmserver.cz

WhatsApp zastavuje sdílení informací s Facebookem v celé Evropě
Publikováno: Čtvrtek, 17.11. 2016 - 15:30:00
Téma: Android


V poslední době čelila populární chatovací aplikace kritice za sdílení osobních informací o svých uživatelích s mateřskou společností Facebook. Vládní instituce ve Velké Británii a Německu dokonce přistoupily k zákazu této činnosti, protože se obávaly o soukromí svých občanů. Nyní WhatsApp zastavuje sdílení těchto informací v celé Evropě.

Sdílené informace obsahují telefonní číslo, fotografie, přihlašovací jména a další údaje, která hodlal Facebook zobchodovat. Společnosti WhatsApp slouží ke cti, že o této skutečnosti předem informovala, ani to však přirozeně nezamezilo vzniku očekávatelné vlny nevole, které se převalila přes celý svět chatovací aplikace.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

„Doufáme v pokračování našich rozhovorů s kanceláří britského komisaře pro informace a dalšími organizacemi zabývajícími se ochranou osobních údajů,“ vyjádřili se manažeři Facebooku pro The Financial Times. „Jsme připraveni s nimi spolupracovat a odpovědět na jejich otázky a požadavky.“

Facebook je v posledních měsících na mušce kritiků velice často. Nelibost uživatelů, a nejen jich, vyvolalo například šíření falešných informací v souvislosti s volbami prezidenta USA.

Zdroj:Phonearena

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15189