Palmserver.cz

Messenger nyní podporuje skupinové videohovory
Publikováno: Úterý, 20.12. 2016 - 20:00:00
Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti


Facebook pokračuje v přidávání vylepšení do Messengeru. Poté co minulý týden v aplikaci debutoval nový, rychlejší přístup k fotoaparátu, 3D masky (které vypadají velmi podobně jako ty na Snapchatu) a samolepky se objevila i nová funkce skupinových hovorů.

Ne, že by se objevila jen tak z ničeho nic – jde o vyústění série postupných updateů – minulý rok byla uvedena funkce videohovorů mezi jednotlivci a funkce skupinových hovorů spatřila světlo světa v dubnu.

Až šest lidí naráz se může naráz zúčastnit skupinového videochatu, ale až 50 lidí se může připojit k diskuzi skrze hlasovou komunikaci, nebo prostě jen poslouchat. V okamžiku, kdy se k videochatu připojí více než šest lidí, se na displeji všem účastníkům zobrazí pouze právě mluvící uživatel.

Toto byla patrně jedna z nejvíce žádaných funkcí, které se měly do Messengeru přidat, tudíž se dá předpokládat, že bude uživateli vřele přijata. Skupinový videochat bude součástí aktualizace, která bude počínaje dneškem vydána jak pro webovou stránku, tak pro aplikace pro Android a iOS. Je zajímavé, že aktualizace bude vydána bez jakýchkoliv georestrikcí – tzn., bude vydána pro celý svět naráz.

Podle údajů Facebooku uskuteční videohovor 245 milionů lidí každý měsíc. Lze snadno předpokládat, že toto číslo vystřelí vzhůru po vydání aktualizace vzhůru. Abyste mohli využít nové funkce, musíte mít samozřejmě nejnovější aktualizaci Messengeru, poté jděte do existující skupinové konverzace a vpravo nahoře zmáčkněte ikonu videa. Tímto jste se dostali do videochatu, ostatním účastníkům se vyšle upozornění a od tohoto okamžiku se každý může zúčastnit videohovoru pouze jedním kliknutím na ikonu. Právě tak můžete zavolat i vybrané skupině lidí z konverzace.

Zdroj:GSMArena

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15201