Palmserver.cz

Samsung představil nové bezpečnostní prvky pro chytré hodinky
Publikováno: Sobota, 07.01. 2017 - 20:00:00
Téma:


Chytré hodinky jsou stále okrajovým segmentem trhu, jelikož jsou poměrně drahé a nemají až tolik funkcí, kterými by zaujaly. Uživatelé málokdy vidí jakékoliv výhody plynoucí z vlastnictví něčeho, co vypadá jako přeceněný fitness tracker, který je potřeba denně nabíjet.

Samsung ovšem věří, že někde tam venku jsou profesionálové, kteří by mohli používáním chytrých hodinek zefektivnit svou práci, jelikož jim handsfree displej dovolí pokračovat v práci bez přerušování.

Avšak společnosti mají z bezpečnostních důvodů obavy z používání hodinek zaměstnanci k přístupu k citlivým informacím a interní komunikaci. To že tato platforma ještě není zavedená totiž také znamená, že výrobci nevyvinuli mnoho cest jak zařízení chránit proti hackerům.

Právě toto se ovšem Samsung snaží změnit. Na CES 2017 společnost oznámila, že má nové řešení „Enterprise Mobility Management“, které vyvinul Samsung SDS. Bezpečnostní prvek funguje na operačním systému Tizen, což znamená, že bude fungovat i na Gear S2 a S3, a umožňuje společnostem instalovat jejich vlastní korporátní aplikace a spravovat zařízení na dálku (zamčení obrazovky, případně smazání dat pokud se hodinky ztratí, nebo budou ukradeny).

Další funkce dovolí uživatelům poněkud prodloužit životnost baterie – EMM totiž umožňuje vypnout GPS a NFC.

Bezpečnostní prvky splňují základní kritéria NIAP vytvořená minulý rok NSA. To z EMM dělá poměrně spolehlivou službu, což by mohlo vést některé společnosti ke zvážení toho, zda své zaměstnance hodinkami Gear S3 vybaví.

Phonearena, BusinessKorea

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15212