Palmserver.cz

Nejvýkonnější Smartphony minulého roku
Publikováno: Úterý, 17.01. 2017 - 20:00:00
Téma: Všeobecné a nadplatformní záležitosti


Nelze tvrdit, že hrubý výkon smartphonu je jediným měřítkem jeho skutečné výkonnosti, jelikož také velice záleží na jeho konstrukci a odladěnosti použitého operačního systému. Nicméně vzhledem ke vzestupu náročných aplikací a velkých 3D her se výkonnostní hodnocení Antutu stalo důležitým faktorem, ke kterému uživatelé přihlížejí při koupi nového telefonu. V roce 2016 bylo vydáno mnoho nových smartphonů, který z nich je nejvýkonnější podle výročního reportu Antutu?

Antutu ve své snaze podávat přesnější informace protřídilo výsledky podle následujících kritérií – zaprvé výsledkové hodnoty jsou průměrným hodnocením (samostatně se výsledky mohou lišit vlivem programů běžících na pozadí, stavu telefonu a doby od posledního restartu). Zadruhé – v potaz byly vzány pouze výsledky benchmarků od 1. Ledna 2016 do 31. Prosince 2016. Zatřetí – pro zařazení musel každý model telefonu mít v tomto období alespoň 2000 na sobě nezávislých benchmarků.

Z tohoto seznamu pak byly vyčleněny telefony, které neměly kompletní testy (v důsledku spadnutí aplikace při testování) a skóre, která byla nepřirozeně vysoká pro daný typ telefonu. Vzhledem k těmto změnám došlo k jistým změnám v umístění, které tak nekorespondují s dřívějšími tabulkami z průběhu loňského roku.

Podle této tabulky je nejvýkonnějším telefonem loňského roku iPhone 7 Plus následovaný iPhonem 7 a telefonem OnePlus 3T. Je překvapivé zejména umístění telefonu OnePlus, poháněného slabším Snapdragonem 820 mezi telefony poháněnými Snapdragonem 821.

Dále byly vytvořeny samostatné tabulky pro zařízení s iOS a zařízení s Androidem. Nový iPhone 7 a 7 Plus jsou poháněny procesorem A10, který skloubil nový čtyřjádrový design s taktem zvýšeným na 2,4 GHz a výkonnějším grafickým čipem. Není proto divu, že v hodnocení oba přístroje překročily hranici 170 tisíc bodů.

Nicméně přístroje běžící na operačním systému Android se rozhodně nenechaly zahanbit a výkonnostně se na iPhone neúprosně dotahuje. Zatímco loni byl rozdíl bezmála 50% (Huawei Mate 8 měl 92 tisíc bodů, zatímco iPhone 6s 132 tisíc), loňský rok se rozdíl snížil na pouhých 18 tisíc bodů.

Je jisté, že Android řeší nedostatek optimalizace přebytkem výkonu, avšak to nezastírá fakt, že mobilní trh vstoupil do nové fáze technologických inovací, kde se výrobci snaží zákazníky nalákat na lepší design, a doufáme, že v roce 2017 bude vydáno více inovativních produktů.

Zdroje: :Antutu, :PhoneArena

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15215