Palmserver.cz

Nokia připravuje další smartphone nižší třídy
Publikováno: Středa, 25.01. 2017 - 20:00:00
Téma: Android


Nokia 6 měla skutečně ohromný nástup – při jejím vypuštění do světa byla vyprodána během jedné minuty. Samozřejmě není tento telefon úplně bez kontroverzí a mnoho uživatelů není spokojeno s cenou za obyčejný Snapdragon 430. Naštěstí Nokia vydává i levnější verzi.Nokia Heart je telefon nižší střední třídy vybavený stejným procesorem jako Nokia 6, avšak jinak se šetřilo téměř na všem ostatním. Displej má velikost 5.2“, avšak rozlišení se zmenšilo na 1280x720 pixelů.

Telefon je (stejně jako jeho dražší příbuzný) poháněn SoC Snapdragon 430, což je procesor s osmi jádry Cortex A53 o taktu 1,4 GHz a grafickým akcelerátorem Adreno 505, podporující standart připojení X6 LTE, které je rychlejší než standartní LTE a nabízí lepší životnost baterie.

Velikost paměti RAM se snížila na 2GB, zadní fotoaparát má 12 nebo 13 Megapixelů a přední fotoaparát má 8 MP. Úložiště má kapacitu 16 GB, z čehož by pro uživatele mohlo být použitelných cca. 9GB.

Zařízení běží na operačním systému Nougat 7.0. Někdo by mohl komukoliv, kdo má na starosti software do nových přístrojů, říct, že existuje věc jako Android 7.1.1, který už je pěkných pár měsíců v oběhu.

Jak už to bývá u prototypů a neohlášených telefonů, které se neohlášeně objeví na stránkách GFXBench, není zde mnoho dodatečných detailů a je potřeba zaokrouhlovat některé hodnoty. Vzhledem k tomu, že Nokia 6 stojí v Číně okolo 6.300 korun a vzhledem k horším parametrům nového přístroje se dá očekávat, že Heart bude stát něco v rozmezí 3800 – 5.000 korun.

Zdroje: GSMArena, GFXBench

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15224