Palmserver.cz

Nové fotografie a informace o chystaném Samsungu Galaxy S8
Publikováno: Úterý, 07.02. 2017 - 19:29:10
Téma: Android


Jaké nové funkce a prvky výbavy nám představí jihokorejský gigant Samsung v roce 2017, jehož první třetina se nese znamení přírůstku do rodiny Galaxy, a to novým modelem navazujícím na vlajkovou loď Samsungu: Galaxy S7/ S7 edge? Samsung Galaxy S8 zcela jistě vyjde ve dvou velikostních provedeních. Co si pro nás Samsung na samostatnou akci v New Yorku připravil a jaká budou největším lákadla letošních modelů?

K dostání budou s velkou pravděpodobností dvě velikostní varianty. Menší s úhlopříčkou displeje 5,8 palce, která bude disponovat baterií o kapacitě 3000 mAh a větší verze, která nabídne obrovský 6,2 palcový displej a baterii o kapacitě 3500 mAh. USB port pro nabíjení typu „C“ a bude stejně jako v loňském modelu umístěn společně s 3,5 mm jack konektorem na spodní straně smartphonu. U obou modelů se dá očekávat zakřivený displej (s plochou variantou se nejspíš letos nesetkáme vůbec), který si získal řadu příznivců již před dvěma lety u modelu Galaxy S6 edge a u loňského favorita Galaxy S7 edge. Dalším společným prvkem výbavy budou 4 GB (u většího modelu se hovoří i o 6 GB) operační paměti RAM a uložiště, které v základní variantě nabídne prostor o kapacitě 64 GB s možností dalšího rozšíření paměťovou kartou. Svižný chod systému a náročných aplikací zajistí nový osmijádrový procesor Snapdragon 835, popřípadě Exynos 8895, a to v závislosti na regionu distribuce smartphonu (USA se s největší pravděpodobností dočkají varianty se Snapdragonem 835). Velkou změnou bude absence ikonických hardwarových tlačítek pod displejem. Čtečka otisků prstu najde (poněkud nešťastně) své umístění na zadní straně smartphonu hned vedle hlavního fotoaparátu. To umožnilo efektivněji využít přední stranu, kterou bude z 93% tvořit displej. Stejně jako v loňském roce můžeme i letos počítat s certifikací zajišťující vyšší odolnost, tedy IP 68 nebo vyšší.

Ne všechny spekulace ovšem byly doposud potvrzeny. Jaká bude realita, se s trochou štěstí dozvíme v následujících týdnech.

Zdroj:Phonearena.com

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15227