Palmserver.cz

Obchodujte z mobilu aneb recenze aplikací pro obchodování
Publikováno: Středa, 08.02. 2017 - 18:01:08
Téma: PR články


S akciemi, cizími měnami nebo binárními opcemi dnes může obchodovat každý, kdo má pár stovek navíc a nějaké to chytré zařízení. Už dávno není potřeba ani počítač, vydělávat se dá třeba z mobilního telefonu.



Známé portály pro obchod s akciemi a jinými komoditami mají své mobilní aplikace a naší otázkou je, jak jsou propracované a kolik toho umí? Většina portálů vlastní aplikace pro všechny tři hlavní mobilní platformy (Android, iOS a Windows), rozdíly jsou mezi nimi minimální. My se zaměříme na verze pro Android.

Plus500

Začneme aplikací Plus500, o které můžeme s čistým svědomím prohlásit, že je mezi uživateli nejoblíbenější. Jako jediná z námi jmenovaných se totiž může chlubit více než milionem instalací. Lidé si ji skutečně pochvalují, někteří dokonce tvrdí, že ovládání přes aplikaci na tabletu je ještě lepší než přes webové rozhraní na počítači.

Jak uvádí recenze Plus500, aplikace funguje už od roku 2012, a je to opravdu znát na kvalitě a množství funkcí. Z mobilu se dá obchodovat s akciemi, indexy, forexem, ETF, zlatem, ropou, stříbrem a dalšími komoditami. Modro-bílý design by možná mohl být trochu modernější, ale intuitivní je. Umí samozřejmě i upozornění na změnu ceny. Nejvíce si lidé chválí demo účet vhodný pro začátečníky. A ještě něco – je kompletně v češtině!

eToro

eToro se prezentuje jako obchodovací sociální síť, tedy abychom byli přesnější „social trading network“. Český překlad totiž nevedou, a tak se této aplikaci raději vyhněte, pokud neumíte anglicky.

Aplikace eToro spoléhá především na princip sdílení a sociálních interakcí, čímž se od konkurence dost liší. Tvrdí, že lidé více vydělají, když mají možnost podívat se, jak obchodují zkušenější profesionálové a inspirovat se jejich kroky. V tomto duchu je udělaná i mobilní aplikace. Umožňuje sledovat investory a automaticky kopírovat jejich akce.

Vzhledově je eToro moc povedeným počinem, vypadá moderně a ovládání je snadné. Také nabízí demo účet, jenže pro spoustu českých uživatelů je problémem právě angličtina. Jinak je platforma mezi Čechy oblíbená, recenze na eToro si můžete přečíst i na Webtrhu.

Markets.com

Poslední ze známých mobilních aplikací pro telefony je Markets.com. Je sice rovněž v angličtině, ale tentokrát spočívá problém v něčem jiném. Uživatelé si stěžují na funkčnost. Někomu se nejde zaregistrovat, jiným aplikace padá, zasekává se. Zkušenější obchodníci tvrdí, že je to tak maximálně dobrá „nouzovka“, když u sebe nemáte počítač.

Demo účet tady najdete také, investovat se dá do více než 2000 akcií, komodit, měn či indexů. Dokonce je možné se registrovat bez počátečního vkladu, každý nový uživatel totiž dostane 25 dolarů. Mnozí se bohužel neprokoušou ani přes tu registraci, aplikace prostě zlobí. Plusem je určitě povedený design. Jak je vidět v recenzi Markets.com, prostředí je sladěné na mobilu i na počítači.

V recenzích přímo na Google Play si můžete všimnout komentářů zdrcených uživatelů, kteří očekávali bez námahy vydělané miliony, a přitom přišli o veškerý svůj vklad. I to se prostě stává. Obchodování je vysoce rizikové, a pokud se do něj pustíte bez znalostí, je dost možné, že ztratíte ještě větší částku, než jste původně vložili. Ani výše recenzované aplikace nejsou zaručenou cestou ke zbohatnutí.

Berte prosím na vědomí, že veškeré tržní obchodování je rizikové. Výsledkem může být zisk, ale i ztráta veškerého kapitálu. Informace obsažené v tomto článku neslouží jako návod, jsou zde pouze popsány některé základní obecné informace.







Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
https://palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
https://palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15228