Palmserver.cz

První snímky testování autonomního vozidla Lexus od Apple.
Publikováno: Pátek, 28.04. 2017 - 09:45:34
Téma: Apple


Asi před dvěma týdny obdržela společnost Apple povolení k testování své technologie pro autonomní vozidla v Kalifornii. Nyní Bloomberg získal první snímky vozidel, které Apple používá pro testování své autonomní techniky na silnici.

Jak můžete vidět na obrázcích, Apple používá Lexus RX450h SUV k testování své vlastní technologie. Vozidlo je samozřejmě vybaveno širokým spektrem senzorů, včetně 64-kanálového lidaru - Velodyne Lidar, nejméně dvou radarů a řady kamer. V tomto okamžiku se zdá, že senzory a další příslušenství, které Apple využívá, jsou ty, které byly odkoupeny od jiných společností, spíše než ty, které Apple sám navrhnul.

Použití hardwaru od jiných společností ale naznačuje, že se společnost Apple zaměřuje spíše na softwarovou stránku automobilů s autonomní technologií než na budování vlastního hardwaru nebo auta. Je ale samozřejmé, že se to může časem změnit, jelikož společnost nadále pokračuje v testování a rozšiřuje své obzory.

Zatímco se Apple ještě ke svému úsilí o vlastní autonomní auto nevyjádřil, tyto fotografie nabízejí první pohled na jejich iniciativu. Apple není ale jedinou společností využívající SUV od Lexusu k testování své autonomní technologie, neboť jej také využívá ke svému testování Google. Ačkoliv Google má také partnerství s Chryslerem pro své elektrické minivany.

Začátkem tohoto měsíce bylo odhaleno, že společnost Apple získala povolení od státu Kalifornie, aby oficiálně zahájila testování autonomních automobilů v Kalifornii. Jméno společnosti Apple bylo přidáno do seznamu společností s povolením pro testování autonomních vozidel na webových stránkách ministerstva motorových vozidel v Kalifornii, po dvou letech hlášení, že Apple testuje technologii autonomního automobilu.

Řada dalších náznaků se objevila v souvislosti s úsilím společnosti Apple o autonomní vozidla. Partner společnosti Apple, Didi Chuxing, otevřel v Kalifornii vlastní laboratoř s technologií pro autonomní vozidla, zatímco společnost se také objevila v dopise adresovaném Americké národní správě bezpečnosti silničního provozu, ve kterém vyzvala oddělení, aby neomezovalo autonomní testování vozidel.

Původně se zdálo, že společnost buduje své vlastní auto, nyní se ale ukázalo, že se zaměřuje spíše na software pro autonomní vozidla. S vozy, které jsou nyní na cestách, je jasné, že o tuto oblast Apple projevil zájem.Zdroj:

9to5mac

Tento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15247