Palmserver.cz

Mobilní Facebook pomůže najít veřejnou Wi-Fi v okolí
Publikováno: Neděle, 02.07. 2017 - 22:07:15
Téma: Apple


Již v loni začal Facebook testovat novou funkci, která měla uživatelům poskytnout přehled veřejných Wi-Fi sítí v jejich aktuálním okolí. Nyní se zdá, že se tato nová funkcionalita dostala i k běžným uživatelům. Stačí mít na svém přístroji nainstalovanou aplikaci od Facebooku a můžete se začít přihlašovat na veřejné Wi-Fi, které Vám pomohou ušetřit nějaká ta mobilní data, což není nikdy na škodu.

Veřejné sítě naleznete jednoduše. Stačí kliknout na položku "Další" na mobilním Facebooku a poté zvolit funkci "Najít Wi-Fi". Aplikace poté nabídne dostupné Wi-Fi sítě ve vašem okolí. Ovšem i tato funkcionalita má malý háček. Pokud provozujete podnikání s vlastní Wi-Fi pro své zákazníky a máte stránku na Facebooku, musíte si pohrát s nastavením stránky, kde dáte vědět, že disponujete veřejnou Wi-Fi sítí. Je tedy jasné, že bude ještě nějakou chvíli trvat, než Facebook nashromáždí skutečně veškeré veřejné Wi-Fi.


Nicméně i přes výše zmíněný „háček“ se jedná o užitečnou funkcionalitu, která jistě pomůže nejednomu uživateli Facebooku. Představte si například situaci, že jste na pár dní v cizím velkoměstě, kde město neprovozuje veřejné Wi-Fi sítě. Otevřete aplikaci, kde si najdete veřejnou síť, a ještě se podíváte, jaké má daný podnik hodnocení. Facebooku se tak podařilo spojit příjemné s užitečným. Postupem času by snad tato funkcionalita mohla provozovatele různých podniků podnítit k tomu, aby dobrovolně veřejnou Wi-Fi poskytovaly. Ve velkých městech už je to naprosto normální, ale v menších městech, hlavně v naší republice by veřejná Wi-Fi v restauraci potěšila nejednoho turistu.

Zdroj:GSMArenaTento článek si můžete přečíst na webu Palmserver.cz
http://www.palmserver.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15279